Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám párzik a kannal,...

Szuka kutyám párzik a kannal, de miért nem ragadnak össze?

Figyelt kérdés
szükségszerű összeragadniuk ahhoz, hogy legyenek kiskutyák?
2011. ápr. 28. 18:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

na kedves előző, ha ilyen hülyeséget beszélt az orvosd, akkor adja vissza a diplomáját.

emlőrák biztos megelőzésének egyetlen módja, ha az első tüzelés ELŐTT ivartalanítunk.

általában meg szokták várni az első tüzelést más okból, de hogy vemhességet?

vemhesen ivartalanítani sokkal nagyobb kockázat hiszen a vérzés jóval nagyobb.

viszont kétszer annyiba is kerül, lehet, hogy erre vár az orvosd.

(ha nekem nem hiszel, itt az állatorvosi kamara állásfoglalása. Már kénytelenek voltak leírni, mert a sok hülye annyi téveszmét terjeszt:

[link]


egyébként német dogjaim, vannak és prémium tápot esznek.

2011. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"és már nem lehet őket "úgy" nevelni, hogy ne legyenek félősek vagy harapósak, mert nagy részük az, és nem is kicsik"


erre csak azt tudom mondani hogy te egy retenettesen ostoba ember vagy.


1. sok kutya kerül jo helyröl menhelyre, gazdi meghall, elköltözik, allergia stbstb rengeteg olyan élethelyzet ami miatt a kutya menhelyre kerül pedig semmi viselkedés problàja nincsen.


2. MINDEN kutya nevelhetö, kicsi, nagy, fiatal, öreg, bàntalmazott, félös, agressziv...


De ez mind a tàjékozatlansàgodon kivül azt is elàrulja mennyire nem értesz a kutyàkhoz (+ egy ok miért ne tartsàl)

2011. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

egy agresszív kutyából nem igazán lesz szobacica, de valamelyest biztosan kezelhető, én itt arra céloztam, hogy egy agresszív kutyát ugyan ki fogadna be? talán egy család, aki kisgyerekekkel él? kötve hiszem

és ott a többi példa

2011. máj. 3. 15:36
 24/30 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kéne szaporítanod főleg nem egy ilyen fajtát.

Az a horror összeg hobbi célra 100 ezer. Tenyésztésre és kiállításra 150ezer forint. Szerintem 100ezer forint egy egészséges, fajtatiszta kutyáért tényleg nem drága. Pláne, hogy palotapincsiből törzskönyveset tényleg igen ritka találni. Na meg a legtöbb szaporított egyednek, már köze nincs a fajtához (bár ez sok fajtánál így van, de a pincsiknél nagyon kiüt) Mert a hozzád hasonló emberektől vesznek és kitudja milyen helyre kerülnek. Én a palotapincsimet olyan embertől hoztam el akinél majdnem fél évesen még állatorvosnál nem járt. Na a Te általad létrehozott kölykök is ilyen helyre kerülnek majd? Lesznek majd olyan felelősségteljes emberek akik ezektől elhozzák? Vagy ha azokat is tovább pároztatják? Gondolkozz már előre kicsit!

2011. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 nory0722 ***** válasza:
Nem kért több pénzt érte. Én megbízom benne,nem érdekel,ki mit mond,hisz nem hiába van egész nap betáblázva,nem hiába járnak hozzá 50 km-ről,nem hiába volt gazdasági miniszter! Egy egész vadásztársaság hordja hozzá a kutyáit,és nem mellesleg meggyógyította a kutyámat,akiről más orvosok azt mondták: nem tudom,mi baja,kellene egy 20-30 ezres vizsgálatot csinálni és megmondom... Ő meg tudta egyből,hogy allergiás bőrgyulladása van és 2ezerért kezelte,azóta semmi baja. Tehát ennyit a sok nagyvárosi hú de szuper állatorvosokról!
2011. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 nory0722 ***** válasza:
Egyébként meg ez volt az első tüzelése,ezért mondta,hogy ezt várjuk meg! És szerinted tüzelés alatt hogy a p*csába ivartalanítsa ki? Ezért lett 'vemhes'. Bocsánat akkor rosszul mondtam. Pontosan a szavaival élve: 'várjuk meg az első tüzelést,tudom,hogy van egy kan kutya is,nem baj,ha vemhes lesz,de így kisebb az emlőrákra az esélye,mert míg nem tüzel,nincs teljesen kifejlődve. A tüzelés az érettség egyik jele.'
2011. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Tyler913 ***** válasza:

Valoban igaz,hogy sokan a kerdezo nyakanak esnek,mikor az az allatok parositasarol kerdez,es nem is mindig irodalmi stilusban.De ennek oka van! Rengeteg a tajekozatlan,vagy buta ember,aki konnyeden jatszik allatok eletevel,es nem gondol bele,hogy ezzel mennyi fajdalmat es problemat okoz.


