Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás minden, mit csináljak?

Bolhás minden, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van 2 kutya, egy cica. A kiskutya és a macska frontline-van van lefújva, a nagy kutyának kiltix nyakörve van, és mégis folyton bolha, bolha hátán. Egy nap vagy 10-et látunk, 5-öt meg is ölök. A bútorok, szövetek valami szerrel be vannak fújva ami szintén bolhairtó.
2011. ápr. 27. 08:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
A spray jellegű írtók nem mindig fejtik ki a hatásukat 100%-ban. Olyan folyadékot használj amit a bőrükre kell csepegtetni, az bekerül a keringésükbe és a hatása biztos.Patikában is lehet ilyeneket kapni.
2011. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a Neostomosan szert. Ez nagyon jó. Egy liter vízben lehet feloldani egy ampullát. Lehet permetezni is a bútorokat, szőnyegeket, az állatok fekhelyét és az állatokat is vele, de a fürdetés hatásosab az állatoknál. Megfürdeted az állatokat aztán három nap múlva megint és tuti ki mennek belőlük a bolhák és kullancsok. Egy ampulla körülbelül 350-500forint között mozog. Attól függ hol veszed. Patikában biztosan olcsóbb, mint kisállat kereskedésben. Ezzel a hígított szerrel fel is moshatod a padlót. Arra vigyázz, hogy a bőröddel nem érintkezhet és a kutyákat és macskát se öblítsd le miután ezzel megfürdetted és ne szárítsd meg. Úgy a hatásos. Milyen kutyusokról van szó?
2011. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy bolognese, ő a bolhafészek, és egy labrador. A nyakörves megoldás jónak tűnik... már ami a nagy kutyának van. Ez a szer érdekel.

A másik probléma, hogy baba van...

2011. ápr. 27. 09:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez a Neostomosan tényleg jó. Akkor a Bichonnak elég egy ampulla az egylitert jelent azzal őt meglehet fürdetni a labradornak pedig kettő ampulla és az két liter. A cicusnak pedig megint egy liter. Takarításnak pedig legyen mondjuk két ampulla azzal szépen fel tudsz mosni is meg áttörölgetni. A babára nagyon vigyázz, hogy ne fogja meg amit át törölgettél és lepermeteztél a szerrel. Meg, hogy a padlón se mászkáljon amíg fel nem szárad teljesen. Az állatkák játékait mosd ki kétszer legalább. Utána permetezd le őket a szerrel. Vegyél akkor hat ampullát kezdetnek az a legdárább esetben is 3ezer forint. Nem olyan vészes és tényleg hatásos. Én mindig ezt használom. Ha kell utána ismétled Pár nap múlva a procedúrát. Melyik városban laksz? Általában 500 forintnál nem szokott drágább lenni.
2011. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rengeteget segítettél. budapesten lakunk
2011. ápr. 27. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor menni fog a beszerzése. Nagyon szívesen máskor is. :) Sok sikert!
2011. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És ami még marha fontos, hogy ne csak a kutyákat kezeld! Mi egyszer keveredtünk bele ilyen irtózatos bolhamizériába, amikor hiába a spot-on meg minden, folyton visszabolhásodtak.


Akkor nekünk a doki a lelkünkre kötötte, hogy naponta porszívózás, minden olyan textil, meg hely ahol a kutyák feküdni szoktak legyen minden nap felporszívózva, és lefújva Neostomosannal, mert ilyen helyeken bújkálnak a bolha peték.


És a kezelés után mindenképpen tegyél rá új spot-ont, akár nyakörvvel kombinálva is.


A baba miatt sztem nem kell aggódni, kutyabolha nem szereti az embert, ha megtalálja akkor is max 1-2 csípés, és ki is megy, de legalábbis fürdetésnél tuti, hogy eltűnik. Én asszem egyetlen egyszer csípett meg, pedig nálunk is volt pár annó.

2011. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az házátalakítás alatt,ezt azért írom,mert elég nehéz benn lakni,és totál kitakarítani olyan helységet ahol ablakcsere,falleverés stb.Én mindig cseppet használok,akkor jött egy új kutya full bolhásan,bekeveredett a lakásba.Hetek alatt sikerült kiírtani,minket összecsipkedtek rendesen.Kinn vannak a kutyák,csak néha jönnek be,tehát ami bennrekedt bolha,gondolom jobb híján minket kóstolgatott.Nálunk is baba volt,ezért bioszert kerestem.A neten találtam az almaecetet,dédapáink korából.Nekem bevált.Kicsit büdös egy ideig,de inkább mint a bolha.Vízzel higítva,ezzel aztán mindent le lehet fújni,akár kajára is mehet.
2011. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lakásban Piretrin extrával még szórj be minden olyan helyet a fal mellett, bútorok alatt, ahol nem látszik. A bolha repedésekben bújik meg. Kb 3 hét, amikor a pete kikel. Így hiába pusztítod el a láthatóakat, 3 hét után jön a friss invázió.
2011. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Annyira rossz ezeket olvasni. :S Mi az a spot-on? Lehet a fáradtságom, de nem értem.

Az ampullás történet rendben, de ... :)


Örülök hogy van remény. Sajnos rengeteg helyen megtelepedhettek azok a nyomorult dögök.

2011. ápr. 27. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!