Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg előszeretettel...

Miért eszi meg előszeretettel a 18 hetes kölyökkutyám a másik kutyám székletét? MIt tegyek?

Figyelt kérdés

Napi 4-szer adok enni a kiskutyának minőségi kaját. Mégis nem egyszer előfordul, hogy úgy kell kikaparnom a szájából a másik kutyán székletét. Borzasztóan idegesít...Az orrbeleverős módszerrel képtelen voltam leszoktatni. A fenekére verés sem használt...Nem tudom, mi a fenét csináljak vele. Sajnos az lehetetlen, hogy mindig felügyelet alatt álljon! Légyszi, akinek van ehhez hasonló tapasztalata, segítsen!!! Vagy valami ötlet??

KÖszi a válaszokat!


2011. ápr. 15. 15:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért ebbe a kategóriába helyezte a kérdést... Bocs mindenkitől!
2011. ápr. 15. 15:47
 2/13 anonim ***** válasza:
a súlyos vitamin hiány miatt
2011. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
káliumhiány...
2011. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik az a jó minőségű táp? Mert sokan úgy tudják jó minőségű táppal etetik a kutyájukat. Aztán mikor valaki felhívja rá a figyelmét, hogy nézze meg milyen vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmaz, meglepődik.
2011. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Az az egy biztos, hogy a kutya (de a macska is) időnként igényel mást is, mint amit a gazdája ad. Így igénylik olykor a zöld növényt, - stb. Olyankor szüksége van rá, ha eszi, több oka is lehet. Egy állatorvost kérdezz meg, mert a két előttem szóló két különböző, és elgondolkodtató választ adott. A kérdezés még nem kerül pénzbe se.

Egyébként, ha nem akarod, hogy a kutya engedélyed nélkül egyen, akkor erre meg kell tanítani. Megcsípőspaprikázod az ételt, s amikor enné, mondd neki, hogy NEM, NEM SZABAD! Néhányszor elismétled vele ezt. És megtanulja, hogy nem érdemes, mert igazat mondtál.

2011. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 16:01-es vagyok.

Utánam következő válaszoló! Szerintem az a pirospaprikás dolog nem biztos, hogy bejön. Ugyanis nekünk volt már olyan kutyánk, amelyik a madzagokat zabálta. Éhes nem lehetett, mert felnőtt létére 2x kapott enni, ráadásul este nagy adagot. Aztán a madzagot átfőztük csípős paprikás lébe, megborsoztuk, még csípős mustárral is bekentük már a végén, vagy mivel. Teljesen mindegy volt, ha pár órára magára maradt a madzag eltűnt. Apum meg csak morgott, hogy mit csináljon már, mivel kötözze akkor fel a szőlőjét, ha a kutya az összes madzagot, és ehhez hasonlót lezabálja.

2011. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Remélem sikerül leszoktatni róla. A linket elolvasva nem lettem okosabb, bár ott írják, hogy sok szénhidrát nem tesz jót a kutyusnak. Most, hogy jobban visszagondolok, reggelire szoktam vajaskenyeret adni neki.

De az is lehet, hogy csak felfedezgeti a dolgokat. Hál Istennek nem mindig csinálja, csak néha. :)

Az egyik kommentelőhöz szólva, aki azt kérdezte, mivel etetem? : MULTIFIT juniort kap. EZt ajánlották a Fresnapf-ba. A Friskisről és Pedigree-ről lebeszéltek, mondván, hogy sok az adalékanyag benne.

2011. ápr. 15. 17:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért már sokkal jobb minőségű tápot is vehetsz vagy rendelhetsz. Nálunk is voltak ilyen gondok az egyik kutyánkkal, de mióta Joserát etetünk, azóta megszűnt a probléma.

Itt nagyon jó árban van, 10.000 ft feletti vásárlásnál ingyen kiszállítják.

[link]


[link]


Megoldás lehet még, ha ananászt adsz nekik naponta 5-6 db-ot a daraboltból, garantáltan nem fogja megenni sem a másikét, sem a sajátját.

Mindenképpen javaslom a tápváltást, mert az ananász csak a cselekvést szünteti meg, az szervezetében a hiányokat nem pótolja.

2011. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Verni semmiképpen ne verd! Sajnos az enyém is ugyanezt csinálja. Orijennel etetem ami szerintem nem egy rossz minőségű táp. Nálunk az ananász semmit nem használt, ugyanúgy megette:-( Legtöbb kutyus kinövi! Az állatorvosom azt mondta, hogy ennek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya.
2011. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!