Azt ertsetek meg,hogy a kutyatenyesztes komoly szakertelmet,elhivatottsagot,es nem utolsosorban rengeteg penzt kivano dolog.Es meg ugyis megvan a komplikaciok eselye.De ha valaki mindenfele meggondolas nelkul elkezdni gyartani a kiskutyakat,abbol hosszu tavon jo szinte biztos nem sulhet ki.

Azt szoktam mondani,ez olyan,mintha en muteni akarnek,mert lattam a Dr. House-ba',es olyan meno.Igaz hogy nincs orvosi diplomam,de tok jo lenne.Hat nem szemetseg,hogy a gyoker orvosok nem adnak sziket a kezembe es engedik,hogy valakibe belevagjak?


Na kb. errol van szo.Hozzaertes nelkul nem jatszunk eletekkel,meg akkor sem,ha "csak" kutyak eleterol van szo.

A menhelyekre sokszor komplett almot bedobnak,anyaval egyutt,szoval ha "babazni" akar a kedves Kerdezo,nagyon konnyen talalhat mar megszuletett csoppsegeket,es ezzel az o eletuket mentene meg,ahelyett,hogy legyart meg egy alomra valot.


Es egyebkent egy torzskonyves kutya azert kerul 100 ezerbe,mert a gazdaja mindent megtesz,hogy egeszseges legyen,es tetszik-nem tetszik,ennyire jon ki a vegosszeg.Sok haszna nincs rajta.Ha ezt sokallod,mit csinalsz majd a Te kolykeiddel? Felfogtad,hogyha szuletik vagy 8 darab,akkor az oltasok+kolyoktap mar tobbe lesz,mint 100 ezer? Es akkor meg nem is biztos,hogy mindet el tudod adni/ajandekozni.Remelem,igy mar ertheto,hogy miert nem lenne jo,ha szaporitanal.

2011. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

kedves nory.

attól, hogy valaki gazdasági miniszter volt még lehet pocsék állatorvos. Ha jó lenne akkor gondolom nem gazdasági miniszter lett volna,hanem mondjuk a tiszti főállatorvos.

az állatorvosi kamara, azok az orvosok akik az egyetemen tanítanak (többek között vaz én dokim is), az európai állatorvosk szövetsége, az amerikaiak, mind más véleményen vannak mint a te dokid. Én azért elgondolkodnék, hogy a gazdasági minisztersége hagyott-e neki elég időt arra, hogy folyamatosan képezze magát.

2011. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 nory0722 ***** válasza:
Igen,hagyott,mivel ez kb 10 éve volt,és azóta 'kísérleteket' is végez,vagyis kutatásokat értek ez alatt. Folyamatosan jár Pestre képzésekre,hogy melyek a legújabb módszerek. Én meg vagyok vele elégedve,és ennek az a fő oka,hogy nem a pénzt akarja mindenáron kicsalni belőlem(mint a legtöbb kórházi állatorvos,vagy elit magán rendelők),hanem arra törekszik,hogy mindent megvizsgáljon,a legjobb módszert találja meg és mindent az 'én nyelvemen' megmagyaráz. Ha már tenyésztők és egész vadásztársaság is hozzá hordja a kutyáit évtizedek óta,akkor csak tud valamit.... pedig sokuk pénzes,tehát nem azért hordják oda,mert 'olcsóbb'(értem ez alatt,hogy vizsgálatért nem kér pénzt,kórházban 4ezret kérnek csak azért,mert ránéznek a kutyára).
2011. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Dropo válasza:
Elméletileg az ősze ragadás a kutyáknál azért szükséges mert olyankor jut a legtőb ondo be. Vagyis akkor a legnagyob az esélye a fogamzásnak. Ami meg azt ileti kb 2 éve szaporitok kutyát az ígaz hogy pincsiből 100+1 tucat van de ha szaporitani akarsz én ajálanám a ritkább és okosab kutyákat. Pl.Border collit énekem már csak az van. És szerintem ez most a leg kelendőb kutya faj + nagyon jó házi kedvenc
2014. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!