Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy mudi?

Border collie vagy mudi?

Figyelt kérdés

Miért?

(már elolvasgattam az ilyesmi kérdéseket de ott csak elkezdtek veszekedni a hozzászólók :()


Veszekedés nélkül mindenki leírná tapasztalatait, véleményét erről a két fajtáról?És melyiket választaná és miért?Melyik a szebb, okosabb, "jobb kutya"?Érdekel a saját véleményed :)

köszönöm előre is :)


2011. ápr. 18. 18:34
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
70%
Honnan tudod, hogy nem versenyzek? Igen, talán a világbajnokságra nem hajtok még, de ennek semmi köze ahhoz hogy mudim van, inkább az anyagiakhoz meg az önállósághoz. De majd eljön az is. Nagy álmaim vannak és maximalista vagyok, és számomra a nyerés a fontos a versenyen nem a részvétel, de akkor sem fogok csak azért másik fajtát választani. Arról nem is beszélve hogy a világon nem csak agility létezik. Hogyha összeségében nézzük a sportokat, akkor a mudi sokoldalúbb is lehet mint a border. A pásztoroknak sok évig megfelelt, akkor szerintem nem lehet olyan rossz a munkája. Mert az a munka. A mostani versenyek... Eltúlzott, mesterséges dolgok (ami nem azt jelenti én pásztorkodni akarok és nem versenyezni). De mindegy, valójában nem is értem miről beszélünk, hisz én nem állítottam hogy a mudi egy titkos agilitybajnok, te pedig állandóan csak erről beszélsz mintha az életedről lenne szó... Én csak azt mondtam hogy a mudi igenis 'tökéletes', okos, ügyes kutya, van olyan jó mint a border és társai és jobban kéne tisztelni, abbahagyni a leszólását illetve elmondtam hogy nekem miért nem tetszik a border. Lehet hogy gyerekesnek tűnik de ettől az "eszmecserétől" csak még erősebben fogom magam tartani a céljaimhoz. Ami nem az, hogy divatos legyen a mudi. Isten ments, én őnző vagyok, nem akarom hogy tucatkutya legyen. Amikor 12! évesen sétáltam az első mudimmal akit teljesen egyedül és iskola nélkül neveltem (bőven BH2 szinten volt) és azt mondta nekem egy németjuhászos, hogy az én kutyám jó-jó tud valamicskét de a nj mégis csak jobb mert hát az nj... Mondta miközben a kutyája olyan kövér volt mint aki mindjárt szül, egy kör után elájult és a puccos magánkiképző után még annyira sem volt képes hogy ne szaladjon a kocsi elé... Na akkor telt be a pohár (nem ez volt az első), döntöttem el, hogy valahogy meg fogom mutatni. Le is van írva naplómba. :) Gyerekesen hangzik de sajnos azóta sem változott a véleményem, pedig akkor még nem ismertem igazi kutyásokat. Örültem volna ha megismerem őket és megváltozik a véleményem de nem, ott is ugyanúgy megy a "ki a menőbb", a klikkesedés, kinézés... Úgyhogy tarthatsz akárminek de inkább vagyok csőlátású mint hogy feladjam a terveim mert elbizonytalanodok a széleslátókörűség miatt.
2011. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a mudi mindjárt le is írom még csak valamit meg szeretnék kérdezni. Az egyik válaszoló azt írta a border a világ legokosabb kutyája! Persze egy hülye amerikai teszt szerint ahol az összes fajta kb. 10-15%-a szerepel! Abból a több mint 400 fajtából....lehet számolni. Nyilván bordereseknek a border a legjobb mudisoknak a mudi. Ez van el kell fogadni és kész!
2012. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Ja bocs azt nem írtam miért szeretem a mudit. Nos gyerekszerető barátságos de 1 gazdás! Jó alkalmazkodó képessége van és imádom a kinézetét h nem úgy néz ki mint egy tipikus sznob kutya! (nem kell lepontozni a border sem úgy néz ki az csak sajna divat kutya lett)
2012. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!