Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vagy "szaporítótó...

Tenyésztőtől vagy "szaporítótól" vennétek kutyát? Melyiket miért?

Figyelt kérdés

Én szaporítótól (amolyan "maszek", de személyesen is ismerjük) vettem boxerünket. Teljesen egészséges.

De egy kérdés kapcsán felmerült, érdemes-e akár a dupláját rászánni egy hivatalos tenyésztőnél, mert hogy az tuti egészséges, és biztos minden klappol, és ha szaporítónál vesszük az kész ráfizetés, mert az első, hogy milliókat kell kiadni az állatorvosnál, mert ilyen, meg olyan baja van.


Kinek mi a véleménye, és főként a tapasztalata? (nem jutottunk dűlőre :D)


2009. jan. 27. 13:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%
Sztem menhelyről.Ott is megvizsgálják őket,csak egészségeset kapsz,vagy ha gyógykezelés alatt áll,azt úgyis elmondják.Nem adsz érte pént,segítesz egy állaton,meg a menhelyen,és lesz egy szabad helyük,más kutyának,nem kell elaltatni.A keverékek amúgy is egészségesebbek,mint a tenyésztett,túlszaporított egyedeknek,de előfordul fajtatiszta kutya is,ilyen helyeken.
2009. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
88%

Ezzel egy soha véget nem érő vitát robbantasz ki tapasztalataim szerint, kinek ez a szimpatikus kinek az.

Én tulajdonképpel menhely párti vagyok... ugyh erről ennyit.

2009. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd van, akkor tényleg nem lesz baja... De érdemes egy kiskutya egészségét ennyire komolyan veszélyeztetni azért, hogy spóroljunk rajta vagy rajtuk gazdagodjanak a szaporítók? A kutyákat rengeteg, örökletes betegség terheli, és egyik rosszabb, mint a másik. a vesztes csak a kutya lehet. Ha olyan szerencsés, hogy szerető gazdái nem sajnálják rá a pénzt, akkor kezelik akár élete végéig. de szerinted hány ilyen szerencsés azok közül, akik éppen spórolni akartak a fajtatiszta kutyán? és mi lesz ezekkel a kevésbé szerencsésekkel vajon? Altatás vagy sintésrtelep, menhely. A szaporító pedig mosaa kezeit, ő soha nem fogaj visszavenni a beteg kölyköt, hiszen "ha megvette, hadd vigye!" onnantól nam az ő baja. Egy tenyésztő garanciát vállal, és megtehetik, hiszen alig-alig van ilyen beteg kölyök nála. Persze nem a visszavételen van a lényeg, de azon igen, hogy igenis óriási százalékban betegek lesznek ezek a kiskutyák előbb-utóbb. Lehet, hogy csak 2 évesen derül ki, hogy súlyos, kétoldali diszpláziája van és műteni kell - és még utána is örülhet, ha nagyjából teljes életet élhet. A diszplázia pl. gyakori a boxereknél. Ha az, akitől vettétek, fel tudja mutatni, hogy sem a szülök, sem azok szülei nem terheltek, de még a rokonok között is ritkaságszámba ment ez a betegség, akkor jó esélyed van rá, hogy a tied is egészséges lesz. Ám ha nincsenek törzskönyvezve, honnan tudná a szaporító visszavezetni ezeket az egészségügyi terheltségeket vagy mentességeket? Tudod, itt nem csupán azon van a hangsúly, hogy spórolunk-e vagy sem a kutyán. Itt fajták tönkretételéről és ezernyi kiskutya szenvedéséről, szomorú végéről van szó... és ez, akár hogyan is tagadják, a szaporítókon múlik. Legyen az akár nagyüzemi, akár hobbiszaportó. Az eredmény ugyanaz: gyenge minőség, beteg kiskutya, elkorcsosult fajták. A spánielek harapósak lettek, a labradorok epilepsziások, az argentin dogok süketek, a németjuhászok és boxerek diszpláziások, a kistestűek patellások, a bullterrierek immungyengék, a westik allergiások mindenre, és sorolhatnám még...


MEGÉRI????????????


Ha többet szeretnél tudni a témáról, olvasd el ezt az oldalt: www.olcsokutya.uw.hu


Hogy a kutyák ne szenvedjenek többé az emberek butasága miatt.

2009. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz tutira egészséges akkor sem. Én olyantól vettem a kutyámat aki "had szüljön egyszer" típus volt. Most nyolc éves. Három hét alatt felgyógyult miután egy roti elkapta a derekát. Nincs törzskönyve. Viszont terelőösztöne van. Védett már meg az utcán. Tenyésztők mondták, hogy csináltassak neki B törzskönyvet, mert olyan okos. Sosem járt iskolába, viszont van neki 94%-os munkaversenye. Emberek közé sem járt célzottan. Viszont nem fél senkitől. És sok helyen találkozunk a két oldalt betöltő hosszúságú neveteket kapott kutyákkal. Aki "kinyírok minden kant", "már attól is félek, ha fúj a szél", "idegbeteg vagyok" típusú kutyák. És sajnos ez nem lehet véletlen, mert egész nyaralónyi ilyen kutyával találkozunk minden nyáron. :S

DE. Ennek ellenére azt mondom: EZ kérdés? Mármint amit Te feltettél.

