Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a mostanában...

Mi a véleményetek a mostanában felkapott falkavezér- dologról?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasom itt is, hogy a probléma a rangsor helytelenségéből fakad. Mennyire befolyásolja a kutya viselkedését, ha pl. holnaptól én akarok lenni a falkavezér?

Meg fog változni a viszonyunk? Ha igen pozitívan vagy negatívan?

Ismerősöm mesélte, hogy Ő is próbálta alkalmazni Cesar Millan tanácsait, de a kutya passzívabb lett tőle, nem kereste a társaságát. Mitől lehet ez?


2011. ápr. 29. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a kutya és a jelleme , meg persze hogy jól tanít-e a gazdi !
2011. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem van benne valami. a kutyákkal mostanában az a baj hogy nem munka miatt hanem csak hobbiból tartják őket és nem úgy bánnak vele mint egy kutyával kellene.
2011. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18:40 ha nem vagy főnök nem tudod tanítani de az hogy milyen fajta a kutya az tényleg számít. nekem border collival problémám sohasem volt de mondjuk egy beagle az már keményebb dió.
2011. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neki a vizslájával nincs semmi probléma, viszont a pulijával annál inkább. Megállás nélkül ugat. Hiperaktív. HA rászólnak még jobban neki áll ugatni. Nála nem lehet alkalmazni, hogy hozzá érsz, mert nem lehet elkapni. Ha pórázon van, akkor pedig nem ugat.
2011. ápr. 29. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudod, amíg nem volt Milan, meg egyebek, akkor is volt, ahol a gazda kutyaként kezelte a kutyáját. Nem foglalkozott vele, falkavezérség miatt élnek együtt békességben, vagy másért. Ma egyszerűen a kutyanevelést a falkavezér elvvel teszik érthetővé.. Talán így az emberek jobban megértik, miként kell a kutyával bánni.
2011. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A vizsláján pedig azt lehetett észre venni, hogy már ne olyan hiperaktív (jó értelemben), kicsit távolságtartó lett és vissza fogott.
2011. ápr. 29. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem kötődési tréning kell neki. az a baj hogy lázad és rá van hagyva. ne kapjon enni csak kézből és összevissza. akkor majd megtanulja hogy figyelni kell a gazdára.
2011. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezérségi problémáról általánosságban: Maga az elgondolás jó, és helytálló, viszont nagyon sokan eltúlozzák ennek a jelentőségét. Egész egyszerűen túl van misztifikálva. Tudni kell, hogy hol, és hogyan használjuk.
2011. ápr. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is fajtától függ, nekem pitem van, nem egyszerű eset. Néhány szabályt betartunk, de nem azért, mert azt mondták, hanem mert én is reálisnak tartom. Pl. a kaján én uralkodok, csak akkor ehet, ha azt mondom, hiába van ott előtte a kaja. Az ajtón is én megyek ki először stb. De ha hazaérkezem, egyből megszeretgetjük egymást, nem várok.

Nálunk beváltak ezek, mert ha egy kicsit is engedek, vannak gondok a szófogadással.

De sok ismerősöm nem is hallott a szabályokról, mégis ők a falkavezérek, nem a kutya. Szerintem édes mindegy mivel éred ezt el, a lényeg, hogy így legyen. Ha nem kell hozzá Fennel meg a kutyadoki, akkor úgy is jó. De sokan sokat köszönhetnek nekik szerintem.

És nem a kapcsolatunk csak szorosabb lett, mert így kölcsönösen jóba vagyunk egymással, nem kell vele veszekedni, mert nem szófogadatlan.

2011. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!