Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogunk van szólni, hallgassu...

Jogunk van szólni, hallgassu (n) k? Zavarna Benneteket?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban 3 kutya él. Az egyik nincs megkötve, így egész éjjel a házunk sarkán, szinte az ablakunk alatt ugat. Még levegőt sem vesz. Van úgy, h az egész családot felriasztja, főleg a 3éves kislányunkat. A férjem holt fáradtan megy dolgozni reggel, mert egyszerűen nem hagy minket aludni. Nem is értjük, őket hogy nem zavarja a folytonos ugatása...

Most már itt az ideje, h szóljunk nekik, megkérjük őket, legyenek szívesek hátra megkötni, mint a többit, vagy valami. Jó a viszonyunk a családdal. Épp ezért kínos szólni, de muszáj lesz.

Jogunk van ahhoz, h erre kérjük őket? Mert mondhatják, h nekik meg joguk van nem megkötni. De ne hallgassuk már mások kutyáját a saját házunk ablaka alatt egész éjjel, nem kötelességünk.

Egyébként "különleges" egy utcában élünk. Nappal pl. ennek a családnak a gyerekei(meg még ki tudja honnan jött gyerekek) játszanak sikongatva, ordibálva az ablak alatt. A múltkor épp aludt a lányunk, amikor javában fogócskáztak, naná, h pont az ablak alatt. Kétszer finoman kikopogtattam. Pedig nem messze van tőlünk egy park is, széles az utca is, hatalmasak lenn a kertek. Aztán, ha közeleg az este, a másik szomszédban állnak neki focizni az utcán. És artikulátlan hangon üvöltik egymásnak, h "B.zd meg!", A k..va anyád" és egyebek. Az éjjeli műszakot meg a kutya veszi át...

Mi vagyunk ilyen különcködők, netán kiélezettek ezekre? Vagy titeket is zavarna?


2011. ápr. 30. 13:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha tűrtök és nem tesztek lépéseket,meg is érdemlitek.Sírógörcs helyett talán intézkedni kéne,vagy féltek a szomszédoktól?
2011. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A másik szomszéd akit szintén idegesít, szólt a jegyzőnek. Azóta semmi változás. A kutyát ugyan úgy bezárják. MI is szóltunk már a szomszédnak, hogy engedje már ki, vagy hozza át hozzánk, majd mi rendesen tartjuk, erre azt a választ kaptuk :"Hogy mondjátok meg egy újszülöttnek, hogy ne sírjon???"

Hát mondjuk az újszülött is csak akkor sír, ha nincsenek kielégítve az igényei.

Több szomszéd fenyegetőzik ,hogy megmérgezi a kutyát, de nem ő tehet róla, hanem az értetlen szomszéd.

2011. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy időszak amikor az egyik szomszéd kutyája egész éjjel ugatott. Egy darabig tűrtünk, azt egyszer betelt a pohár és az éjszaka közepén addig nyomtam a csengőt amíg fel nem keltek és ki nem jöttek. Szóltam neki, hogy hallgattassa el a kutyát, mire Ő azt mondta hogy valamit biztos lát és azt ugatja. Erre én csak azt válaszoltam hogy és az utca többi kutyája nem látja? Minden házba minimum 2 kutya van, és az összes csöndbe van. Akkor rászólt a kutyára és azóta minden rendben van. Nincs semmi ilyesmi gond.
2011. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ma reggel átmentünk szólni. Azt mondták, csinálnak valamit. De hát meglátták vhol magában, megsajnálták és befogadták. Hát, ha minden kóbor, szerencsétlen állatot befogadnánk...megvannak erre a megfelelő szervezetek.

Köszönöm a válaszokat, remélem jobb éjszakánk lesz ma már.

2011. máj. 1. 13:09
 15/17 anonim ***** válasza:
a ktyákat nem megkötni kell, hanem nevelni. aki nem bír 3 kutyával, ne vegyen magához állatot
2011. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Csak egy szösszenet: ma délután arra értem haza, h ennek a szomszédnak a gyerekei lógnak át a palakerítésünkön, mert átesett a labdájuk. Gondolom, ha nem épp akkor jövök, simán bejöttek volna a portára. Csak ám a kerítés alatt van néhány vas holmink, amit hamarosan felhasználunk majd. Mi lett volna, ha átesnek, és átszúrja netán a mellkasuk, stb.? Az, h eltörhet a kerítés, nem is lényeges.
2011. máj. 2. 20:32
 17/17 nory0722 ***** válasza:
Na a mi egyik szomszédunk pont ilyen. A kutya megkerget mindenkit,nem törődnek vele,de hát miért is törődnének,mikor a gyerekekkel sem foglalkoznak? A 8hónapos kislányt leteszik a lépcsőre,és bemennek... hagy másszon,kit érdekel,ha leesik! Így kell,természetesen. Az ilyennek nemhogy kutya,de gyerek sem való! Szerintem szólj a szülőknek,hogy te csak a gyerekeit félted,nem a kerítést,hátha felfogják!
2011. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!