2009. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
56%

:)Aztmondják aki tenyészt anna kevés kutyája van mert ő igazán figyek rá!!!!!A szaporitóknak meg sok van és nemtörödnek vele csak a pénzért csinálják!!!

Bevannak zárva kis helyekre ahol tutira betegek lesznek!!!!pl én egyik ismerősömtől vettük a kutyát mikortól elhoztuk 1 hétre kiderült hogy nagyon begyulladt a füle!!!!!!!!Kikelett kezelni!ekkor már gondoltuk őt igy hoztuk el onnan!!!!!Piszokban voltak meg minden!!!!!!A másikat is tőlük vettük és hát később mikor mentem hozzájuk láttam hogy nincs ször az anyakutyán!!!!!!!!!!!!!Aztsem tudta megmondani miért!!!!!!!!Akikutya pár hétre elkezdett vedleni de annyira hogy szinte kopasz lett!Hozzáteszem hosszú szörű!!!Kirerül rühes lett!!!!!!!És ugykelett kikezelni!Kérdeztem őket nekik volt e rühes kutyájuk aztmondták csak atkásak voltak a kutyáji de az már meggyógyult!!!!!!De mint köztudott az atka nem gyógyithato szóval az nem lehetett!!!!!De a lényeg rendbejött mindkettő kutyánk és semmi bajuk de tőlük többet nem vennék semmit!!!!!!!!!!!!!!

Azt hogy te tenyésztőtől vagy szaporitotól veszel az mindegy!!!Aztfigyeld meg hogy a gajdája szereti e a kutyát!!!!!!a KUTYÁK HELYEIT KENELLJEIT HÜLYESÉG NÉZNI MERT MIRE MÉSZ UGY IS KITAKARITJA!lÁTSZIK AZ A KUTYÁN HOGY FÉL E A GAZDÁJÁTÓL VAGY BEM!!!!!!!aMI BIZTOS HOGY ÉN NEM VENNÉK KUTYÁT OLYAN TENYÉSZETTŐL VAGY SZAPORITÓTÓL AKINEK TÖBB KUTYÁJA VAN!!!!!!!!!!ÉS KENNELBEN VANNAK!!!!

hA MÁR 8-9 KUTYÁNÁL TÖBB VAN AKKOR AZ MÁR CSAK PÉNZÉRT CSINÁLJA!!!!!!nÁLUNK 6 KUTYA VAN!!!!!éS NINCSEN KENELÜNMK CSAK MELLÉKÉPÜLET AMIBEN LAKNAK ÉS AKKOR MENNEK KI BE MIKOR AKARNAK!!!!!vAN FIALTATO MEG PÁROZTATO HELYSÉG!!!!éS KÉSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
És ugyanez a tenyésztői oldalról is csak nem reklámozzák.
2009. jan. 27. 13:43
 7/50 A kérdező kommentje:

És ugyanez a tenyésztői oldalról is csak nem reklámozzák. Pont azt szeretném, ha kirobbanna a vita. Kíváncsi vagyok, és a vita pedig azért szokott kirobbanni, mert mindenki nagyon mondja a sajátját.

És az emberek örülnek, ha kifejthetik.

2009. jan. 27. 13:44
 8/50 anonim ***** válasza:
Ez azért kicsit túlzás... Én nem tenyésztek, de akkor most én is ilyen gonosz állatkínzó vagyok, mert a három kutyám kennelben lakik? Azért mert szerintem a kutya nem lakásba való, főleg ha pásztor kutya. Meg azért mert nem egydül lakok, és más ne rontsa már el a nevelésem... De egyébként én is... Nem látom, hogy olyan rossz lenne a kutyáimnak...
2009. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk a nyúlnak van fialó ládája... És manapság miért nem tudja két kutya megoldani, hogy kiskutya legyen? Miért kell ehhez még külön helység? Én úgy érzem, hogy túl beszabályoztott minden... Miért nem jó a természetes út?
2009. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
45%
utolsó válaszlonak!!!!!!Nem nem vagy állatkinzo attol mert kennelben van a kutya!!!!és nem is kell bent tartani mert az állat kintre valo!De ha bevan rekesztva egy kis szaros kennelbe és nincs is kiengedve soha na ez tulzás!ő is végyik egy nagy putkározásra nem?
2009. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!