Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a bichon havanese...

Milyen kutya a bichon havanese? Honnan/kitől vegyek? Mit tegyek ha sétáltatom és jön egy nagy kutya (ha felveszem és pl nekemtámad)?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen gyorsan tanul, meddig él általánosan stb,észrevételek. Tudom ott az internet, de most bichon havanese gazdákat kérdezek, hogy mennyire alkalmas.Én egy emeletes házban lakok de van időm bőven sételtatni :)
2011. ápr. 22. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem havanesem van, kisfiú. Nagyon okos, gyorsan tanul, már 8 hetes korában, amikor elhoztuk, tudta a nevét, kutyapelenkára végezni a dolgát, az ült, és a pacsit. Vár a kajánál nem rögtön oda furakszik megvárja amíg elmegyünk onnan mert oda raktuk neki. Egy játékkal játszik, mással nem hajlandó mindig választ egy játékmackót magának ha már széttépte az előzőt "ASSZONY" néven hallgat a macira és ha mondjuk neki hozd az asszonyt akkor hozza és játszunk mindannyian vele, mert nagyon játékos. Cica mellett van nevelve, nagyon szeretik egymást, és játszanak is együtt sokat, nem bántja a cicát, nagyon gyorsan fut ha az unokatesómék kutyája megkergeti persze az is csak játékból van. Tudja az: ül, pacsit, fekszik, hopi, puszi, döglik, aludni, fürödni, sétálni, pisilni, vakarni, cica, papi, mami, több gyerek nevét, aludni, meg még ezer féle dolgot, nagyon nagyon kis okos, és szép, főleg az jó még benne, ami egyik kan kutyában sincs szinte nem ugrál meg, néha csak a kis mackókáját.
2011. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem nagyon szeretnek sétálni, ha mondom hol a póráz? megyünk, akkor már visít és rohan az ajtóhoz :D
2011. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha kutyát akarsz, akkor ne bichont! Nincs bennetek eredetiség? mindenkinek már bichon meg bolognese kell, mikor rengeteg másik kutya is van, aminek kevés a mozgásigénye, lehet lakásban is tartani. És ha sokat tudsz vele lenni, akkor lehet kicsit nagyobb mozgásigényűbb kutyád is, mint a bishon!

Amúgy a bichon jó házba, az össze barátnőmnek ilyene van (csak én lógok ki a sorból a border colliemmal, a staffordshire terrieremmel, meg a kis keverékemmel). Nem nagy a mozgásigénye, könnyen tanítható, nagyon pörgős, vidám kutya.

Mindenképpen tenyésztőtől vedd, mert ott nincs beltenyésztés, és a kutyák szűrve vannak.

[link]

Itt talál magyar tenyésztőket. Azzal viszont számolnod kell, hogy egy törzskönyves kutyus sokkal több lesz, mintha szaporítótól veszed, de tenyésztőnél nem lesz csípő és egyéb diszlexiás és stb. + nem lesz ideggyenge, és még sorolhatnám...

Én mondjuk a Borderemmel úgy jártam,hogy megvettük tenyésztőnél, de a kutya allergiás, nem szállt le a heréje, és buldog harapásos... szóval ott is lehet mellé nyúlni.

2011. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat és hasznosnak jelölöm őket :)
2011. ápr. 22. 10:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Maradj a bichonnál ne hallgass az előzőre, a bichonok nagyon jó kutyák!
2011. ápr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom meg nagyon aranyosak az ő kutyáji is csak az anyukám nagyon fél a térd magasságnál nagyobb kutyáktól :)
2011. ápr. 22. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Pl. staffordshire terriert is lehet lakásban tartani, ha sok az időd.

De a border colliem ennek ellenére nagyon jó kis kutya, most éppen drog és mentőkutya kiképzésre fogunk járni, mert észrevettük, hogy ha eldugom a labdáját, olyan helyre ahol nem látja, és legyen az fiók mélye és stb. , mondom neki hogy hol a labda, keresd! és ő szag alapján megtalálja bárhol is van. Ha nem éri el, akkor arra néz, amerre sejti, és ugat. Magától tanulta meg az összes ajtófélét kinyitni, nem akadály neki a doboz kinyitása sem, a nyakörvet le szokta magáról csatolni,és ha bent van a kennelben, mondom neki, hogy gyere!, kinyitja, kijön, bezárja maga után, és jön :)

Legyen bichon, vagy éppen uszkár, a kutyák nagyon okosak, és bármilyen kutyád is legyen, az első és legfontosabb, hogy igazi kutya-gazda kapcsolatot tudj kialakítani közöttetek, mert csak így élhettek egymás mellett békességben.

(A keverékemmel sajnos nem volt ez meg, csak egy ideig, aztán hirtelen felindultságból, megtámadott, az egész kutyasuli szeme láttára... Szóval nagyon fontos a kis termetű kutyáknál, hogy milyen a kapcsolatunk velük, de minden kutyánál persze (: )

2011. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy ne legyen. Remeg kis kutyák, nagyon aranyosak, én is szeretem őket... de mostanra divatkutyák lettek!!!
2011. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek yorki és máltai keveréke van. Gyönyörű krém színű, hosszú szőrű, nagyon szép, olyan mint a bolognese.

Szerintem a bolognese is nagyon aranyos, nekem ők valahogy jobban tetszenek :)

2011. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha az anyukád fél a nagyobb kutyáktól, akkor az egészből csak baj lesz. Ha felkapsz egy kutyát az öledbe, azzal szinte azonnal ugrásra készteted a másik kutyát. Nem támadásra, de ugrásra, tehát eleve teljesen helytelen viselkedés, és csak még jobban meg fogja erősíteni anyukád félelmeit.


Ráadásul a kutyának meg kell tanulnia kommunikálni kis és nagy kutyákkal is. A barátnőm 8 kilós tibeti terrierje még életében nem volt felkapva, mégis gyönyörűen elhajtja magától a dobbermannt is, ha sok neki amit a dobi csinál.


Muszáj kutyatársaságba járni, ahol nem csak térd alattiak lesznek. Ha anyd fél, azt a kutya megérzi, és hülyének fogja nézni, nem fog tudni felnézni rá.


Így lesz egy szocializálatlan, ölből acsarkodó, nagy kutyákat félelemből támadó kutyátok.

Nem hiszem, hogy ez lenne a cél.

2011. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!