Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légcsőszűkületes fulladás, de...

Bozsikrisz kérdése:

Légcsőszűkületes fulladás, de mi köze hozzá a fűszálnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most reggel sétáltam a yorkimmal, és ő nekiállt füvet enni. Egyszer csak elkezdett úgy fulladni, mint amikor ilyen légcsőszűkületes fulladás jön rájuk.

A yorkimnak csak nagyon enyhe légcsőszűkülete van, annyi, hogy 2-3 havonta jelentkezik, és néhány másodpercig rosszul veszi a levegőt.

De most lassan egy órája nem áll helyre. Itt fekszik a lábamnál, így semmi baja, de ha fölkel, és elindul, akkor olyan orron keresztül erősen szuszogóssá válik a légzése.

Félrenyelhette a fűszálat? Mert egy befulladás elmúlik, amint helyre áll a légzés.


Viszem a dokihoz, de csak déltől rendel.


2011. ápr. 16. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs.:s szorítok érte..:) majd mond el mi lett a kutyuval..:)
2011. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én mopszomnak is ez a baja...,mint általában mindegyiknek.Van,hogy hónapokig nem jön rá ez a fulladás,de van olyan is,hogy napjában többször.Én ilyenkor masszírozni szoktam a légcsövét,és kinyitom a száját.Aztán meg kell nyugtatni,mert meg szokott ijedni.Biztosan nem lehet egy jó érzés nekik.
2011. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Voltunk orvosnál, de ott természetesen semmi baja nem volt:) Megnézte, és mondta, hogy van egy kis légcsőszűkülete, de ez a kistestű kutyák 90%-nál előfordul. Azt mondta, hogy a fűszál nem valószínű, hogy megakadt, esetleg valami virágport szippanthatott be.

Annyit tudott volna tenni, hogy ad egy szteroid injekciót, hogy a hörgői "megnyugodjanak" de azt nem akartam, és igazából a doki szerint sem lett volna rá szüksége.

Mondta, hogy legyek vele sokat a friss levegőn.

Most már 2-3 órája nem volt baja, remélem így is marad néhány hónapig:)

2011. ápr. 16. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!