Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
 231/234 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, vannak akik nem normálisak teljsen: [link]

[link]


De velük nem összekeverendők azok akik csak simán állatot mentenek.


Tudod, vannak radikális jobboldaliak is, akik nem összekeverendők a hazafikkal, vannak muzulmánok, akik nem összekeverendők a fundamentalistákkal stb....

2011. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/234 A kérdező kommentje:
hát csak ilyenek után nem tudja eldönteni az ember hogy mindenkit utáljon vagy mindenkitől féljen e... nekem a bicska kinyílt a videó közbe a zsebembe ugyanúgy mint amikor élve nyúztak meg kutyát kb másik videón, egyik se különb!
2011. ápr. 29. 15:25
 233/234 panettone ***** válasza:
100%

"De ezt nemes egyszerűséggel azért mondom mert azt a kutyát ismerted! És azt láttad. Az, hogy másik 20 döglött meg miatta, mert őket előbb gazdához lehetett volna adni mondjuk az mellékes, mert az nem fáj, arról nem tudsz!"


Ez 21 kutya összesen látod ez minimum 15-20 alom hiszen többnyire egyesével szállíngóznak be a kutyák néha-néha jönnek tesók is.

Na kérdezem én akkor ezek méreg drága tkves ebek a szaporítók kutyái vagy hobbi almok?

Tehát megint felmerült bennem a gondolat nem kifizetődőbb az ivartalanítást preferálni, a hobbi illetve a haszon miatt vagy a felelőtlenség következtében megszületett almok számát csökkenteni? A fentebb említett kb 15-20 minimum kb minimum 85 kutya.... nem biztos hogy mind jó körülmények között él illetve hogy a többiek gazdinál vannak és nem másik gyepin vagy dögként a fehérje feldolgozóban és persze ha nem kölykökkel számolunk akkor már közöttük is lehet vemhes vagy olyan akinek a kölykei a bokor alatt haltak éhen mert az anyatejet amit magukbaszívtak a bélférgek felzabáltak előlük.

Félre ne érts én halál jól ellenék a saját kutyáimmal ha nem botlanék úton útfélen ilyenekbe. Nem hívnának fl olyanok akik egy alomnyi kiskutyából az eladhatatlan vakot +leadnák+ nekünk, meg nem tartják mert hogyan hatna a gyerekük lelki fejlődésére....

És ne felejtsd hogy nem csak hely kérdése az hogy tudsz-e újabb kutyát fogadni ugyanis egy bekerült új gazdikereső oltása, ivartalanítása, ghpiezése minimum 20,000-25,000,- ft. Miközben dolgozol, ellátod a családod, a kutyáid a mentetjeidaz egyesületnek, az alapítványnak ezt is elő kell teremtenie. És az állatmentésre csak magánszemélyek adományaiból tudsz pénzt szerezni.

De ha nagyon segíteni szeretnél és nem akarsz ideiglenseznim, vagy sz@rt szedni vagy sétáltatni de értesz a pénzcsináláshoz és tudsz támogatókat felkutatni mi akkor is szívesen látunk....bár kétlemm hogy a "terminátor" stílusommal meghatottalak volna- mi pl adó 1%-ra is csak két év múlva leszünk jogosultak addig mindent ki kell harcolnunk. De fel lehetne pörgetni az öröbe adásokat is ha többen segítenének nekünk pl hirdetni mert arra pl ilyenkor lenne kapacitás csak most is épp az olvasókat győzködöm arraól

nem többet kellene örökbe adni kevesebbet utcára juttani...



Nekem az hogy egy menhelyen segítsek valahogy nem jött be, én szívesebben ideiglenesezem. Mi nem írunk naplót, elhozok egy kutyát, etetem szeretem ha kell kezelem és hirdetem. Mindenben segítenek amit én nem tudok elvégezni pl én sem vezetek...



Bocsi az elgépelésekért...

2011. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/234 anonim ***** válasza:
53%

Akkor viszont Kálón is elkellene ilyen radikális csoport.

Ott a jegyző traktorral és és utánfutóval közlekedik, és a kóbor kutyákat kinyírják és halomra dobálják fel a kutyákat az utánfutóra. A jegyzőt is kikéne nyírni.


Egyet értek a radikális csoporttal.

2011. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!