Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egyszer almot...

Szeretnék egyszer almot nevelni, de hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Nyugi, eszem ágában sincs szaporítani, befogadott egész alomra gondolnék anyakutyával. Viszont ehhez kéne legalább egy hónap szabi, vagy home office, mert egy egész alomnyi kölyköt nem hordhatok be az irodába, meg itthon se hagyhatom felügyelet nélkül. Viszont hogyan oldjam meg azt, hogy oké, elintézem, hogy legyen egy hónapom, és pont akkor találjak is egy alomnyi bajban levő kiskutyát?

Vagy akik bevállalnak szoptatós mamákat, azok hogyan oldják meg, mennyire teszik szabaddá magukat?


2011. aug. 30. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Fordítva! Jelezd a menhelyeknek, hogy ilyesmit bevállalnál, és akkor vegyél ki szabit, amikor van gondozásra szoruló szaporulat.
2011. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Él itt nálunk az utcán egytündéri snacikeverék,pár napja ellett az utcán.Ha megtalálják az itteniek a kölykeit,biztos hogy agyonverik,lehetőleg az anyakutyával együtt.
2011. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és ezt a kutyát magára hagyhatnád nyugodtan napközben,egyedül van most is teljesen,még kaja se mindig jut neki.
2011. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
És nem viszed be magatokhoz meg nem adsz neki enni? Hát milyen ember vagy te? Legalább hívnál fel valami állatmentő egyesületet te b@romarcú!
2011. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy egy teljes hónapra kiszállni a melóból az nem olyan egyszerű, hogy csak úgy egyik napról a másikra meg tudjam oldani. Ez függ az aktuális munkafolyamatoktól, egyeztetni kell a főnökeimmel, előre megbeszélni, stb. Tehát fordítva nem megy. Nagyon sajnálom a snacit, de azért nem ilyen hűbele balázs módjára tudnék belevágni, ehhez azért felkészülés kell. Ráadásul most van ideiglenesem, és lakásban azért nem olyan egyszerű megoldani az alom elkerítését, ezt meg kell előre szervezni. Meg hát úgy, hogy nem áll a hátam mögött valamilyen szervezet, nem merném vállalni. Eleve a költségei miatt sem, meg azért sem, mert egyedül nem tudnám megoldani az örökbe adást, és azért egy kupac 2-3 hónapos kutyával már nem olyan mókás az élet, pláne 4-5 hónapossal nem, tehát kell valami biztosíték arra, hogy van hova menniük (állatvédő szervezet)
2011. aug. 31. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha mondjuk egy vemhes szukát próbálnál meg örökbe fogadni? Mire eljön az idő, eltudod rendezni a munka helyi ügyeket, és a kutya is ismerni fog már.
2011. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Little Red!

Szerinted mit tettem?Ne magadból indulj ám ki!

Hetek óta könyörgöm itt a neten minden kutyás fórumon,hogy segítsen valaki,mivel én nem tudom megoldani ezt a kutyasorsot.

Első körben a kutyát nem lehetett megfogni.10 méternél közelebb nem engedett senkit.Nem is csoda,mindenki bántotta,zavarta.Voltak itt érte Soltról,Kecskemétről,Kecelről állatvédők és gyepmesterek is.Próbálták élvefogó csapdával és Sedalinnal,de egyikkel se ment.

Ígérték,hogy ha sikerül megfogni egyszer,azonnal jönnek.Egy este,a nagy melegekkor sikerült volna.Kecskeméttől Pestig hívogattam minden állatvédőt,akik megígérték,hogy azonnal jönnek éjjel-nappal.Kecskemét közölte,hívjam őket jövő héten,akkor foglalkoznak vele.Mondtam:most kell,mindenórás a kutya.Majd jövő héten.

Kecel sintértelep full teltházzal,ott biztos hogy lealtatják,fekete,jellegtelen,senkinek nem kell.Ők egyébként is akkor hajlandók érte kifáradni,ha már láncra van kötve valakinél.

A magánszemélyek közül,akik éjjel-nappali segítséget ígértek, egyik a saját állatát gyászolta épp,azért nem jött.Másiknak kocsija nincs épp,harmadiknak messze volt stb.

Senki.

Behozni nem tudom,két saját szuka kutyám van.Ahova el tudtam volna zárni,ott garantáltan meghal reggelre,levegőtlen,meleg lyuk.

És ha nem viszik el,mit csináltam volna vele+a kölykökkel szerinted?Márpedig nem vitték volna el.

A sajátokat épp hogy etetni tudom,nincs pénzem orvosra(más kérdés,hogy az itteni nem is nagyon foglalkozik kutyával),nincs autóm,hogy baj esetén szállítani tudjam.

Végigkérdeztem a falut már pár hete,nincs-e valakinél ideiglenesbe egy kis hely.Reakció:mit foglalkozom azzal,ami nem az én dolgom?Eddig is megdöglöttek itt a kóborok,eztán is meg fognak.

Van esetleg ötleted az ócsároláson kívül a kis család elhelyezésére?Azzal talán jutnánk valamire.

2011. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és Kecskeméten kívül nincs errefelé menhely,állatvédő szervezet.Gyepik vannak,de azokat inkább jobb elfelejteni....

A 100 kilométeres körzetben működő magán állatvédők már hetek óta tudnak a kutyáról,valamint a budapesti kisebb-nagyobb állatvédő szervezetek is.

Szó szerint hónapok óta keressük a megoldást.Mit kaptam?Hülye tanácsokat,pl.hogy úgy fogjam be az egyébként megközelíthetetlen kutyát,hogy dobjak pokrócot a fejére(amit neki állítólag be kéne várnia)és fussak oda.Meg hogy miért nem Kecskemét??Egyszer kijöttek a kutyáért pár hete.Nem voltak itt 10 percig,amiből 9 percet nyavalygással töltöttek,hogy ki fogja nekik kifizetni a kiszállást.Utána közölték,nem gyorsabbak,mint a kutya és elvonultak.Azt hazudták mindenkinek,hogy hagytak itt konzervet a kutyának,amire 2 tanú van,hogy nem igaz.

2011. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

78%os!

Borzasztó amit írsz! Ezek nevezik magukat állatvédőnek? Hihetetlen. Szerintem te mindent megtettél ami tőled telik, senki nem szólhat rád egy rossz szót sem!

2011. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek agyában az van,ha ilyen esettel találkozol,csak szólj az állatvédőknek,mennek a kutyáért és biztonságba helyezik.

Hát nem.Legtöbb helyen olyan szinten teltház van,hogy még egy kisegeret se tudnak elhelyezni.Örökbefogadási kedv csekély.Egy közepes testű,jellegtelen fekete szukának 0 az esélye gazdisodásra.A sintértelepen meg főleg.Az elvinné(mármint ha előzőleg befogja helyettük valaki),de ne legyenek illúzióid arról,mi történik vele a full teltházas gyepin 14 nap után.Szeretik azt kommunikálni,hogy nem altatnak,de ez egyszerűen lehetetlen 200% teltház mellett olyan helyen,ahol naponta mennek be az új kutyák.

Nagyon bánt a kutya sorsa,de nem tudok egyedül segíteni neki.

2011. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!