Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít, biceg a kutyám, mit...

Sántít, biceg a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 Hónapos Kan Németjuhászom,aki imád futni és úszni..1x ki vittem a mezőre ahol sokat mozgott és azóta elég csúnyán megy,biceg,csámpásan megy.Eleinte mikor üllt vagy helyben állt néha-néha felemelte a lábát a földről,de már 2 hét mulva ugy vettem észre hogy még csunyábban megy egy kicsit és mikor egy helyben van állandóan fel emeli a jobb melső lábát a földről.Egy állatorvos kijött hozzánk azt mondta beüthette vagy meghúzodhatott neki a lába. Játszani még most is imád,a bot után rohan mint az őrült és a sétakor se vonaodik hanem várja hogymenjen. De viszont látszik neki hogy fáj a lába mikor sétál.Többet is fekszik mint szokott.

Ha volt már valakinek ilyen helyzetben a kutyája kérem irja le hogy mit tegyek.Súlyos is lehet a baj?


2011. ápr. 19. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

talán újra meg kéne mutatni az orvosnak, esetleg egy röntgen se ártana.

DP-vel hogy áll? előszűrés? szülők mentesek?

2011. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet csonthártya gyulladás. Lehet húzódás. És lehet porcleválás. Ha nem javul érdemes röntgent kérni.
2011. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképp vidd el az orvoshoz, és röntgeneztesd meg. Az én kutyám (boxer) is így kezdte, hogy emelgette a lábát, fájlalta, de ugyanúgy szaladgált, ki is derült a rtg-ből hogy csípőízűletes szegény, kapott rá szurit (folyadékot a porcközé) illetve gyulladáscsökkentőt. Azóta kapja folyamatosan a zöldkagyló port (Luposan) illetve prémium tápot. Szerencsére már nem emelgeti a lábát, de folyamatosan vigyázok rá, nehogy túlterhelje. És persze a súlyára is odakell figyelni, hogy a felesleges zsír, ne terhelje az ízületeket.

Remélem a tiednek tényleg csak egy húzódás, de mindenképp legyen egy rtg.

2011. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy megszúrta valami a tappancsát?
2011. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A szülük DP-mentesek,csakis ilyen szülőktől akartam kölyköt. A doki hozátette hogy DP 1 év kora után jön ki a kutyáknál igy 1 éves kora után szokták szűrésre vinni.

A csonthárgyagyulladásra én is gondoltam .Ha nem javul neki akkor megröntgeneztetem.

2011. ápr. 19. 19:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Szúrás sincs a mancsán mert a tappancsai kemények és sebzetlenek,meg a tappancsai közt is.És ha megyomkodtam neki nem érez ott fájdalmat.
2011. ápr. 19. 19:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Dp-re előszűrést szoktak csinálni 6 hónaposan,de ha nem gyanus, akkor felesleges.

sok idejetarta sántítás ezért lenne érdemes megnézetni. A sima rándulás,ficam, sérülés ennyi idő alatt már fájdalommmentes kéne,hogy legyen.

2011. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a dp már fél éves kutyánál is kialakulhat. De mindenféleképp csináltass rtg. lehet más a baja.
2011. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy mentesek a szülők, csak egy lehetőség, hogy egészségesek lesznek a kölykök.Az első lábaknál, főleg a gyorsan növőknél könnyen előfordulhat egy rossz mozdulattól porcleválás a könyökben.

Valóban egy éves korban fogadnak el bírálatra röntgent az nj-nél. Bár, aki valóban figyel a fajtára, a 2 évest is megröntgenezteti, mert akkorra fejeződik be a növekedés, fejlődés. Viszont előröntgent már 6 hónapos kortól lehet csináltatni.

2011. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A dokidat üdvözlöm... még hogy 1 évesen jön ki a Dp......... Van, amelyiknél akár 3 évesen sincs jele és a röntgenfelvételnél derül ki, hogy gáz van.És előfordul durva esetekben, hogy akár 6 hónaposnál már durva jelei vannak az elváltozásnak. És ez nem csak az nj-re igaz sajnos.
2011. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!