Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek tényleg gyerek...

Az emberek tényleg gyerek HELYETT tartanak kutyát?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek ez a szövege, hogy milyen röhej, hogy manapság divat gyerek HELYETT kutyát tartani, nevelni, családtagként KEZELNI!

És felháborítónak tartja, amikor valaki szülhetne, megvan rá anyagilag az esélye, tudna biztosítani a gyereknek mindent, iskoláztatást, meg lenne rá ideje, meg minden, és ehelyett kutyát tart.

Azt mondja nagyon szomorú dolog ez, mert nem sokára majd kihal az emberiség, mivel senki nem fog gyereket szülni, nevelni, és majd mindenki megöregszik, és kutya az lesz mindenkinél, de a gyerek meg sehol. A játszótereket bonthatjuk le, meg minden.

És vicces, hogy az emberek egyre csak emberként kezelnek egy állatot, aki MINKET KÉNE HOGY SZOLGÁLJON.

És hogy kutyaiskola, meg kutyás nyaralási hely, meg kutyabarát éttermek, boltok.

Tényleg így van ez a dolog, vagy ez kicsit már eltúlzott dolog?


2011. szept. 4. 18:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit?Nagyon el túlozta!Igen van aki gyerek"helyett" tartja de az inkább azért van mert nevelni akar valkit!És Miért ne lehetne 1 kutya családtag?Ő is falkatagként tekinti az embert!ÉS NEM?NEM KELL SZOLGÁLNIA!Az ember ha akar valamit SZOLGÁLJA KI MAGÁT!!!Az ismerősöd egy furcsa ember!
2011. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
88%

Üzenem a barátodnak h soha ennyien még nem éltünk a Földön!!!! Túlnépesedés van, az meg h a magyarok kihalnak, na bumm néhány nemzet kihal, összeolvad stb. Ez a világ rendje elég régóta. Ajánlom figyelmébe a Herderi jóslatot, nem tegnapi probléma ez!


Amúgy: az emberek nem gyerek helyett tartanak kutyyát, hanem pl nem akarnak/ még nem akarnak gyereket de kutyát igen. Akinek meg volt már kutyája/macskája az tudja h ezek az állatok olyanok mint a gyerekek, törődésben szeretet adásban stb. egyaránt. Nyilván aki akar gyereket annak az is lesz idővel, aki nem akar, ahhoz meg senkinek semmi köze, ja meg ugye lehet h valakinek nem is lehet csak nem híreszteli...

A kutyák/macskák pedig igenis megérdemelnek minden jót, nem szolgák, családtagok, avagy munkatársak, céltól függően, de semmiképp nem szolgák.

2011. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%

na megnézném mikor kihal az emberiség...messze nem tartunk ott.. jó a magyar lakosság csökken de az nem az állattartás van csak nincs az embereknek perspektívájuk...bizonytalan gazdasági helyzetben nehéz döntés a gyerekvállalás. De alapból így is túl sok ember van a földön szóval ezen én nem aggódnék a helyében.

szerintem nem gyerek helyett tart valaki állatot...ha valaki gyereket akar és meg is teheti (anyagilag és biológiailag is) akkor gyereket fog vállalni.

Aki meg állatot akar az azt fog tartani. De a kettő nem zárja ki egymást lehet kutyája és gyereke is valakinek.

2011. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
Én rengeteg olyan kutyást ismerek, ahol a kutya is családtag, de gyerekük is van mellette. Nem értem honnan vette ezt a baromságot a barátod, biztos akad olyan is aki helyette tartja, de nem az a gyakori.
2011. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Eléggé túloz az ismerősöd. Nekem vannak olyan ismerőseim akik tényleg gyerek helyett tartják a kutyát és nekik is meg van minden arra, hogy gyerekük legyen de egész egyszerűen nem akarnak. Nem látok ebben semmi kivetendőt. Én úgy vagyok vele, hogy inkább tartson kutyát és azt nevelje normálisan ahogyan azt kell mint hogy szüljön gyermeket és hanyagolja el.


17/L

2011. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is kutya van gyerek "helyett".Egyszerűen így érzem jól magam.
2011. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%

Válasszuk ketté a dolgot.

Vannak akik gyerek helyett tartanak kutyát, de alegtöbben mellette.

nekem is vannak gyerekeim,de a kutyák családtagok,kutyaiskolába járt mindegyik, természetesen jönnek velünk nyaralni, azért van ekkora autónk, hogy jöhessenek velünk mindenhová. A kutya nem szolgál (de szótfogad) családtag.

2011. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Hogy ez mekkora egy baromság!!!!!!!!!!!


Látszik hogy semmi fogalma nincs a barátodnak a kutyatartásról, csak hülyeségeket beszél.

Sok idióta, buta ember aki azt hiszi ő aztán megmondja a tutit.... jesszusom!!!!!!

2011. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%

A kínaiaknál is törvény szabályozza, hogy egy családban csak egy gyerek születhet. Pont a túlnépesedés miatt.

Itt Mo.meg lehetetlenné teszik a megélhetést.

Én is szülhetnék gyereket / ket DE minek?

Azért, hogy oda adjam valakinek aki el is tudja tartani? Hát NEM. Inkább tartok kutyát, és becsületesen fel tudom nevelni, és nem kell a divat szerint minden évben öltöztetnem, és lecserélnem a ruhás szekrényét......

2011. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Bäromság.

Felháborítónak tartja?Ez az ember tudja,hogy mit beszél?KÖzelében nem vagyok a kihalláshoz,ha meg kihalunk az meg pont nem a kutyák miatt lesz.

Én teljes mértékben elfogadom ha valaki kutyát tart,pedig egy gyereknek is tudná vállalni a felnevelését.Fölösleges "csak azért" szülnie,mert ő megteheti ezt,butaság.

2011. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!