Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a kiskutyákkal?

Miért agresszív a kiskutyákkal?

Figyelt kérdés
Kutyám teljesen jól elvan a nagyobb kutyákkal, játszik velük, de a nála kisebbeknek neki esik. Mit lehet tenni?
2011. ápr. 29. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora a kutya? Milyen a fajtája? Neme?
2011. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lány kutya, majdnem egy éves, fajtáját nem tudjuk, állítólag pumi snaucer keverék, de menhelyi, és ezt csak páran mondták
2011. ápr. 29. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Minden nemű kicsi kutyával agresszív? (A saját nemükkel szemben gyakran agresszívak)

Lehet volt valami rossz tapasztalata mielőtt hozzátok került.

Próbáljátok meg, hogy pozitív élménye legyen velük. Ha van valaki ismerősötök, akinek van kicsi kutyája, vigyétek el együtt sétálni. Azt lehetne csinálni, hogy megmutatjátok neki a pórázt, elkezdtek kifele menni, de nem viszitek el sétálni. Jöjjön a kicsi kutya és akkor vigyétek el sétálni. Így azt fogja a kicsihez kötni, hogy "jó, hogy itt van ez a kutya, mert így legalább elmegyünk."

Ne gondoljatok arra, hogy mit csinált előtte. Próbáljátok nem észre venni a kutyát, a tiéddel foglalkozz és maradj nyugodt, akkor a kutya sem lesz ideges.

2011. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egész kicsiként hoztuk el a menhelyről. bármilyen nála méretben kisebbnek nekimegy, de nem mindegyiknek
2011. ápr. 29. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom,hogy azért teheti mert a nála kisebb méretű kutyáknál érezteteheti az erőfölényét de például ha egy németjuhásznak ugrana neki akkor ő járna rosszabbul ezért gondolom,hogy a nagyobbtestűekkel azért van el jól mert feléjük mutat alázatot. Ha lehetőséged vann vidd el kutyaikolába vagy olvass utána neten,hogy hogyan neveld hidd el nem lehetetlen :)
2011. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy kutyaoviba vittem már, ahol kannázást használtak, és ezért néha ijedős, de kihívtam emiatt kutyatrénert hozzá jövő hétre
2011. máj. 1. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Úristen, a cerbiben már oviban is kannáznak???
2011. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztosan úgy gondolja hogy ő mivel nagyobb ezért őneki mindent szabad de ez nem így van:).Úgy gondolja hogy ő az úr a háznál!Ne engedd a kiskutyákat a nagy eb közelébe!
2011. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
sajnos kannáznak...tiszta idegbajosak lesznek a kutyák... Az a baj, hogy ő az első kutyusom, és mikor oda jártam vele, sajnos még nem tudtam, hogy a kannázás milyen rossz
2011. máj. 3. 21:00
 10/13 anonim ***** válasza:

hihetetlen.... milyen oktató az, aki egy kölyökkutyát nem tud kanna nélkül helyretenni?


Valószínűleg a kutyád bizonytalan, de ugyanakkor domináns is. Ez a legrosszabb párosítás ami lehet...

Nagyobb kutyák között megtalálja a helyét, mert talál magánál dominánsabb egyedet és ilyenkor biztonságban érzi magát, félreteszi a harcos kedvét.

Ugyanakkor a kicsikkel szemben mer lépni, és gondolom sikeresek is ezek az akciói, tehát meg is erősítik. Ezeknek szerintem az az oka, hogy közted és a kutyád között túl kicsi a rangsor beli távolság, és ilyenkor önálló akcióba kezd, hogy a vélt veszélyekkel szemben megvédje magát, illetve erőt demonstráljon, néha ő is azt érezze, hogy nem egy nulla, mint a nagyok között.

Szerintem szocializációs foglalkozásra kellene vinni, de nem olyan suliba, ahol a kanna az elsődleges probléma megoldó eszköz.

2011. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!