Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell a fedezési jegyet...

Mikor kell a fedezési jegyet elkérni a kan kutya tulajdonosától?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nemsokára megyünk fedeztetni a kutyát, a kannak van tenyészszemléje, nekünk viszont még nincs, mert nem is akartam volna idén almot, viszont két ismerősöm is szeretne kiskutyát idén, így belevágnánk, viszont a kiskutyák csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnak gondolom akkor is, ha elmegyünk nyáron a tenyészszemlére utólag. Az a helyzet, hogy nem vagyok biztos benne, hogy ki fogom tudni váltani, mert nem állok kiválóan, ami pénzem van, azt meg inkább a kutyára, és a kiskutyákra költeném, féreghajtás, oltások, jó táp, ellés, ha netán császározni kell, stb... és, ez majd félidős vemhesen derülne ki, hogy maradna-e a papírozásra. A kérdésem az, hogy tényleg a fedeztetéskor kell-e elkérni a fedezési jegyet, mert, ha lehet később is, akkor várnék vele addig, amíg kiderül, hogy van-e értelme egyáltalán.Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 19. 15:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

na igen...nekem is a 2 hét szabi volt múltkor mikor a szukának nem volt teje..

milyen fajta kutyád? akkor tudom milyen szűrések kellenek. sajna a szemszűrések klinikaiak a legtöbb esetben ezért bár a kutya mentes lehet de hordozza ezért is kell minden kutyát szűrni.. klinikai teszt 7500 ft körül van genetikailag 12 ezer és nem minden fajtára van.

Ami kell a szüléshez: ellető láda, infra lámpa, fogselyem, betadni

szülés előtt félidőben Uh.

utána oxitocin injekció ismételt Uh vagy röntgen...esetenként császár stb szóval szerintem esélyed sincs, hogy pozitívan gyere ki a dologból...

2011. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok, és a tejpótlót meg a császárt előtte már írtam. Amúgy félreírtam, mert a törzskönyvek ára a kérdéses, főleg, hogy felülbélyegzett...Pont emiatt írtam a kérdést, csak véletlen beleírtam az összesítettbe. Nagyon remélem, hogy nem lesz sászár, mert akkor kenyéren és vízen élünk egy pár hétig, az tuti....na jó, azért ez eléggé sarkos fogalmazás, de azért durva lenne. A szomszéd kutyának egyszer volt ilyen emlőgyulladása, durva volt, akkora volt az egyik, mint egy teniszlabda, aztán lett rajta egy gennyes folt, azért tudom, mert én mentem át és vittem el a dokihoz, aki azt mondta, borogassuk, és etessük belőle a kiskutyákat, ha fáj nagyon úgysem engedi, de másnap kifakadt, és szépen rendbe jött hamar, a kutya ugyanúgy szoptatott előtte, alatta, utána. Van olyan is, hogy nincs teje a kutyának?
2011. ápr. 19. 17:39
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyulladt az emlő,akkor nem jó a tej a kicsiknek, mert az összes baktériumot is megkapják.

én etettem 3 hétig 12 kölyköt, ne tudd meg.... azt hiszem talán ha napi 2 órát aludtam

2011. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy van, az embereknél is van olyan, hogy nem indul meg a tejelválasztás..

az emlőgyulladást könnyű kivédeni, minden szoptatás után ellenőrizni kell a szuka emlőit, ha érzed, hogy kicsit is meg van keményedve le kell fejni a bennlévő tejet.

Nagyon sok komplikáció előfordul a kutyáknál is..Azt kell megérteni, hogy ez egy szülés, abszolút tiszta higiénikus környezet kell, nyugalom stb. Pont ugyanaz mint az embereknél és ugyanazok a komplikációk is. Minden kicsinél ellenőrizni kell, hogy nem e nyitott a szájpadlás, van e végbélnyílás, ha kell lélegeztetni kell a kicsiket, szárazra törölni, kiszívni a tüdőből a vizet mert ha vizes marad akkor tüdőgyulladást kaphat a kicsi (ezért kell az infra is, kiszárítja a tüdőt)

