Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők és hozzáértők!...

Tenyésztők és hozzáértők! Kell-e adózni az eladott kutyák után?

Figyelt kérdés

Kerestem hasonló kérdéseket itt, de igazából nem kaptam egyértelmű választ. Kérdésem arra vonatkozik, aki úgy akarna tenyészteni, hogy abban semmi kifogás ne legyen, hosszú-hosszú ideig "építgetné" a tenyészetet, a minőséget, mindent szabály szerint tenne.

Azt olvasom itt, hogy kellene adózni, de hát ajándéknak írják be, és nincs külön szabály, így meg lehet úszni.

Hogy vannak ezzel az adózási kérdéssel az aranykoszorús mestertenyésztők pl.?

Valahol azt is láttam, hogy adózásra vonatkozó papírral is kell majd igazolni ezt az "egy udvaron több mint 2 kutya nem lehet" rendszernél azt, hogy tenyésztés miatt vannak többen.

Hogy is van ez?

Nem az ügyeskedés érdekel, hanem a szabályosság.

Köszönöm!


2011. ápr. 18. 20:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell adózni, de a költségeidet is leírhatod, mint egy cég. nekem volt egy évem, amikor be kellett fizetnem 23.000 Ft adót!!! De általában veszteséges
2011. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szaporítókat viszont durván meg kéne adóztatni.

Sajnos nem lehet őket ellenőrizni,de pl.az APEH elmehetne egy kiskutyafelvásárlásra,ott csak szaporítók viszik kamionra az árujukat.

2011. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, utolsóval egyetértek!

Köszi az eddig leírtakat mindenkinek, hasznosak voltak.

2011. ápr. 19. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!