Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves csehszlovák farkaskutya...

Kedves csehszlovák farkaskutya tartók! Leírnátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Bármire kíváncsi vagyok, csak amit a neten találtam, azt mind elolvastam már. Csak gazdik, vagy olyan emberek véleménye érdekel akik ismerik a fajtát, vagy volt szerencséjük találkozni vele.
2011. ápr. 19. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek van,kiállítási kutya.nagyon eleven és kedves volt velem.azt mondja a gazdija hogy semmi gond nincs vele,bár ő kutya suliba hordja.akitől megvette azt állította hogy a kutyákkal összeférhetetlenség miatt nem kell neki és hogy agresszív de érdekes módon az ismerősöm francia bulldog tenyésztő és SOHA semmi gond nincs a kutyával pedig felnőtten került hozzá.én is láttam hogy teljesen normális,olyan volt mint egy átlagos normális kutya.
2011. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor még csak,,fajtakeresőben"voltunk,a csehszlovák farkaskutya is benne volt a pakliban,így felhívtuk a tenyésztőt-ha valaki,ő ismeri a fajtát,így csakis az ő ismeretére támaszkodhattunk.Szó szerint azt mondta,,semmi jót nem tudok róluk mondani";persze,gyönyörű kutyák,de itt kb meg is áll minden.Házőrzésre abszolút alkalmatlan(ez is szempont volt,különösen,hogy előtte pár héttel törtek be hozzánk éjszaka),minden nála kisebb állatot megöl,s a kutyákkal is állandó harcban van.Nagyon domináns,kisgyerek mellé vagy családi kutyának alkalmatlan,szökik(a farkasvér igencsak erősen él benne),nincs számára kerítés,s ami miatt végül főleg letettünk róla:abszolút nem engedelmes.Persze,vannak kiállítási kutyák,nyilván ők valamilyen szinten,,tanultak"máskülönben hogy vezetnék fel őket-kutyás sportokra viszont így szintén nem igazán megfelelő.Nekem pedig igen fontos,hogy a kutya tudjon engedelmeskedni,s nem szeretnék állandóan megküzdeni a falkavezérségért,bár ettől függetlenül nyilván vannak emberek,akiknek ez az álomfajta,s tökéletesen megfelel az igényeinek.Én leírtam,amit hozzáértőtől hallottam,mostmár az javaslom,kedves kérdező,Te mérlegeld,tudnál-e elég időt és türelmet szánni a fajtára.Esetleg ha érdekel,a tenyésztő hölgy honlapját linkelhetem,s Te is felveheted vele a kapcsolatod-lehet,a te igényeidnek éppen megfelel,ha nekem speciel nem is:)

2011. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen tenyésztő lehet, de szerintem egy tenyésztőnek szerelmesnek kell lennie a fajtába amit tenyészt. tudom hogy csak azt mondod amit te is hallottál, de ne haragudj nekem ez a válasz elég visszás és nem azért mert nem tudom elfogadni a negatív választ
2011. ápr. 19. 19:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerelmes a tenyésztett fajtában , attól még tökéletesen ismeri az általa tenyésztettek jellegzetességeit. Főleg, ha nem zsákbamacskát akar eladni a leendő gazdáknak.Persze, lehet, másik tenyésztő egy másik vonallal már más jellemzést adna.
2011. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,de megmondom őszintén,azért a hangjából is hallatszott,hogy csakugyan szerelmese a fajtának:)Azt pedig csak jónak tartom,hogy nem ajánlotta a kutyát mind a kiskutya,mind az én érdekemben-ha egyszer valaki nem alkalmas rá-márpedig még az elején elmondta,miket szeretnék ill mit várok el a fajtától.Épp ezért hívta fel a figyelmemet,hogy ha házőrzőt,gyerekbarát kutyát szeretnék,ne őt válasszam-szerintem ez a helyes hozzáállás,nem a tipikus szaporítós szöveg,hogy,,persze,tökéletesen megfelel az igényeinek".Ez az igazság,hogy egy farkashoz hasonlóan nehezen kezelhető,erősen domináns,,szabadlelkű"kutyáról nem sok jót lehet mondani-nyilván ő sem tenyésztené,ha nem lenne odáig értük:)
2011. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így már értem. :) köszönöm a válaszokat, jöhet még.
2011. ápr. 19. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem pont arról szól, hogy a hibáit is szereted. Szerintem ő csak azért mondja el a hibáit, mert úgy van vele, ha valaki visz tőle kutyát, akkor az elégedett legyen és nem érezze úgy, hogy átverték őt.
