Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek olyan (igazi) tenyész...

Vennétek olyan (igazi) tenyésztőtől kutyát aki ilyen?

Figyelt kérdés
Olyantól, akihez ha elmész, nem akarja hogy barátkozz a saját kutyáival. Megnéznéd őket meg hogy mit tudnak (munkakutya fajta), eredményeket, stb. De nem akarná, hogy érintkezzetek, barátkozzatok, simogassátok, és a kutyáit sem érdekelnéd te. De ez csak azokra a kutyákra vonatkozna akik örökre az övéi illetve elértek egy bizonyos kort. És akin látszik, hogy más dolgokban is kicsit eltér a véleménye az átlagtól de semmiképpen nem akarja ezt másokra erőltetni, és a saját elvei szerint csakis a megtartani szándékozott kutyákat neveli.
2011. ápr. 14. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék, ha elmagyarázza az illető hogy miért ilyen, és velem azért normálisan viselkedne.

Volt egy ismerősöm, aki engedte hogy a leendő gazdik haverkodjanak a kutyákkal, ennek az lett az eredménye, hogy az egyik jelölt "család" bemászott a kutyákhoz és lelépett a kölykökkel amikor nem voltak otthon pár órát...annyit voltak látogatóban, meg adták a nasikat, hogy a kutyák nem voltak bizalmatlanok már velük.

Én megérteném a tartózkodó viselkedést, már csak emiatt is.

2011. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A sajátjaimon kívül mindegyik eladó kiskutyával barátkozhatnának amennyit akarnak.
2011. ápr. 14. 17:12
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Figyi, kifejtem neked szívesen, de az én véleményem nem oszt, nem szoroz szerintem, mert én ritkább egyed vagyok sokkal, mint ti :)


Engem idegesít az, hogy egy kutyával nem lehet barátkozni, és azt is furcsállom, aki nem engedi, hogy más adjon falatot a kutyájával, más ültesse, stb.

Én az ember és kutyabarát szociális kutyákat szeretem.

De egyébként ha a tieid amúgy nem mordulnak oda embernek, meg nem borzolnak, meg ilyesmi, akkor lehet, hogy nem zavarna. Csak azt nem bírnám, ha a kölykök azt látnák az anyjuktól, hogy ember iránt teljesen semleges, vagy elkerülő, elutasító, mert szerintem soka számít az a pár hét, amit ott töltenek jellem szempontjából.

De nálam kicsi az esély, hogy valaha tenyésztőtől vegyek kutyát, de ha mégis úgy érezném, hogy kiadok 150 ezret egy kutyáért mentés helyett, akkor viszont olyantól venném, akivel egy nyelvet beszélünk...

2011. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ahogy az emberre, úgy a kutyára sem akarom rákényszeríteni a véleményem. Én azt szeretném ha önmagától lenne olyan amilyen. És bizony elég sok fajta megfelel a leírásomnak. Akkor róluk akik maguktól ilyenek mi a véleményed? Hiszen ők fajtajellegből adódóan ilyenek ami nem abnormális mintha csak rosszul nevelték volna. Amikor az első kutyám megkaptam én is furcsálltam hogy már kölyökként magasról tojt másokra (és nem félős, 99 pontos karakterteszttel stb) de aztán megtetszett.

Amúgy pedig igenis nagyon hasznos amit mondasz, mert én bele akarom képzelni magam más helyébe és meg akarom érteni. Értem hogy te milyen kutyát szeretnél magadnak csak azt nem, miért zavar ha más kutyája nem olyan? Engem pl nagyon nem zavar, hogy más kutyája milyen amíg nem okoz bajt. Már komoly beszólásokat is kaptam érte, szóval egy nagyon érzékeny pont lehet egyeseknek csak nem bírom meglátni hogy miért és ez érdekes.

2011. ápr. 14. 17:32
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem kizáró tényező.

Mondjuk egy őrző-védő munkakutyánál én sem örülnék ha mindenki agyon akarná babusgatni.

Aztán..

Nem írtad, hogy milyen fajta kutya, vannak tartózkodóbbak, ami lehet fajtajelleg vagy egyedi tulajdonság is. Erőltetni nem kell és nem is szabad.


Azt kell nézni, hogy a tenyésztő hogyan viszonyul a kutyáihoz, illetve azok őhozzá. Azt is figyeld, hogy milyen körülmények között tartja a kutyáit.

Személy szerint ezek a legfontosabbak, aztán jöhetnek az aktuális alom szüleinek az eredményei, szűrései stb.


Aztán az utolsó mondatod. Az könnyen meglehet, hogy a saját "felhasználású" kutyáit máshogy, másmire neveli, mint az eladásra szánt kölyköket. Pl egy kaukázusinál a munkakutya ősöket arra tanította, hogy nézzen át az embereken, ne barátkozzon, sőt.. de a kicsiket jól szocializálta, mert lehet, hogy gyerekes családba kerül, akiknek tök másra kell a kutya. Remélem érted, hogy mire gondolok.

2011. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!