Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy mudi?

Border collie vagy mudi?

Figyelt kérdés

Miért?

(már elolvasgattam az ilyesmi kérdéseket de ott csak elkezdtek veszekedni a hozzászólók :()


Veszekedés nélkül mindenki leírná tapasztalatait, véleményét erről a két fajtáról?És melyiket választaná és miért?Melyik a szebb, okosabb, "jobb kutya"?Érdekel a saját véleményed :)

köszönöm előre is :)


2011. ápr. 18. 18:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%
Border collie, nagyon okos tanítható de viszont nagyon sokat kell vele foglalkozni mindennap napi 3óra séta minimum.És szerintem a border collie sokkal szebb.
2011. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Mudi! Borderből nagyon sok van, a mudi viszonylag ritka fajta, s én szeretem az egyedibb kutyákat. Nálam az is fontos szerepet játszik, hogy magyar fajta :)
2011. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a mudi, mint magyar fajta! De mindkettő nagyon okos, intelligens mozgékony kutyák. A Border collie jó sport kutya, barátságos természetű... A mudi viszont a házőrzésben is megállja a helyét ha arról van szó. Tehát nekem a mudi!
2011. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%
Border collie!
2011. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Mudi! Barátnőmnek olyan kutyája van,nagyon aranyos,játékos,jó házőrző,könnyen tanítható. De nagy a mozgásigénye :)
2011. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%
Inkább Border collie én mindenképp azt választanám nekem 3-rom van.
2011. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
71%
Mudi!!! Csakis magyar fajtát.
2011. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%

Mudi.

Manapság már mindenki azt mondja,hogy Bordes így Border úgy és egyre több a csalódás.tagathatatlan okos kutya,de azt nem értik meg sokan,hogy nem magától okos nem elég megvenni és nem fogja magát tanítani :D


Én MAGAMNAK mudit választanék a kettő fajta közül.Magyar fajta,inteligens szép ,de a te döntésed igazából mind a kettő fajta eszméletlen :)


Én a helyedbe mennék kiállításokra vagy kutyaiskolába ahol mind a két fajta kutya van és megfigyelném őket,viselkedésre stb.. így tudod legjobban eldönteni,elmehetsz tenyésztőkhöz is segíteni fognak.

2011. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%

Az én tapasztalatom az h a mudik sokkal érzékenyebb kutyák.

Kérdés, te mire szeretnéd, milyen vérmérsékletű vagy. Egy erősebb karakterű ember egy mudit (de egy érzékenyebb bordert is) lazán elnyom.

Az én személyiségemhez nem illik a mudi. ismerek nem egyet és ebből levontam a következtetést. Én egy kemény karakterű munkabordert választottam - és választanék most is ha lehetne. Ám azt tudom h a border nem illik mindenkihez - de a mudiról ugyanez elmondható...

Ellenben nálam az nem szempont h magyar fajta-e vagy sem - ha tudom h nem illik hozzám.

2011. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%
Magyar fajták előnyben!!!
2011. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!