Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene hozzám?

Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
Már felneveltem egy vizslát, most 5 éves. Engedelmes, hobbi szinten agilytizünk. Most egy valamivel keményebb, egygazdásabb kutyát szeretnék, akivel örző-védős céljaim lennének. Kérem a válaszotok mellé írjátok le hogy hány évesek vagytok és milyen kutyátok van.
2011. ápr. 18. 21:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

ha magyar fajta előny, okos és keméyn terület gazdavédő kutya kell, akk sztem egy erdélyi kopó jó választás. nekem van 1. még kölyök .de a fajtaleírásban pont ezek a dolgok szerepelnek. és mivel már van tapasztalatod vadászkutyával nagy meglepetés nem fog érni. egygazdás, okos, akaratos, gazdát elvileg képzés nélkül védi. idegenekkel inkább tartózkodó.nem agresszív!!eddig egész jól ment a behívás, de reggel már az ágyából is alig volt hajéandó kimászni, még a falat sem kellett neki...

azt irják róluk h nagyon könnyen tanulnka (igaz) csakvan h nincs kedvük betartani. a falkavezérségemet kb minden nap meg kell erősítenem, mert 5 hónapos de keméynkedik...

2011. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Tudom sokan elítélik őket, de a bullterrier, és az amstaff is jó őrző védő kutya.


amstaff gazdi 13/f

2011. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
Amstaff nagyon jól ki jönn a kis kutyákal is és az emberekel is ( kicsikel is )
2011. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Dobermann nagyon egygazdás kutya,és kemény őrző-védő.

Nekem Bernim van , én meg 14 éves vagyok.

2011. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Ha engedelmes, precíz kutyát kívánsz, akkor rottweiler, dobermann, németjuhász. (Tudom sztereotípia, hogy német pontosság, de tapasztalataimon alapulva tényleg ezt a hármat javallom). Rottweiler elsősorban, mert az masszívabb, én azokat preferálom. Többi se porcelán igaz, de +5-10 kg az sokat jelent őrző-védésnél szerintem.



Ha ezeknél keményebbet akarsz, moszkvai őrkutya, közép-ázsiai juhász, kaukázusi, kuvasz. Ezek konokabbak, önfejűbbek de fele olyan igényesek. Nem kell pátyolgatni őket. Betegségre kevésbé fogékony, jobban bírja a strapát. A kaukázusim hóesésben is a háza mellett aludt, annyit megengedett magának, hogy szélárnyékban...


21 éves vagyok, itthon van egy rottweiler. Tanyánkon 2 rottweiler, 1 kaukázusi + egy keverék.

2011. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Kuvasz:Bátor, kitűnő őrző-védő fajta. Idegenekkel szemben alapvetően bizalmatlan, általában egygazdás. Fiatal korában könnyen nevelhető, kétéves kor felett már nehezen idomul. A kuvasznak feladata ellátásához jó szimatra, bátorságra, erőre és támadó kedvre volt szüksége. Különleges jelleme, az évezredek óta génjeiben hordozott szabadságszeretete, nagyfokú önállósága mindenképpen kutyához értő, következetes gazdát követel. Ne is vállalkozzon tartására az, aki nem tud számára elegendő nagyságú szabad területet biztosítani, ahol mozgásigényét, elsőrangú őrző-védő adottságát kiélheti.

A kuvasz okos, intelligens kutya. Kellő mennyiségű és megfelelő képzés után látványos, eredményes őrző-védő és ügyességi munka várható el tőle. Aki nem rest kutyájával rendszeresen foglalkozni, és gazdáját rajongásig szerető, tulajdonát mindhalálig védelmező, lenyűgöző szépségű kutyát szeretne, nem fog csalódni benne.

