Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdést kutyaovival kapcsolatban és eszembe jutott, hogy akkor ezt a kérdést kiírom.

Az a problémám, hogy a mi ovinkba jár egy 7hónapos németjuhász és farkaskutya keverék. Nagyon szép és okos kutya alapjában véve, de nagyon agresszív. Nekem 2 6 hónapos yorkim van és hát nem a legnagyobbak sőt...ma az egyiket letámadta ez a keverék kutya és csak kb 1 perc verekedés után sikerült leráncigálni a kutyámról. Szerencsére nem lett semmi baja, csak a további 1 órában nem mert a többi kutya közelébe menni. Azt mondta a kiképző, hogy 2-3 alkalom után újra a régi lesz. Még hozzátette, hogy jobban kellett volna rá figyelnem. A másik gazdinak meg gratulált, hogy igazán jó ÖV. kutya lehetne belőle. Ez az egész a LÁBAM MELLETT történt mert mind a 2 kutyám egy helyben ÜLT(!!!).


Előbb voltunk sétálni és amint meglátott egy kutyát fülét, farkát behúzva odajött hozzám és meg nem mozdult mellőllem. A másik kutyánkat is a séta során messziről kerülte.

Nagyon aggaszt, hogy mi lesz a következő foglalkozáson ez miatt.


2011. ápr. 16. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom hova jársz oviba de ez nem normális... alapból van kistestű és nagytestű csoport már az ovis korosztályban is de ha nincs a kiképzővel el kéne beszélgetni alaposan...
2011. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtnak kell lenned, igy a kutyád is az lesz.Az én berni pásztoromat is többször megtámadták kóbor ebek, de az enyém nem fél tőlük, talán azért mert nagytestű.Az lenne a legjobb a te kutyádnak ,ha elvinnéd más kutyaoviba, vagy egy kiképzőhöz, hátha tud segíteni.
2011. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Én mindenképpen elmennék egy másik kutyaoviba, a normálisabbakba eleve kistestű és nagytestű csoportok vannak. A foglalkozások egyszerre zajlanak, csak két csoportban, az egyik csoport a suli egyik részén, a másik a másik részen, vagy csak egy részen, csak elkülönülve. És nem neked kell olyankor figyelned, hanem a kiképzőnek. Pl. én nem is rendezhettem le a suliban a kutyámat, csak a segédek és kiképzők.. akkor már nehogymár még nekem kelljen rá figyelnem.
2011. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A németjuhász és farkaskutya keverék az milyen? :D A németjuhászt szokták lefarkaskutyázni :D

Amúgy válts sulit, kivéve, ha a yorkijaid kezdték, amit a fajtából kiindulva nem tartok lehetetlennek.

2011. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hova jársz oviba?

Nálunk a kiképzők intézik el az ilyeneket pár másodperc alatt, sosem hagyják, hogy a kutyák verekedjenek.

2011. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

másikmovi sztem is. az ovi lényege a kutyádnak jó ársaság, szocializáció,h a kistestű kuutya is nyugodtan játszon a nagyobbakkal. de inkább a semmilyen (ha nics másik) mint ez. ezzel pont az ellenkezőjét érik el a kutyusoknál. ha folytatódik a terror a nagyobb részéről akk csak rossz léeht neki, hiába jó dolgo az ovi. igy nem az. nagy gondok vannak a kiképzők hozzáálásával is. milyen már h a kiképző nem mondja a németjuhász kölyök gazdájának h az agresszió más kölyök!! kutyákkal szemben nem helyes!!??

válts nagyon sürgősen. minnél tovább marad olyan környezetben a kutyi ahol félnie kell, annál nehezebb lesz visszazökkenteni, és viszanyerni a bizalmát.

2011. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!