Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene hozzám?

Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
Már felneveltem egy vizslát, most 5 éves. Engedelmes, hobbi szinten agilytizünk. Most egy valamivel keményebb, egygazdásabb kutyát szeretnék, akivel örző-védős céljaim lennének. Kérem a válaszotok mellé írjátok le hogy hány évesek vagytok és milyen kutyátok van.
2011. ápr. 18. 21:49
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Úgy szeretem az ilyen embereket, akik szerint senki nem képes ellátni kutyát, csak ők, de ők nagyon. A többieknek köszönöm a kulturált válaszokat.
2011. ápr. 23. 16:28
 22/32 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés nem azért lett feltéve, hogy mások hozzanak helyettem döntést, csak azért, hogy elmondják a véleményüket. 20 év kutyázás után se biztos, hogy ismersz minden fajtát. Egyébként aki ilyen szinten tud csak beszélni egy másik emberi lénnyel az inkább kutyázzon. (Ez nem a kutyákra nézve lekicsinylő)
2011. ápr. 23. 18:20
 23/32 anonim ***** válasza:

Nekem három kutyám van, egy staffordshire terrier, egy border collie, és egy keverék. A staffordshire terriert azért ajánlom, mert tényleg egy gazdás és csak tőled függ milyen lehet, megvéd ha kell, tekintélyt parancsoló. Az enyém éppen ilyen, mondjuk ő most kint van telepen, és ott szinte minden idegen fél tőle, pedig egyáltalán nem bánt, sőt a 10en páréves fiúktól fél is! Border Collieval is lehet örzővédőzni, nálunk vannak olyanok :) Az enyém kérésre morog, és ugat. Ennyi éppen elég egy border collietól :)

13/L

2011. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. ápr. 23. 22:29
 25/32 greenpeace ***** válasza:
Cane Corso,hidd el ez bevalik nekem is oan van es nagyon kemeny es csak nekem engedelmeskedik.Nagyon kedves es huseges a gazdajavalszenben!
2011. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, hiába keresed az "álomkutyát", amíg te nem leszel álomgazdi, addig sosem találod meg.

De inkább megyek kutyázni, mert ilyen buta kérdésekkel nem töltöm az időt.

2011. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
igen, én is a cane corso-t javasolnám, egy birka tud lenni, de erős, valóban 1gazdás, igazi hűséges társ. svájci fehér juhászkutya? nagyon drága, de egy tündér. sztem menj el egy kutyakiállításra, beszélj sok tenyésztővel, kapcsolatokat alakíts ki, testközelből is megvizsgálhatod a kutyusokat...türelem rózsát terem:) ja igen...német dog? bár ő is egy kis bárányka a nagy termete ellenére. angol véreb, Airedale Terrier, de az igazi egy gazdás kutya az akita
2011. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 eper. ***** válasza:
Német dog nekem is az van .... :)
2011. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
nekem bullterrier keverékem van nagyon jó fej de nem egygazdás mert kijön mindenkivel főleg a gyerekekkel :)
2011. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

eszem megáll a sok 14 éves "kutyaszakértőtől", komolyan. inkább menjetek tanulni-aludni-vagy barbizni. a bullterrier meg pont, hogy nem jó őrző-védő feladatokra, mivel alaptermészetéből adódóan imád minden embert (idegeneket is).

én a németjuhászt, boxert, esetleg a mudit ajánlanám. bár az utóbbi nem kifejezetten ŐV fajta, de arra is jó.

2011. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!