Sokan a kuvaszt kiszámíthatatlan, agresszív kutyának tartják, holott ennél a fajtánál is csak rossz, kegyetlen tartásmód rontja el ezt az amúgy normális, kezelhető, gyerekszerető fajtát. Mint minden fajtának, a kuvasznak is szabad mozgásra és tágas kennelre van szüksége. A láncra kötést, tartós kennelben tartást nem tűri. Az ingerszegény környezetet, a gazdával való rendszeres kapcsolat hiányát, a szeretetet nélkülöző, igazságtalan bánásmódot, a követelménymentes életet nehezen viseli.


Kaukázusi juhász:Fő feladata a nyáj védelmezése, farkasoktól, sakáloktól és más ragadozóktól. A kétlábú rosszban sántikálókat is hatékonyan tartja távol gazdájától és annak nyájától. Rusztikus megjelenése és testi ereje már látványában is elriasztja a betolakodókat. A felügyeletére bízott területet elszántan és szívósan őrzi. Fajtársaival szemben dominánsan viselkedik. Magabiztos és kissé önfejű kutya. A családból mindenkit a falka tagjának tekinti, gazdát, gyereket, háziállatokat egyaránt és ennek megfelelő vehemenciával őrzi is azokat. Szívós, erős állat, mely összetereli és hajtja a nyájat. Kisgyermekes családoknak nem ajánlott, önfejűsége miatt. Ma már minden sportot lehet űzni vele, frisbee, agility, dog-dancing, obedience. Őrzővédésre alkarmas, méretei kítűnőek.


Németjuhász:Igen értelmes és munkaszerető fajta. Észreveszi,sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és család tulajdonának védelmét. Rendkívül hűséges, gyengéd, barátságos és magabiztos. Noha a család minden tagjával – a gyerekekkel is jó viszonyban van, általában különösen erősen kötődik egyvalakihez. Nem hagyja magát idegenektől megvesztegetni. Kiváló a szimata. Szőrzete minden időjárásban megfelelő védelmet nyújt, ezért a német juhászkutya nyugodtan tartható szabadtéri kifutóban is. Megjegyzendő, hogy társaság tekintetében más kutyák nem helyettesíthetik a gazda szerepét. A német juhászkutya életének központjában a gazda áll, és minden igyekezetével azon van, hogy a kedvében járjon. A fajta nem való olyan embereknek, akik sokat vannak távol otthonról, ha ugyanis nem kap elég figyelmet a gazdájától, úgy érzi,hogy büntetésben van. A német juhászkutya nagyon jól kijön a gyerekekkel, feltéve,hogy azok tisztelettel bánnak vele. Mindenképpen tudni kell róla, hogy ha a barátokkal folytatott játék eldurvul, ez a kutya a családhoz tartozó gyermekek védelmére kel. Az idegenekkel szemben óvatos, de ha a gazda azt jelzi, hogy minden rendben, akkor nem viselkedik ellenségesen velük. A család barátait lelkesen fogadja. A megfelelően szocializált német juhászkutyának sem fajtársaival, sem más háziállatokkal nem lehet gondja.


Nekem ilyen kutyáim vannak a nagy telkem miatt.Kitűnő örző-védő kutyák és témyleg távol tartják az idegeneket a háztól.

2011. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Bulterrier,Pitbull
2011. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Én őrző-védőnek cane corsot-t fogok venni. Azt nem tudom, hogy mennyire egygazdás, de szerintem őrző-védőre tökéletesen megfelel. 22/L

Jah egyébként whippetem van.

2011. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
11%

mi az az örző-védős cél?

ki vagy te?

miből gondolod, hogy a fajtajelleg határozza meg az ember kutya kapcsolatot?

szerintem csak kirándulgass, agilytizz a vizsláddal éppen elég elfoglaltság ez neked ha szép, hosszú, minőségi életet akarsz biztosítani neki! ... nem kell neked másik kutya...

2011. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
És te ki vagy??? Mi jogon mondod meg neki, hogy csak 1 kutyája legyen?? Ki vagy te??
2011. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!