Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme? Vagy felesleges...

Van értelme? Vagy felesleges hülyeség?

Figyelt kérdés

Ma pakolászás közben rábukkantam az elhunyt kutyusom papirjaira, köztük a tenyésztő eléhetőségeire. A kutya megvétele után még egy idejeig tartottuk a kapcsolatot, eggyütt jártunk kiállitásra de aztán mi a hobby kutyázást választottuk igy megszakadt minden kapcsolat. A kutyusunk balesetben 1 éve elpusztult. Eszembe jutott hogy talán irnom kellene a tenyésztőnek, vagy inkább ne?

Kedves, nagyon lelkiismeretes, rendes ember, de lehet hogy feleslegesen okoznék fájdalmat mert nagyon szerette minden kutyáját. Jobb lenne ha azt hinné még most is boldogan él?


2011. ápr. 29. 23:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
szerintem ne írj :/
2011. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem írj. Nekem egy eladott kiskutyám autó alá futott...egy hónappal később tudtam meg...nagyon megrázott és nagyon elvoltam keseredve, hogy a gazdi nem szólt csak jóval később...
2011. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Irj neki. A tenyésztők számon tartják a kutyákat.És mivel sokat ismertek,megtanulták elfogadni,hogy a kutyák rövidebb ideig élnek mint mi.
2011. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ráadásul nem szép halála volt. Egy másik kutya megtámadta és eltörte a gerincét. Honapokig küzdöttünk de hiába... Egy ilyen hírt hogy lehetne elmondani kiméletesen?
2011. ápr. 29. 23:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a ti hibátokból történt, hogy egy másik kutya szájában kötött ki szerencsétlen. Lehet ha még aznap elmondod mi történt, lehet kedvezményesen kaptatok volna egy kölyköt amikor alom lesz.

Sőt! Lehet tudott volna segíteni, hogy a másik kutya tulaja fizesse ki az okozott kárt. ( ha nem kóbor állatról van szó )

Sajnálom a történteket, és Ő is fogja sajnálni, de biztosan megérti. Beszélj vele, hogy most jutottál el lélekben, hogy beszélj erről vele is.


Én a mai napig tartom a kapcsit a tenyésztővel. Velem együtt örült amikor sikereket ért el a kutyám, és velem aggódott amikor olyan történt, hogy majdnem átment a vadászmezőkre amikor engem védett.

2011. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem úgy tisztességes, ha megírod az igazat. A tenyésztőknek fontos minden adat (pl. nem betegségben hunyt el). Sajnálom a blökit!
2011. ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ugyan így hunyt el nem rég . Szomorú hogy ilyen halála van több kutyának is .Szerintem te döntesz , nekünk muszáj volt tenyésztőt értesíteni hisz a kutya gazdája fizetett (ami soha nem kárpótolja a kutyát) . Bocsi az OFF-ért ! Szóval döntsd te .
2011. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rednben írok.

Köszönöm a válaszokat, egyébként nekünk is megfordult a fejünkbe hogy innen veszünk még egy kutyát, de aztán rájöttünk hogy mindig Őt keresnénk benne, ráadásul a kiállátások sem a mi világunk így menhelyröl hoztunk végül.

A másik kutya gazdája a felét fizette csak ki mert jogilag én voltam a hibás, közterületen sétáltunk, a mi kutyànk poràz nélkül a làbunk melett, a màsik kutya meg làncon volt kikötve egy bokorban és egyszer csak ugrott...

2011. ápr. 30. 10:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Láncon kikötve közterületen kutya?
2011. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen kutya volt a tettes ? Nálunk egy Német juhász kiszedte a kerítésen a kutyám :(
2011. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!