Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz szőrápolása hogyan zajlik?

Kuvasz szőrápolása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy öntisztuló a szőrük,de még a menhelyről hoztam kb másfél hónapja és azóta még mindig nem volt megfürdetve-nagyon koszos,jóformán szürke,a szőre töve pedig tele van bolhaürülékkel(hemzsegett a bolhától)így mindenképp meg szeretném fürdetni.Arra gondoltam,hogy mivel nem értek az ilyen nagy szőrű kutyuk ápolásához,illetve hogy nehogy megfázzon még(kinti kutya)inkább kozmetikushoz vinném egy fürdetésre.Vágni kell valahol a szőréből(gondoltam a farka alatti részre,esetleg a talppárnákra)vagy ennél a fajtánál nem ajánlatos?Fürdetés után visszaáll az eredeti,,csavaros"bundája?
2011. ápr. 19. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kell vágni, de az aljszőrét kifésülhetnéd, mert a kozmetikus órákig elszarozhat vele.

ha az kint van utána viheted fürdetni.

2011. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok,köszi,kifésülöm.Jöhetnek még a válaszok!
2011. ápr. 19. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi fürdetjük is meg fésüljük is, s köszöni jól van. Persze, nem hideg vízbe, s nem hidegbe, hanem amikor nagyon jó idő van, s langyos, enyhén meleg vízbe.

Olvastam én is, hogy a kutyus szőrét levágni nem szabad, vagy nem tanácsos, de a gyakori fésüléstől a szőre kiegyenesedhet. Az előző kutyusunk szőre is talán ez miatt egyenesedett ki.

2011. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öntisztuló, maximum heti 1 szeres átfésülés, főleg vedléskor, az elhalt szálakat kifésülni. Fürdetni nem tanácsos, nem tesz jót neki!
2011. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!