Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg a botviszaho...

Hogy tanitsam meg a botviszahozásra?

Figyelt kérdés
10 hónapos kb a kutyám elég nagytestű addig eljutottunk ha eldobom a botot érte meg felveszi de nem viszahozza hanem pont azt jtsza hogy menekeül vele előllem ahogy látom rajta ö ezt élvezi.eldobom a botot felveszi közel jön mikor látja h nyulok érte elszalad ,lefekszik a szájában a bottal leteszi várvárvár mikor odaérek felkapja és elszalad aztán közel jön mikor nyulnék érte megint elfut...neki ez a botos játék de nem birom tartani vele a lépést 5 perc után már lépni is alig birok :( van valami trükk hogy ha eldobom ő viszahozza (kérdőjel)
2011. ápr. 23. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

XD Hát az a legrosszabb módszer, ha üldözöd a kutyát. De ő biztos élvezixxD

Én úgy tanítottam meg, hogy eldobtam neki a labdát, és amint megfogta, el kezdtem ellenkező irányba futni, és azt kiáltottam, hogy "Hozd". És mivel a kölyköknek erős a gazdához való ragaszkodása - mondjuk én olyan 5-6 hónapos korában tanítottam apportírozni -, egyből fut a gazdi után, aki ott akarja őt hagyni. Aztán egy 5 méter után megállsz, megfordulsz, leguggolsz, és amikor odaér hozzád, megdicséred. Eleinte nem szabad tőle el venni a játékot, mert akkor nem fog odamenni, mert hát nem "hülye", hogy csak úgy odaadja a játékát.

De ha ez már jól megy, amikor odaér hozzád a játékkal, finoman elveszed tőle, közben mondod, hogy "ereszd!". Ezt is gyakoroltatni kell. Sok gyakorlás után már nem kell tőle elvenned, csak mondani, hogy "Ereszd!", sőt, arra is megtaníthatod, hogy a kezedbe tegye a labdát. Ha lusta vagy hajolgatni:D

2011. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogyha odaér, akkor nagyon dícsérd meg, és cseréld el vele valamire. Másik botra, labdára, falatra, amelyik érdekli.
2011. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előttem író jól írta.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy türelmesen kell az ilyesmit gyakorolni.

Gondolj bele, te sem érted, mit miért csinál a kutyád - hogy várhatod el, hogy ő azonnal megértse, mit is akarsz tőle.

Nem megtanítani, megértetni kell vele - ha erre gondolsz, talán türelmesebb leszel és találékonyabb.

2011. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat holnap ha jó idő lesz letesztelem :D és nem üldözöm tovább XD
2011. ápr. 23. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!