Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a sétáltatást? :S

Hogy oldjam meg a sétáltatást? :S

Figyelt kérdés
Most költöztünk falura kertesházba,eddig panelben laktunk egy nagyvárosban. Van egy menhelyről örökbefogadott kutyusom..spicc keverék. Amig panelben laktunk addig úgy volt a sétája ,hogy reggel 7 kor félóra, délben félóra, 3 kor lementem vele olyan másfél-2 órára,és este még egy 10 perces pisire. Most az udvarban van napközben,és csak estére engedem be,aludni..de tudom,hogy a kutyának nem elég a kert..kiismeri,kellenek az új ingerek stb..nemakarom ,hogy feszült legyen mert elmarad a séta..de nemtudok mit tenni:S ahogy kilépek a kapun, baloldali szomszéd németjuhásza állandóan kint császkál,és nem a legbarátságosabb természete van..féltem tőle a kutyámat..másik oldalról egy nj keverék van és egy rotweiler,ahol szintén ki tudnak ugrani ha akarnak..(nagyon alacsony a kerités..)Gondolkodtam rajta,hogy veszek egy staffot vagy pittet,azok mellett nem félteném a picit..próbáltam már beszélni a szomszédokkal,de ők olyan maradiak,és nem nagyon érdekli őket,hogy a kutyájuk kint van..feljelenteni felesleges,ez egy kisfalu,senki nem foglalkozik ilyesmivel..a polgármester is simán elmegy a kint császkáló kutya mellett...vissza akarok menni a városba,de jelenleg nem megoldható... mit tegyek,hogy eltudjam vinni a kutyust sétálni?:(
2011. ápr. 16. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha van autód akkor tedd be a kutyust és vidd el olyan környékre ahol biztonságosabb lesz neki.
2011. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos nincs..17 vagyok.
2011. ápr. 16. 10:37
 3/10 anonim válasza:
Másfelé nem lehet sétáltatni a kutyát?
2011. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és mégis ,hogy?valamerre el kell indulnom..vagy balra vagy jobbra..de mindkét oldalról ki tudnak jönni a kutyák..baloldalon a fajtatiszta nj azért jön ki,mert egy helyen hiányzik a kerités,és ba*sszák megcsinálni..jobboldalon egy nj keverék és egy roti van..ott meg nagyon alacsony a kerités..na most itt az emberek nem sétáltatják a kutyáikat sajnos..tehát simán ráförmednek egy idegen kutyára ha meglátják..akkor merre is induljak másfelé?
2011. ápr. 16. 10:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen a telek, de ha hátul nincs mögöttetek másik, akkor csináljatok oda egy kiskaput, így meg tudod kerülni a szomszéd kutyákat.
2011. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a falu hátránya...ott az emberek pár évtizeddel le vannak maradva. Ismerős a szituáció, nekünk egyik rokonunk él falun, megyünk meglátogatni kocsit már az utcán körbefogja 4 juhászkutya...de ott ez rajtunk kivűl senkit sem zavar, ez a természetes. Na meg a kutyák egymást szedik szét az utcán, egyel kevesebb ennyit mondanak rá. Tehát én is azt tudom javasolni hogy, vagy valahogy próbáld megoldani a nyugodt helyet, vagy inkább ne vidd ki. Másik kutya azért nem szerencsés, mert arra is ugyan úgy rátámadnak hiába pitbull vagy akármi..rámegy 2-3 kutya az sem tud kijönni jól belőle... Esetleg ha beszerzel valami önvédelmi cuccot bors vagy gáz spray az meghátrálásra készteti őket...
2011. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindegy, én azért veszek egy kis kan pittet,ezt már eldöntöttem. Nem azért,hogy ráuszitsam a többire,csak egy ilyen kaliberü kutya mellett azért jobban biztonságban érzem magam,és a kutyámat. A hátsó kert felöl való kimenetel nem rossz ötlet. Köszönöm ezt a tanácsot,majd megnézem mennyire kivitelezhető.
2011. ápr. 16. 11:04
 8/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:59


Igen,sajnos ezt én is tapasztalom...és itt úgy vannak az emberek,hogy semmi ivartalanitás,évente elszökdösnek a kanok,és csinálnak jó kis almokat,amiket földhöz csapnak a parasztok..sajnos ez ellen sem tudok mit tenni...mondtam a szomszédnak,hogy elszökik a kanja és felcsinálja a szomszéd szukát akkor mit fog csinálni? És mintha tök természetes lenne,rávágta,hogy agyon vannak csapva...de mondom ez állatkinzás ,ilyet nem tehet..jött a válasz ,hogy ez itt falun igy megy,amig kicsik nemérzik...NO COMMENT. Ahogy lehet elköltözök innét mert hányingerem van a falusi emberektől.

2011. ápr. 16. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy mennyi ideig fogtok ott lakni, de ha nem túl sokáig, én nem kockáztatnám meg, nem vinném ki. Még ha veszel is egy pitbullt, és mégha ő nyer is, azért ha ráugrik egy nj vagy egy roti, azért nem hiszem, hogy sérülések nélkül megússza... és akor kell az neked, hogy a kutyád sebeit kelljen kötözgetni? Szerintem amíg ez az állapot tart, próbáld meg a kutyádat a kertben jól lemozgatni, és ha a szüleidnek van kocsija, akkor vedd rá őket, hogy legalább hétvégén menjetek el közösen kocsival kirándulni, akkor tudnátok rendesen sétálni. Én most a helyedben nem kockáztatnék.
2011. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem önvédelmi célból ne vegyél kutyát, főleg olyat amit harcra tenyésztettek, mert azok alapból agresszívak a többi kutyával. Mivel nincs ott olyan kutya, amelyik jól kijön a többivel nem tudnád szocializálni, amiből később bajok lennének.
2011. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!