Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már a kutyátoknak fogínyg...

Volt már a kutyátoknak fogínygyulladása?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kutyám. Eddig - sajnos - nem tisztítottam a fogát, most határoztam el, hogy innentől fogom. Csak kcsit elkéstem. Két fogán van egy csomó fogkő - a többin szinte semmi-, és azon a területen az ínye is pirosabb, mintha kicsit még vérzett is volna neki. Gondolom, állatorvoshoz kell majd vinnem. Esetleg mennyibe kerülhet egy állatorvos által végzett fogtisztítás?
2011. ápr. 23. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyának még nem volt, csak a macskának, de neki sem fogköve csak az ínye volt nagyon begyulladva. 7-800 Ft-ért vettem neki tablettát az állatorvostól, 1 hétig adtam neki és elmúlt.
2011. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ezt olcsóbban megúsztam. Tudom, most sokan meg fogtok kövezni, de én leszedtem magam a kutyám fogáról a fogkövet.

Egyszer csak úgy bele néztem a szájába és láttam, hogy a fogínye elvált a fogától és egy kb 1x1 cm-es fogíny nőtt. Lefektettem a kutyát, előtte hoztam egy vmit (már nem jut eszembe mi volt), amit fertőtlenítettem. A legtöbb fogkő lejött ha csak simán körömmel kapartam, a többit azzal a tárgyal.

De ehhez az kell, hogy a kutya teljesen nyugodt legyen, ne mozogjon. Így megúsztuk a fogdokit. (Az állatorvosunkat messziről kerülöm, miután megállapította az izületi gyulladásban szenvedő rotinknak, hogy sérvet kapott és elaltatta).

2011. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, rá 2 napra a a fogínygyulladás teljesen elmúlt és a szövetburjánzás is eltűnt.
2011. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

huhh az előző válaszoló azért merész volt... DE semmi sem garantálja h te nem okkoznál vele bajt. megértem az ő reakcióját is d ezzel inkább dokihoz. csakmert egyszer fájt a foghuzás még nem kérek meg senkit h inkább ő operélja ki a vakbelemet mert nem bizom többet a dokikban!

kb 10-12 ezer ft és altatásban végzik. de ez rendelőnként változó. válassz ki egy dokit és hivdd fel, kérdezd meg nála mennyi. meg fogja kérdezni h mekkora a kutyád, mert súlyra számitják az altatót.

2011. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs a második válaszoló volt merész!:D
2011. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!