Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahhoz, hogy a kutya a család...

Ahhoz, hogy a kutya a család többi tagjára is hallgasson, mit kell tenni/tennem?

Figyelt kérdés
Szüleim gyakran panaszkodnak,hogy míg nem vagyok otthon,a kutyák amikor ugatnak a kerítésnél hiába szólnak rájuk,oda se bagóznak.Nekem rögtön engedelmeskednek-elismernek falkavezérnek-de nem tudom,mit tegyek,hogy a család többi tagjára is hallgassanak.
2011. ápr. 14. 20:49
 1/4 xnorkax ***** válasza:
Ehhez a családtagjaidat is be kell vonnod a nevelésbe. A lényeg, ne te cselekedj helyettük, nekik maguktól kell elérni, hogy a kutyák tiszteljék őket. Úgy kell elérniük nekik is a ranglétrán feljebb helyezkedést, ahogy te érted el. :) Tudod, a szokásos dolgok. Ők mennek ki az ajtón előbb, néha elvihetnék sétálni őket stb. De mondjuk, ha a kutyáid egygazdás típusúak, vagyis csak egy embert ismernek el gazdaként, akkor nehezebb dolgotok lesz.
2011. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)A baj az,hogy két kisgyerek van,nagy ház,mégnagyobb kert,és szüleimnek kb öt perc,,nyugta"nincs egy nap,nemhogy kutyát neveljenek.Persze,jogos,akkor ne is várják el,hogy szót fogadjanak,ha egy kevés időt sem szánnak rájuk...De erre voltam kíváncsi,hogy nekik kell-e ezt elérni.Ehhez kapcsolódóan lenne viszont még egy kérdésem:ha az ilyen,,falkavezérségi"dolgokat(kapuszabály,stb)ők is eljátsszák,nem gondolja azt a kutya,hogy más lett a vezér?Bár gondolom,ettől függetlenül azért én etetem,tanítom,sétáltatom,gondozom őket,tehát elvileg én maradok a,,főnök",nem?
2011. ápr. 14. 21:05
 3/4 xnorkax ***** válasza:

Hát elvileg úgy kéne helyesnek lennie, ha a kutya az összes családtagot maga fölöttinek tekinti. Szóval valamelyest engedelmeskedni kéne nekik. Az emberek között is van sorrend, szóval a te státuszod nem fog sérülni. :) A lényeg, hogy a szüleid is tartsák be ezeket a szabályokat. Azonnali enyhülés nem lesz valószínűleg, de idővel rendeződik a helyzet.

Nálunk is észrevehető, hogy leginkább rám hallgat a kutyám, a többiekhez sokszor oda sem megy, ha hívják. xD

2011. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten egygazdás kutyák, én kutyáim mivel én képeztem őket, nekem fogadnak szót, családból valaki rájuk parancsol, akkor ugyan úgy állnak és tőlem várják a megerősítést, ha én kimondom akkor végrehajtják. Tehát valamilyen szinten, te leszel az akire kifejezetten hallgat.
2011. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!