szóval hihetetlen sok módon sülhet el balul a dolog, pl nálam most hatalmasak voltak a babák és az első aki fél kg volt farfekvéssel jött, alig tudtuk kihúzni mert beszorult és olyan sokáig volt a szülőcsatornában, hogy 15 percig nem sírt fel annyi víz volt a tüdejében...nagyon megküzdöttünk érte bár már 5 hetes és nemsokára indul Dél Afrikába:) szóval megérte, de hatalmas munka és lehet a szukád nem lesz jó anya, nekem van egy szukám akit konkrétan 2 óránként (éjjel nappal) be kellett ráncigálni a ládába szoptatni...hát nem sokat aludtam a most ellett szukám meg túl jó anya...12 órán átt feküdt a ládában mozdulatlanul, pórázzal kellett kivinni pisilni, a második adag oxitocin kalcimus injekció rakta helyre az agyát... (calcimus és oxitocin mindig kell mert összehúzza a méhet, megakadályozza a fertőződést és kinyomja a bennmaradt trutyit)

2011. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:43

teljesen átérzem... 10 kölyköt cumiztattam egyszer 3 hétig...elment 3 raklap energia ital és a végére hallucináltam a fáradságtól.. ráadásul abszolút életképtelen egy banda volt, minden etetés egy küzdelem.. már 2 évesek de még mindig nem hevertem ki a dolgot :D

Egyszer meg sikeresen benyeltük a herpesz vírust és 7 kiskutyát vesztettem el 2 hét alatt...egy rémálom volt... na akkor semmit se aludtam, szerencsére volt segítségem...de durva volt... a legrosszabb az volt, hogy a 6 baba körül már sírni se tudtam csak elástam a kertben... mondanom se kell Francia fedeztetés és a kan tulajának voltképe elkérni az 1000 euró fedeztetési díjat mert egy életben maradt...

2011. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Huh, nektek milyen fajta kutyátok van?
2011. ápr. 19. 18:37
 17/28 A kérdező kommentje:
Hogy kell kiszívni a tüdőből a vizet? Gyerekeknek való kézi orrszívónk van (porszívós is), de azzal szerintem nem lehet, annál kisebb egy kutyus orra. Az oxitocint is most hallom először, bár logikus. De jó, hogy ennyi mindent írtok, ezt sehonnan nem lehet megtudni, pedig rengeteget olvastam a témáról, de azért gondolom, ezek a dolgok a tapasztalattal jönnek.
2011. ápr. 19. 18:43
 18/28 anonim ***** válasza:

Ezeket az orvos elmondja, ha megkérdezed,azt is megmondjamit szerezz be. Mire figyelj, mikor kell rohanni a szukával és mikor kell hívni. (jó ha a doki tud az ellésről én mindíg felhívom, ha elindult az első és akkor a telefonjával alszik.)

nekem német dogjaim vannak,azoknál a sok kölyök miatt szokott gond lenni. a legtöbbször 2 turnusban esznek, tehát odateszek 6-ot, aztán elveszem őket és jön a másik 6. a legkisebb végig ehet :) a sok kölyök miatt figyelni kell,a szukakönnyen összenyom egyet,ezért "alszom" (fekszem) ott mellette egy hálózsákban.

Kérdezd ki jól a dokit a saját kutyafajtádról is, milyen sajátosságokra kell figyelned.

2011. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Anyukám kedvenc fajtája a német dog, de persze csak messziről imádja...

Persze, megbeszélünk mindent a dokival, csak, ha lehet, akkor nem az alapoktól faggatnám őt. Mondjuk tényleg nagyon sokat olvastam már, és gyanítom, mire oda jutunk, addigra bemagolom a "kézikönyvet", ahogy magamat ismerem.

Más, amiről sehol nem írnak:

Az van mindenhol, hogy amit leraksz a dobozba, olyan dolog legyen, ami könnyen tisztán tartható. Oké, van két plédem, meg két lepedőm ilyen célra, de gondolom azt naponta piszkítják a kicsik, éééés hogy kell azt kimosni? Nem tudom elképzelni, azért a kádba, vagy mosógépbe nem teszem... Vagy ki a kertbe, leslagozom, vagy hordóban mosom, aztán már mehet a kádba, vagy hogy szoktátok?

2011. ápr. 19. 19:05
 20/28 anonim ***** válasza:
a vizet kiszívni szájjal lehet a legjobban.. nem undorító nyugi olyan az íze minta könnynek:) és a kiskutya fejét stabilan tartva előre-hátra kel lóbálni, hogy kijöjjön minden belőle.
2011. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!