Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám ki nem állhatja a...

Anyukám ki nem állhatja a kutyát a lakásban, de én szeretnék egyet (yorki), és lesz is pár héten belül de arról anyukám nem tud mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől fogok kapni 1 yorkshire terrier kutyust ami persze "szobakutya" már vettem neki pórázt fekhelyet...meg olyan kellékeket ami szükségeltetik a kutya lakásban tartásához....de anyukám nem tud semmiről...egyszer kérdeztem meg tőle régebben h lehetne e kutyusom és mondta hogy nem mert nem lakásba való meg ilyenek, meg h hullik a szőre és ezért nem akarja...aztán megtudtam h yorkiknak nem hullik a szőre ezt mondtam is anyukámnak és mondta h őt nem érdekli akkor se engedi h kutyám legyen a lakásba...de már megkapom a kutyát aminek nagyon örülök de anyukámnak hogy mondjam el? Vagy várjak amég megkapom és haza hozom? vagy mit csináljak? Vagy mondjam neki azt h csak addig lesz bennt alakásba még jó idő lesz?....de én a kutyát nem akarom kirakni az udvarra, (családi házban lakunk) az a fajta kiskutya nem az udvarra való ő az a tipikus "táska kutya" remélem értitek mi a problémám... ha az oltásokat hozná fel h drága már arra is összespóroltam a pénzt.. mit csináljak??? segítsetek, nagyon félek attól h megkapom a kutyát és nem fogja megengedni hogy itt maradjon.
2009. márc. 6. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ha meglesz a kutya meg fogja engedni , hogy nalatok maradjon , es ne mondd azt , hogy csak addig lesz bent mig jo ido lesz, ha anyukad latja , hogy majd foglalkozol vele akkor biztos nem lesz kifogasa ellene.
2009. márc. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Felelőtlenség így kutyát vállalni. Egy normális családban ezeket megbeszélik az emberek. És mit csinálsz, ha anyukád mégsem engedi meg? Utcára teszed? Vagy hívogatod a menhelyeket, hogy valaki fogadja be? Amúgy meg egy kutya tartása jóval többe kerül mint a kötelező oltások.
2009. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Előbb kellett volna meggyőznöd az anyukádat, hogy legyen kutyád, ezzel szegény kölyöknek csak ártasz, hogyha elhozod, aztán meg kidobja a házból...

Ráadásul ha megtiltja, hatalmas anyagi deficitet okoztál magadnak (táska, kosár, stb...).

Az első és legfontosabb szabály kutya vásárlásakor, hogy csak akkor vegyen valamelyik családtag, ha az egész család egyöntetűen igent mond.

Ilyen reakciókkal számolhatsz arra, hogy nem engedi meg.

Szerintem próbád meg puhítani, és az ő beleegyezésével hozd el a kölyköt. Segíts neki a házimunkában, főzz, takaríts, stb... Nálam ez mindig beválik, de az én anyám mondjuk fanatikus kutyarajongó...

2009. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mielőtt elhoznád a kutyust, ülj le őszintén beszélgetni anyukáddal.

Mondd el neki, hogy mennyire szeretnél egy yorkit, és hogy most van erre lehetőséged. Mutasd meg neki, hogy minden fontos kelléket megvettél, és az összegyűjtött pénzt is, hogy Te állod az oltásait. Nyomtass ki neki egy papírt, amire összegyűjtöd a yorki tulajdonságait, esetleg egy aranyos képet, és ígérd meg neki, hogy neki semmit sem kell tennie vele, Te felszeded a piszkát, neveled, sétáltatod, porszívózol utána, és ígérd meg, hogy ha egyszer is elmúlasztod a teendőidet jó indok nélkül, magad keresel szerető ,új gazdit neki. Persze gondold is így.

Addig pedig segíts neki mindenben, tanulj jól, ha látja az igyekezeted, boztosan megenyhül.

Ha nem engedné, kérd meg, hogy csak nézzétek meg a kutyust, mikor hozná a barátod (ti menjetek oda), biztosan beleszeret.

Ha ez sem hatná meg, ne mérgelődj, szorgoskodj tovább, és nagyon hamar meglesz a gyümölcse, hidd el.

(Én a dédimet puhítottam meg így, aki még félt is a kutyáktól, nekem akkor bichonom lett, bár amint sikerült meggyőznöm, elköltöztünk:p)

Most már a férjemet kellett győzködni, itt fekszik mellettem a 10 hetes beagle-m:))

2009. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg a szüleiddel laksz addig nagyonis van beleszólásuk, igazán nem fer kész helyzet elé állítani, és ha után mégsem tarthatod meg akkor fölösleges traumát okozol a kutyának is.


Talán nem véletlenül mond nemet, ha esetleg megbeszélnéd vele akkor láthatná hogy van benned felelősség, így viszont az ellenkezőjét bizonyítod, hogy egy gyerek vagy, aki csak azért is.


Ha az én lányom lennél, én bizony haragudnék rád ezért, nem meglepő ha a te anyukád is fog!

2009. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

előző voltam: és a kutya issza meg a levét az egésznek mert még ha nem is kell mennie a háztól, nem mindenki fogja fenntartás nélkül szeretni...és ezt az állatok megérzik!


Szerintem te sem szeretnél nyűg lenni valaki nyakán!

2009. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat... sokat segítettetek vele.. megyek és beszélgetek anyukámmal....hátha megtudom győzni és elmondom neki hogy ilyen több lehetőség nem lesz h egy ilyen értékes kutyát ajándékba meg kapok...
2009. márc. 6. 13:11
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
En a legelso valaszolo vagyok , es belatom tevedtem es meggondolatlanul valaszoltam , valoban beszeldd meg edesanyaddal , az en edesanyam sem akart kutyat , de miota megvan annyira szereti semmiert se adna , a kutya oromot hoz a hazba , egy uj csaladtag , aki szereti a csalad minden tagjat es a csaladtagok is ot :)
2009. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Abba semmiképpen ne egyezz bele, hogy csak kinti kutya legyen, akkor se, ha csak így engedi meg. Egyedül érezné magát, mivel tipikus társasági kutya, ráadásul télen megfagyna. Miért nem választasz olyan fajtát, amit kertben is lehet tartani? Azt nem írtad, hogy a kerti kutyatartást is ellenzi! Amúgy az én szüleim is úgy gondolták, hogy lakásba nem való kutya, de azt megengedték, hogy amikor a kutyám még kicsi, bent maradjon. Aztán amikor megnőtt, már nem akarták kiszoktatni, csak az éjszakákat kell mindenképpen az udvaron töltenie, de ha beteg vagy vihar van vagy nagy hideg, bejöhet.
2009. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, és remélem, azóta sikerült beszélned édesanyáddal.

Gondolni kell például arra is, hogy ki fog vele foglalkozni, ha te mondjuk elutazol, és nem tudod magaddal vinni.

2009. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!