Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem temethetem el a...

Tényleg nem temethetem el a kertemben, az elpusztult kutyámat?

Figyelt kérdés
Mit tudtok erről mondani?
2011. ápr. 14. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt senki nem ellenőrzi.

Nem hallottam amúgy erről semmit.

Abban viszont van valami, hogy ültetnék a sír mellé mondjuk salátát...


És hogy szó ne érje a házam táját, eddig szerencsére "csak" egy kutyát kellett eltemetnünk, ő is a kert végében lelt nyugalomra.

2011. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Persze attól függetlenül én is egyet értek veled/veletek. Igen én ezt tanulom, kiássák, visszamenőleg is megtudják állapítani az állat súlyát, földtani vizsgálatot csinálnak, kárfelmérést környezetvédelmi szempontból stb. stb.

Az már másik kérés, hogy próbálná meg valaki kiásni a kis kutyuskám, vagy cicám tetemét, ott rúgnám fejbe, aztán büntessenek csak meg.....


Ez törvény, de a tanár is mondta, hogy nyilván ki az a szemétláda, aki bejelenti a szomszédját mondjuk, hogy eltemette a kutyáját...

Ez inkább azok miatt alakult ki, akiknek tanyájuk van, és ássák el a sorra elhullott sertéseket, marhákat stb. az már csúnya környezet károsítást tud csinálni

2011. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
jah, és persze arról nem gondoskodik, hogy az a malacot, vagy marhát kellő mélységre ássa el, lepje el a föld "oszt" "jóvan"
2011. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy elég mélyre kell ásni, szóval nem elég neki egy gödröt kikaparni... egyrészt a "salátás" sztori miatt, másrészt meg gondoljatok bele, ha pl a kögáz kimegy hogy lefektessen egy gázvezetéket....ássák a lyukat (pl a munkások lapáttal) aztán egy ilyenbe belebotlanak, mert ugye tudjátok van olyan baci és vírus ami a tetemben lehet...és most gondold el hogy te vagy az aki éppen ás és éppen belefut ilyenbe, a fene tudja mitől pusztul el az állat, te meg éppen a csontjai között matatsz...


Vagy ha később építkezel vagy építkeznek akkor ne az legyen hogy pont egy ilyenbe belefutnak...


Ezért szokták azt mondani, hogy elég mélyre kell leásni. Szerintem ha leásol 5 m mélyre (3x mélyebbre mint te vagy), és ha fel is nyomnak a szomszédok akkor a ÁNTSZesek is csak legyinteni fognak rá... azért 5m ők sem fognak leásni hogy bebizonyítsák hogy ott van a kutya elásva

2011. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kutyám 2-3 m mélyen van, de azt próbálná meg valaki kiásni. Mellesleg ha a szomszéd ekkora farok, hogy felnyom, úgy kell csinálni ne lássa, bejelenteni meg nyilván nem fogja senki, hogy elpusztult a kutyám elástam...ennyi!
2011. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mondom én egyet értek veletek, csak leírtam. Ez kb akkora hülyeség, mint, hogy rendeletben van meghatározva, hogy amit a hal megeszik, az halnak van nyilvánítva... :D:D A vízibolha, a planktonok, és minden hasznos táplálékszervezet, amiket a halak felvesznek. Ez is mi?:D "Nem csak a hal hal"


Meg pl, ha kifogsz hálóval egy vízibolhát, akkor igazság szerint bűncselekményt követsz el, mert elveszed a haltól a hasznos táplálékszervezetet... Szóval hajjajj vannak itt cifra dolgok:D De nyilván még senkit sem büntettek meg egy bolha miatt.

2011. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xnorkax ***** válasza:

Lehet, hogy valahol valami idióta leírta ezt a szabályt, de hogy nem ellenőrzik sehol, az is biztos... Milyen jól nézne ki egy kis razzia.. Felásnak minden kertet, stb.

Vannak ennél súlyosabb törvények is, amiknek a be nem tartásáért semmit sem kapsz. Ezért meg végképp nem fogsz.

Mellesleg én ásnám is a sírt annak, aki jönne hozzám kiásni a kutyámat...

A legutóbbi kutyánk olyan 60 kg lehetett, de az apám majdnem 4,5 méteres gödröt ásott neki, úgyhogy ebbe nem köthet bele senki.

2011. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen jól nézne ki egy kis razzia.. Felásnak minden kertet, stb. "


Hozzánk jöhetnének tavasszal na meg késő ősszel is XDDDDDDDDDDDD (legalább nem nekünk kellene felásni a kertet)

2011. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy elvileg(tudomásom szerint)köteles az ember bejelenteni az önkormányzatnál,hogy elpusztult a kutya.Nyilván ők is számon tartják,hol hány kutya van,egyrészt a kötelező oltás miatt,másrészt mert ugya január egytől max három kutyát lehet egy háztartásban tartani.Akkor pedig,ha bejelenti az ember,nyilván tudni fogják...Ettől függetlenül mindkét korábbi kutyusunk-igaz,50 kg alatt voltak-a kertben van eltemetve,síremlékkel,mindennel.Próbálná csak meg valaki kiásni,kő kövön nem maradna részemről.
2011. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a városban minden kutyát ellenőriznek él e még...Mellesleg ki az aki bejelenti, meghalt a kutyám elástam..:) szerintem senki. Jön egy munkás brigád ásókkal, és aknakeresőt játszanak a kertben mi?, hol is lehet...ez a törvény úgy f@szság ahogy van, mindenkinek megvan a joga, a kutyáját a közelében temesse el és ezt senki nem veheti el!
2011. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!