Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a Cane Corso?

Milyen a Cane Corso?

Figyelt kérdés
Nemsokára szerenék vásárolni egy Cane Corsot.Kéne egy kis infó.Milyen a jelleme,mit eszik STB.
2011. ápr. 16. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A cane corso bátor, kiegyensúlyozott, értelmes, mozgékony és kissé szilaj kutya. A családjával szemben gyengéd és hűséges. A kifutóban való tartása nem nagyon alkalmas. Figyelmes, családját védelmező kutya, és ha igazi veszély fenyeget, a hangját is kiereszti. A gyerekekkel jól megfér, idegenekkel szemben viszont gyanakvó, csak a gazdája jelenlétében hajlandó megtűrni őket. Ha megfelelő volt a szocializációja, a háziállatokkal sincs gondja. Más kutyákkal szemben általában harcias.


Várható élettartam:10-14 év


A cane corso általában könnyen és gyorsan tanul, de nem kezdőknek való kutya. Gazdának az olyan, természetes tekintéllyel rendelkező személy a legalkalmasabb, aki emelett nyugodt is.


Közepesen nagy kutya,erős,de nem zömök testfelépítéssel.Háta egyenes,széles és igen izmos. Széles mellkasa ugyancsak izmos, az elülső része előreugrik, a farok viszonylag magasan tűzött.


Szőrzete rövid,fényes és sűrű,nem lehet puha tapintású.

2011. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első:Te kimásoltad a szöveget a WWW:KUTYA-TAR:HU oldalról

Második:Küldtél egy linket.

Jók ezek is de én igazi tapasztalatokat szeretnék.

2011. ápr. 20. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:
Menj el egy kiállításra és beszélj ottani gazdákkal.
2011. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként a jellem minden kutyánál más, mert mind egyéniség.

Enni meg azt eszik, amit más kutya.

Merthogy a Cane corso is kutya, tudod?

2011. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem vannak nagytestű kutyáim. Szerintem a cane corso egy nehezen nevelhető fajta, egy kicsit domináns, de ha következetes vagy, nincs probléma. Idegenekkel bizalmatlan lesz. Akár jó akárnem, egy kifutó azért a biztonság kedvéért jó ha van, mert ha olyan vendégjön aki nem kutyabarát, be tudod zárni egy kis időre. Hát elég jó étvágyú, vigyázni kell a gyomorcsavarodásra. Jó minőségű eledelen, némi házikoszton el lehet tartani.
2011. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem több cane corsos ismerősöm van.

Mindegyik kutya más egyéniség. Egyik tényleg bizalmatlan, de a másik mindenkinek hízeleg.

Egyébként minden nagy testű kutyánál vigyázni kell a gyomorcsavarodásra.

2011. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem cane corsom van. Nehezen nevelhető, domináns, hajlamos az agresszivitásra. Legalábbis a miénk. Volt már előtte rotink, bullterrierünk, akikkel semmi probléma nem volt, tehát nem gondolom, hogy a neveléssel volt a gond. Most, hogy "idősödik" (3 éves lesz) kezd lenyugodni, de még így sem az igazi....


Persze vannak jó tulajdonságai is, minket imád, bármi áron megvédene. Nagyon bújós a gazdákkal.

2011. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én összefutottam pár napja egy ilyen kutyussal a mezőn és hihetetlenül jámbor volt, barátságos, nagyon szép állat:)
2011. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7 éves corsóm van. Valami eszméletlenül birka, mindent elvisel a tacsitól és a 3 éves lányomtól. Kb fél évesen ő is bepróbálkozott, hogy majd ő lesz a falkavezér, ott észnél kellett lenni, de hamar rájött, hogy "ez nem jött be". A családban mindenkit imád, minden vendégnek örül, de aki úgy jön be az udvarba, hogy mi nem vagyunk kint, akkor szépen megfogja a karját az illetőnek, és nem engedi egy lépést sem tovább, amíg mi ki nem megyünk. Én a bélcsavarodás elkerülése végett kétszer etetem egy nap, száraztápot kap, + a maradékok. (persze csirkecsontot ilyesmit nem, de maradék szalámi, leves, tészta...)
2011. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!