Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gazdás kutyánál hogyan...

Egy gazdás kutyánál hogyan lehet elérni a falkavezérséget?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám(kuvasz) s bár nem mindig én etetem, de sokat foglalkozok vele, ennek ellenére attól tartok, hogy aki rajtam kívül eteti azt tekinti jobban falkavezérnek.

Hogy érjem el, hogy teljesen engem tekintsen csak falkavezérnek, abból kiindulva,hogy egy gazdások? (ha megyünk sétálni a kertünkbe, akkor mindig én megyek ki a kapun a leghamarabb, én tanítgatom, én símogatom, én játszok vele, én hívogatom, csak hát az evés körüli dolgot nem tudom sehogy sem megoldani máshogy. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha a másik személy egy finomabb kaját adna neki amikor én etetem, akkor ott hagy engem, s rohan amoda, s hiába hívogatom, nem jön, inkább megeszi a finomabb falatokat, utána persze hozzám jön, de amit adok neki, az nem annyira ízlik neki. Nem egyszerre szoktunk kaját adni neki.

Ezek után tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyen esetbe csinálni? Jelenleg ez az állapot nem sokáig fog tartani, utána csak én fogom etetni, s ha valami miatt(utazás) miatt nem lennék otthon, akkor az a személy fogja etetni, aki most per pillanat mellettem szokta etetni.


2011. ápr. 21. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A kutya nem attól fog tisztelni mert te eteted. Azért viselkedik így mert még kölyök. Persze hogy ahhoz rohan aki a finomabb falatot adja. Nagykorában is ahhoz rohanna csak addira már jólnevelt, és nem azért mert a másikat tiszteli hanem mert szeret enni. Itt a kaja a lényeg nem az hogy valaki adja. Úgyanúgy kell elérni a falkavezérséget mint minden más kutyánál. Még fiatal, nemh hinném hogy aggódnod kéne.
2011. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam egy csöppet. Mindenhol azt olvasom, hogy a kutya azt tartja falkavezérnek, aki enni ad neki, arra figyel, aki sokat foglalkozik vele.

PL a másik kutyánk 1 éves, s énhozzám rohan, s ha megyek valahova ott hagyja a kajáját, s követ, mégha éhes is.

2011. ápr. 21. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

"kutya azt tartja falkavezérnek, aki enni ad neki, arra figyel, aki sokat foglalkozik vele"


Ez így ahogy van nettó hülyeség. Egy betű se igaz belőle. A kutya azt tartja falkavezérnek, akit a viselkedése alapján alkalmasnak tart a vezéri pozició betöltésére. Vannak olyan családok, ahol apuci konkrétan átnéz a kutyán, nem is édrekli, nem simogatja, nem eteti, nem becézgeti, mégis ő az egyetlen a családból, akire a kutya istenként tekint és neki első szóra ugrik. Félre ne értsd, ez egy szélsőséges példa volt és nem kimondottan követendő, csak érzékeltetni akartam, hogy a kutyák nem emberi mércével mérnek. Tanulj meg "kutyául" hogy megértsd, mi kell egy kutyának! Attól meg hogy kuvasz, még közel sem biztos, hogy egygazdás lesz. Lehet, hogy ő nem olyan jellem.

2011. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na most nem tudom, hogyan kell "kutyául" gondolkozni. Igyekszek betartani a dolgokat, ha rosszul viselkedik, akkor biz az orrára koppintok, de nem fájdalmasan(Olvastam ha erőteljesebben ütök oda, még megjegyezheti s ellenem léphet fel),s össze szoktam szidni, hogy nem, nem szabad. Direkt figyelek oda, hogy ha valamire rászoktatom, az olyan legyen, hogy később sem zavarjon(Ölbe fekvés)s később ne legyen ebből gond. Ha jól viselkedik, akkor dicsérem, ha rosszul, akkor szidom, de rögtön, hogy ne felejtse el, hogy miért.Ha 100-szor kell elmondani, hogy nem, akkor nem engedem meg neki 101-szerre sem.

Volt már kuvaszunk, de én idősebben ismertem meg, így a neveléssel nem kellett sokat vacakolni, mindig is tisztelt mindenkit, engem is imádott.

Most már értem, hogy a kajával nincs gond.

Most már csak az a kérdés, hogy honnan fogom látni, hogy kit fogad el falka vezérnek? Ezt valahogy lehet látni? Azzal a személlyel máshogy viselkedik?Még kicsike, szerintem még nem látható(bár ki tudja)

2011. ápr. 21. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!