Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált kutya! Mi a teendő?...

Talált kutya! Mi a teendő? (lennt)

Figyelt kérdés

hogy közelitsek hozzá és ha sikerült magamhoz vennem mit csináljak vele?

az oké hogy víz meg egy kis kaja kell neki...


2011. ápr. 14. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod megtartani, csak ideiglenesen, akkor itasd meg, meg egy kis étel, aztán tegyél ki róla fényképeket hátha jelentkezik érte a gazdája, esetleg a rádióba mondasd be, vagy internetre tedd fel a gazdi kereső kutyákhoz..
2011. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

ha megfogtad pórázra veszed, elsétálsz egy rendelőbe és megnézeted, hogy chippes-e (ingyen megnézi a doki, ne aggódj)

ha chippesés megvan a gazdi, akkor telefonálsz neki. ha nem chippes, akkor fotót csinálsz és elkezdesz plakátolni a környéken.

az állatorvosokat is kérdezd meg, hátha ismerik.

2011. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bemész az állatorvoshoz, olvastatsz chipet. Ha nincs benne chip vagy nem regisztrált, akkor plakátolsz ezerrel a környéken. Helyi újságban érdemes feladni hirdetést és minél több netes fórumra. Netboard.hu, Pilis-Budai Kutyamentők elveszett-talált bejelentője (honlapjukon kell kitölteni), elvesztem.hu, stb.

Két hétig köteles vagy az eredeti gazdáját keresni, aztán örökbe adhatod. Ha nem lesz meg a gazdája, legjobb, ha kéred valamelyik állatvédő szervezet segítségét, de úgy, hogy a kutyának bevállalod az ideiglenes tartását addig, míg nem lesz új gazdája. Ők pedig segítenek neked anyagilag az ivartalanításban, chipezésben, oltásban, féregtelenítésben. Átvenni nem fogja tudni senki, mert telt ház van.

2011. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Befogtál egy kóbor kutyát, és meg is akarod tartani?

Pirospont :)

Vidd orvoshoz! Nem lesz olcsó. Féregtelenítés, oltások, ivartalanítás (kan esetén nem olyan fontos)

Aztán szerezz be kullancskiszedő csipeszt (lehet, hogy állatorvos is tud adni, ha nem akkor irány a kisállatellátónagyáruház) pórázt, fekhelyet, játékot csak később veyél, ha már látod, hogy mit szeret csinálni, addig alkalmi eszközökkle is lehet játszani (botot lehet dobálni, ronggyal lehet kötélhúzst játszani)

Meg kell fürdetni, ehhez lehet kapni kutyasampont, de ha van a családban kisbaba, és van könnymentes babafürdető, akkor abból is lehet kicsit lopni.

Bolhanyakörv, vagy valamilyen bolhaűző cucc (állatorvos ebben is tud segíteni)


Így hirtelen ennyi...

2011. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

most megyek le még 1x megnézem,remélem sikerül megfogni mielött baja lesz :(

reggel egyik állatboltba láttam egy kiírást hogy szabadhegyen eltünt egy,remélem ő az!

17/L

2011. ápr. 14. 17:06
 7/18 A kérdező kommentje:
menhelyröl már befogadtam volna párat,de csak akkor tudok ha lesz saját házam,akkor viszont mindenképp fogadok be onnan kutyát :)
2011. ápr. 14. 17:08
 8/18 anonim ***** válasza:

tetülassan írok, és közben mást is csináltam...

ha már olvastam volna az előttem lévőket, akkor nem ezt írtam volna...

sorry...

2011. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
most 4 kutyám van tehát hosszútávon nehéz lenne :(
2011. ápr. 14. 17:09
 10/18 anonim ***** válasza:

Még nem sikerült megfogni?

Hol van? lehet hogy tudok valakit a környéken, aki segít befogni

2011. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!