2011. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Házat őrizni nem fog, viszont dzsungelt csinálni a kertből azt igen. Elhurcolja a kerti bútorokat, megdézsmál mindent, ami ehető, ha bent van, a hűtőt egy nap alatt ki fogja nyitni, ha asztalt tolsz is elé, hatalmas kavicsos partit fog rendezni a macskaalommal, ha nem lesz internet a lakásban, nem a szolgáltatót kell hívni, hanem a kábeleket ellenőrizni, a virágágyásból tankcsapda méretű kráter lesz, az első szemtelen kiskutyát helyre teszi, vagy megszanálja, reggel arra ébredsz hogy az ágyban alszik pedig kitiltottad a hálóból, ha nem kap meg valamit arénázik (egy tűzoltó századot túlharsog)és utána bosszút forral, lop, haragudni nem lehet rá, de néha szakad a cérna és jön a verés, akkor tudja a helyét egy darabig, kultúrfarkas lesz, de lepereg róla, és a kisgyermekről sunyiban leszedi a bojtos sapkát. Röviden ennyi.
2011. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok (szinte csak) negatívumot lehet olvasni a fajtáról. n magam sem ajánlanám mindenkinek. Nekem egy Csehországból behozott ivartalan szukám van. Egy ivaros kan pitbull és egy ivartalan szuka keverék mellett él. Rengeteget kellett vele foglalkozni kölyöknek ez tény és kutyasuliba járt egy évig, de a kölyök szeleburdiságán kívül jelenleg semmi probléma nincs vele (lehet az enyém az arany kivétel, bár a pitbullokra is mindenki azt mondja, hogy agresszívak, hát a mi kanunk borzalmas házőrző, mindent mindenkit imád...) Annak ellenére, hogy ivartalan idegen szukákkal sajnos agresszív, így szájkosár nélkül szabadon elengedni ahol más kutyások is sétálnak lehetetlen, viszont az itteni öreg keverék szintén ivartalan szukát elfogadta, de természetesen ő az alfa a falkában, lerendezi a másik két kutyát ha valami nem tetszik neki, viszont sosem volt agresszív támadás inkább csak morgással jelzi hogy itt ő az úr, akarom mondani űrnő. Emberekkel idegenekkel, és gyerekekkel is teljesen szocializált, se nem tart tőlük, sem agressziót nem mutat, bár ez valószínűleg azért is lett így, mert rengeteg vendéget fogadunk, sok gyermekes családot is, így kiskorától hozzászokott, hogy "nyúzzák" a törpék. Mint házőrző nem a legjobb, bár a legkisebb neszre is azonnal felfigyel és tipikus hangon vonyít (ugatni szerintem életemben 3x hallottam)de az 5 méteres távolságot megtartja. Szökni nekünk nem próbált, bár borzasztóan ragaszkodó, így amikor nem vagyunk otthon be kell zárni kennelbe. A gyakori negatívum ásás sem jellemző, ha éppen nincs időnk hogy lekössük valami miatt, olyankor szokott, szerintem szándékos gonoszkodásból. Rengeteg energiát fektettünk bele a nevelésébe/neveltetésébe kiskorától egészen másfél éves koráig, így igen szófogadó, ha komoly dolgokról van szó, viszont még így is néha önfejű, papucsot lop, hiába szólunk rá, azt sajnos játéknak veszi és kergethetjük érte, amit kifejezetten élvez. Rengeteg az energiája amit le kell hogy vezessen, így olyan embereknek akik csak egy ebet akarnak a kertbe, akivel maximum hétvégén elmenne 1x sétálni, kifejezetten nem ajánlom. Napi mozgása van szüksége, lehetőleg természetes környezetben, ahol jól is érezheti magát, habár szépen sétál utcán is, és a kerítés mögül csaholó kutyákra oda sem bagózik, láthatóan nem élvezi annyira, mintha erdőben szabadon szaladgálhat. Baromira okos kutyák, megértenek mindent amit az ember akar tőlük, viszont megfelelő (értsd baromi sok időt és energiát belefektetett)nevelés hiányában, nem fogja érdekelni, makacs dögök. Kell neki a falka. Mivel borzasztóan ragaszkodó, amikor nyaralni mentünk egyedül csak őt vittük magunkkal, pont ezért, de nem maradt meg. Folyamatosan vonyított, és szó szerint öleb lett belőle, nem tudtuk magunkról levakarni. Én mindenesetre sok rosszat nem tudok róla mondani. Nekem öröm volt tanítani, a mai napig öröm vele foglalkozni, és bár kölyökként mérhetetlen türelem és tervezett tanítás kellett neki, élvezettel hajtotta végre a feladatokat. Én személy szerint ajánlani tudom, de csak olyanoknak akiknek van idejük energiájuk és pénzük ezt a csodálatos fajtát tartani, ugyanis ebből rengeteget igényel, de rengeteg kutyával találkoztam már, nekem is volt már igen sok fajtám, de hozzá hasonlót nem tudnék mondani.
2014. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!