Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fulladás, mellaksi nyomás?

Fulladás, mellaksi nyomás?

Figyelt kérdés
28. hetemet töltöm, és egyre sűrűbben jön elő nyomás a mellkasomban. Alig kapok levegőt! Tudom, hogy elvileg ez normális, de nem tudtok valamit, amitől könnyebb lenne, mert néha már a pánik határán állok.
2011. júl. 1. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez ugy tünik mint egy kezdődő pánikbetegség...
2011. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
visedés?pulzusod?súlyod?
2011. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vizesedés akart lenni...
2011. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hátadon nem érzel nyomást?
2011. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Emlékszem én is éreztem ilyet,megpróbáltam olyan lassan lélegezni ahogy csak tudtam,jó mélyeket beszívni,lassan kifújni.Én is azt hittem hogy pánikbeteg lettem,de szerintem ez egyértelműen a terhességgel függött össze,mindenesetre akkor elég félelmetes volt.

Próbáld meg hátha könnyebb lenne a lassú légzéstől.

2011. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek mikor este lefekszem, mintha valami nyomná a tüdőmet és nehezen kapok levegőt. Ilyenkor felülök (van mikor szinte ülő helyzetben alszom el) vagy sétálok egy kicsit, attól jobb lesz.


36 hkm

2011. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: Nekem meg úgy tűnik, hogy hozzáértő vagy!
2011. júl. 2. 11:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden rendben a pulzusommal, súlyommal, és nem is vizesedem, a hátamban sincs nyomás. Ez attól van, hogy a baba nő, és a méh egyre feljebb kerül, és nyomja a rekeszizmot, meg a tüdő is "összemegy", mert kell a hely a gyereknek, szóval ez természetes, csak időnként elég gáz tud lenni. (Amúgy első terhességemnél csak nagyon a vége felé volt ilyesmi, úgy emlékszem, szóval biztos mindnekinél más.) Ezért kértem "tanácsot", hátha valaki tud valamit erre, hogy könnyebb legyen! :-) Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. júl. 2. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, a méh nyomja a tüdőt. főleg ha épp keményedik, akkor. nekem főleg fekvő helyzetben szokott lenni, néha fel is kell ülni, annyira erős már (32. hétben vagyok). ez normális. ha azt veszed ilynekor észre hogy keméynedik a hasad, akkor az is normális, csak arra kell figyleni, hogy 10nél több egy nap ne legyen, mert az már rossz jel. szóval ha fekvőben vayg akkor felülni, ha úgy se jó, felállni, és mélyeket lélegezni. ez segít. ha esetleg éjjel többször előjön, akkor az is jó, ha nagy párnával, feltámasztva próbálsz aludni, nekem aaz első terhességemnél így kellett már aludnom a végén, mert fekve nem tudtam.
2011. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!