Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lógó fülű kutyátoknak hogyan,...

Lógó fülű kutyátoknak hogyan, milyen gyakran tisztítjátok a fülük alját?

Figyelt kérdés
Beagleöm van, a füle belső része katasztrófa ahogy kinéz séta után. Tiszta sár, összeragad,nem lehet kifésülni mert csomókban jön ki a szőre...
2011. ápr. 20. 20:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
akkor ne tarts kutyát ha annyire problémád van a fajtákkal" ez van ezt kell szeretni..hm kilodás? igen a kutya füle retkes szeret lenni..de cseszd meg ha neked is tiszta zsir a füled kipucolod nem? vagy ugy hagyod mert te növeszteted" vagy istent okolod mert igy teremtet
2011. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves kötözködő, szerinted kellett volna keresnem egy tenyésztőt, aki vágott fülű beaglet árul? Most komolyan...


Vagy azért életképtelen a beagle, mert hosszú a füle?


És nem azért tettem fel a kérdést, mert húde elegem van a füléből. Szeretek vele foglalkozni, így szivesen fésülgetem a füléből a sarat.

Egyébként a beaglet nem azért tenyésztették ki, hogy szép hosszú füle legyen, hanem KOPÓ, és KOPÓKBÓL tenyésztették, akiknek hosszú a fülük...

És mellesleg a farkasokat nem tenyésztették ki, hanem emberi beavatkozás nélkül alakultak így ki. Van hosszú szőrű farkas, amit fésülni kellene a gazdájának, ha háziállat lenne. Akkor a farkas is életképtelen?...

2011. ápr. 26. 10:34
 13/26 anonim ***** válasza:

Mutass nekem egy hosszú fülű farkast!

Várom a válaszod!

2011. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
akkor tartsál farkast idiota-.- nem a kutya megszeleditésénél tartunik már" mondtam akkor szidjad istent mert takaritanod kell a retkes füled." az se áll fel"
2011. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hosszú SZŐRŰ farkast írtam. Az nem egyenlő a hosszú FÜLŰVEL.
2011. ápr. 27. 08:19
 16/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked a kutyád fülével van gondod, nem?

Egyébként egyetlen olyan vadállatnak sincs olyan hosszú szőre, amit csak kifésüléssel lehet gondozni.


Nincs rá érv, hogy az ember miért alakít ki olyan külsőt egy kutyánál, ami a természetben életképtelenné tenné.

Az, hogy ez tetszik, meg hogy így "cuki" önző dolog.

Ez nem kutyaszeretet.

És egy fajtatiszta nem azért szeretni való, mert a tenyésztő olyanná tette, amilyen, hanem azért, mert a természete kutya.

Ezt még az ember sem tudja megváltoztatni szerencsére.

2011. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nincs gond a fülével, nem gyullad be, nem büdös, csak néha sáros az alja. Ezért kérdeztem, hogy ki milyen gyakran mossa le és mivel.

A te válaszodra viszont rohadtul nem voltam kíváncsi, mert nem azt kérdeztem, hogy "Basszus szerintetek miért tenyésztettek ki így néhány fajtát?"


És nem hinném, hogy a beagleöm életképtelen lenne a természetben. Hosszú füllel nem lehet élni?

Azt elhiszem, hogy egy basset vagy egy bulldog életképtelen lenne (bár nem azok, akik kikerülnek a természetbe, hanem csak annyi, hogy ők nem tudnának szaporodni. A beagle tud).

Mellesleg nem a kinézetéért vettem meg a kutyámat, hanem a személyiségéért. És bulldogot is vennék, a természete miatt. Nem azért, ahogy kinéz, mert a kinézete nem tetszik különösebben.

Ahogyan a fajták sem kinézetre lettek kitenyésztve. A legtöbb MUNKAKUTYA volt valamikor. Nem azt nézték, hogy húha azokat kellene tenyésztésbe vonni, amelyiknek szép hosszú a füle. Hanem amelyiknek jó a szaglása, erős a harapása, jól terel stb.

2011. ápr. 28. 14:35
 18/26 anonim ***** válasza:

Egy kutya féle ragadozónak a természetben igencsak baja lenne ilyen hosszú füllel. Mert idővel sérülne és elfertőződne az állandó szennyeződéstől.


Sajnos az ember körömszakadtáig védi azokat a dolgokat is, amik egyértelműen hátrányosak. Mert megteheti, mert joga van hozzá, mert azt hiszi, minden az övé.

Rohadtul nem érdekel, hogy ez téged sért, mert igen nagyon bizonyos vagyok abban ,hogy igazam van.

2011. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj a természetben a fülével, mert nem annyira lóg le, épp csak 1 centi ér a földre, ha az orra is a földön van. Akkor lehetne baja, ha mondjuk kénsavban szaglászna. Akkor viszont az orrának is és a tappancsainak is baja lenne - épp úgy, mint egy farkasnak!


És én aztán nem védem körmömszakadtáig a standardot, hogy hosszú füle legyen, a SZEMÉLYISÉGE miatt szeretem. Ha rövid füle lenne, akkor úgy venném meg.


És ha téged rohadtul nem érdekel, hogy szétoffolod a kérdésemet a hülyeségeiddel, akkor én sem leszek kedves, úgyhogy elmehetsz a jó büdös francba. Mert leszarom a véleményedet, abszolút nem kapcsolódik a kérdésemhez (...ja és hogy tudd, rohadt nehezemre esett ezt ilyen szépen megfogalmazni).

2011. ápr. 29. 13:24
 20/26 anonim ***** válasza:
annyira unalamas vagy már a kikurt farkasodal hogy hihetetlen igy farkas ugy farkas dugd fel magadnak mindenki leszarja magasrol h a vadonba nem élne meg" mert a farkasnak állo füle van-.-
2011. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!