Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükség esetén mit lehet adni...

Szükség esetén mit lehet adni algopirin helyett?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fűzfakéreg főzetet.

Mondjuk az se ártana tudni, hogy mire, de sebaj, valami úgyis történni fog...

2011. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

megharapta a kutyám fenekét egy másik és nem tud járni rendesen és algopirint kellett adnom neki a fájdalom miatt

de elfogyott....

2011. ápr. 24. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy algopirint egyáltalán nem is szabad adni kutyáknak
2011. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el állatorvoshoz,mert valószínű,hogy a sérülést is el kell látni(vagy esetleg te is lefertőtlenítheted),illetve gyógyszert és szurit is ő tud adni
2011. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egyszer volt nálunk kinn az orvos még az nap(szerdán),meg pénteken voltunk mert akkor már ugy vittem oda a kutyát az orvoshoz.az orvos mondta az algopirint,csak amint már írtam is,elfogyott :(
2011. ápr. 24. 16:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Algoflex forte, advil ultra.
2011. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem jött a mizéria, hogy Algopyrin csak receptre, a kutyák bizony azt kaptak.
2011. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Algopyrimt szabad adni a kutyának! (2x1/2-et)

Ha nincs otthon, akkor algoflex is megteszi, azt gyógyszertárban recept nélkül tudsz venni. Abból is csak 2x1/2-et lehet adni!

Meg még a Rubopfen, amit szabad, de ugye az csak lázra jó...

2011. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pl. Diclofenac tartalmú gyógyszert kutya nem kaphat mert már kis mennyiség is gyomorvérzést okoz náluk és belehal. De az emberek többsége ezt nem tudja, és pl. egy lapon van náluk az aspirin és az algopyrin. Bele sem gondolnak h az előbbi méreg lehet, az utóbbit meg mértékkel tényleg lehet adni.


Mivel elég kevés ember rendelkezik orvosi, gyógyszerészi vagy kémikusi diplomával, így orvosi konzultáció nélkül semmilyen nem adható nekik. Szerintem.

2011. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Algopyrint lehet adni a kutyának,de semmilyen más emberi gyógyszert nem!! Én a helyedben elvinném orvoshoz,mert a fájdalomcsillapításon kívül a sebet se ártana ellátni!
2011. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!