Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kell mert az cuki?

Yorki kell mert az cuki?

Figyelt kérdés

Itt egy kis olvasni valo azoknak akik yorkit akarnak mert az cuki: [link]


Sok ember beszerzi, de hozzaertes az nulla.


2011. ápr. 25. 23:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Minden kutyát megkell nevelni, nemcsak külön a yorkit. Ja és minden kutya megérdemli a jobb bánásmódot fajtól függetlenül ugyanolyan agresszív állat lehet, mint pl a yorki, ha nem megfelelőn nevelik vagy bánnak vele, tanítják meg dolgokra.

Lehet,hogy az egyik fajtát könnyebb nevelni (mint a másikat) de könnyű a rosszra is nevelni. és itt megint fajtól függetlenül. Úgyhogy én nem nevezném ezt tudatlanságnak. Csak megfelelő nevelési módszer kell hozzá, ami a legtöbb emberben nincs meg de azért kutyát tart. Vagy nincs rá ideje , vagy idegzete hozzá. De azért mégis van kutyája, és itt most megint fajtól függetlenül.

2011. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

17 éves és van egy másfél éves gyereke amit ezek szerint 15 évesen hozott össze + újra terhes és ezt is meg fogja szülni. Mindez Nyíregyházán. Van még valaki aki nem jött rá a származására? Ezektől meg mit vártok. Embert is kínoznak majd pont egy kutyát nem fog.

Amúgy egy ilyen kutyát én nem tartanék kisgyerek mellett aki ugye nem tud bánni vele, de ezt ennek a fajtának ne is magyarázd mert rásszístá vágy. Hogy miért? Csak.

2011. ápr. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

00:23 azert azt tegyuk hozza hogy minden fajtak las az alap karaktere. Persze fontos a neveles de pl. Egy golden retriever vagy collie akarmilyen rossz nevelest is kap, keves az esely hogy agresszivve valjon. Ugyhogy igen is fontos a fajta. Egy kezdo kutyas, kisgyerek mellé, ne egy terriert vegyen.


Utolsonak: Persz ebben van valami, de ez most csak 1 cikk, 1 eset, gondolom pont azert mert 17 eves anya... De sajnos rengeteg hasonlo eset van csak eppen nem kerulnek nyilvanossagra. Az allatvedos forumokon rengeteg ilyet olvasni, es sajnos nem mindig kisebbsegtol kell menteni.

2011. ápr. 26. 08:25
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem itt nem a kutya fajtáját emelném ki elsősorban.

17 évesen 1,5 éves a gyermeke, és a hírekben ezt mondták "17 éves nő". Ne haragudj, de én csak sajnálni tudom szegény kutyát. Az ilyennek minek kutya és minek a gyerek???

2011. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Golden nem lehet agresszív? Láttam már olyan goldent, hogy a kigyúrt gazdi alig bírta visszatartani, hogy ne szedje szét a többi kutyát. Persze nyilván kisebb az esélye, de itt nem a fajta a lényeg, bármelyik kutya lehet agresszív ilyen körülmények között.
2011. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, szerintem igazságtalan vagy a yorkikkal szemben. Ha más fajta lett volna, nem emelted volna ki a fajtáját, nem igaz?
2011. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 (L) Bella (L) ***** válasza:

Miért ne lehetne kisgyermek mellett kutyát tartani lakásban?

Egy kutya kifejezetten jó hatással van az édesanya és a kisgyermek lelki állapotára is, kutyákkal gyógyítani lehet lelki-betegségeket, a gyerekek fiatalon tanulnak felelősséget, szerintem csak pozitív hatása lehet a dolognak.


De!A yorki még mindig kutya egyrészt, másrészt pedig terrier is. Ha jól tudom, kifejezetten nem való első kutyának, tapasztalat kell hozzá, ugyanis igencsak makacs a lelkem. Ha megnevelte volna szegény kutyát, mindenki boldogan élhetne.


Bárcsak lenne valami olyan rendszer, hogy a kutyatartást kutyaiskolához vagy kutyatartási vizsgához kötnék, ellenkező esetben csak illegálisan tarthatna, magas pénzbírsággal, és amilyen jó ember a magyar, pikpak feljelentené a szomszédját, az megcsinálná a vizsgát, és élnénk mind boldogan…utópia…

2011. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17 éves nő, ráadásul kismama. Nincs miről tovább beszélnünk. Szerinted mennyi felelősségtudata lehet neki?


Egyébként az eset levetíthető lenne sok más fajtára is.

2011. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!