Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan döntenétek a helyeben?

Hogyan döntenétek a helyeben?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hós kutyánk a párommal. Megromlott a kapcsolatunk, haza szeretnék költözni édesapámhoz. Nagyon jó anyagi körülmények között élnék, nem kéne kajára, rezsire költenem, de van egy öreg cica is ott. A kutyus épp a rongálós korszakában van, és egy gyönyörű, nagy lakásban lakik apu, nem engedné oda a kutyát. Ha elmennék albérletbe, egyedül, valószínűleg nélkülöznöm kéne (kaja, rezsi, bérleti díj stb. sok lenne). De nem úgy vállaltam a kutyust, hogy megválnék tőle bármikor is. Ha haza költöznék,nem menhelyre menne, hanem az ismeretségi körömből fogadnák be nyilván, jó helyre.

Nagyon nem szeretnék megválni tőle, de döntenem kéne, hogy a kutya meg a csövesség, vagy a jólét nélküle. Tanácstalan vagyok...


2011. ápr. 30. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem hagyod a párodnál. Azt írod közös kutya
2011. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Uhh... nehéz döntés ! n a helyedben a kutyát választanám , de nekem még gyermek fejem van úgy hogy nem tudom dönts úgy ahogy a szíved súgja ;)

Édesapád nem szereti a kutyákat? Vagy csak nincs a kutyának hely?

2011. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz ügy. Először remélem, helyre jön a megromlott kapcsolat.


Talán az lenne a legjobb jelenesetben, ha a kutyát egy ismerősnek, barátnak adnád, akár csak ideiglenesen, pár hónapig, amíg el nem tudsz hazulról költözni. (A párodnál nem maradhatna eddig, elvégre őt már biztosan megszokta a kutyus?)


+ Én adnék előtte egy lehetőséget a kutyának, hátha tud lakásban viselkedni. Ennyi jár neki szerintem. Lehet, hogy jól kijönne a macskával, és az sem kizárt, hogy a lakásban tudna szépen viselkedni. Ha sokat sétáltatjátok, lehet, hogy a lakásban csak lustulna. a lényeg, hogy legyen neki mindig valami elfoglaltság, ha nem alszik, akár egy rágóka, akár az, ahogy pl. apukád tv nézés közben simogatja...


Sok sikert! Remélem, kibékültök a pároddal!


21-l

2011. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy 6 hónapos kutya nevelhető. Ülj le az édesapáddal és beszéld meg vele a dolgot. Amúgy édesapád kertesbe lakik vagy nem. Mert ha kertesbe akkor nincs gond szerintem. De én nem az anyagiak szerint döntenék. Mert mi van akkor ha elajándékozod a kutyát és az apádhoz költözöl, majd nem sokkal később lesz egy új párod akivel összeköltözöl és a kutyát is szeretné? Akkor már bánnád a dolgot.
2011. ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nem szerencsés hogy valakinek ideiglenesen odaadod, mert a kutya megszokik egy helyet és embereket, majd átkerül másik helyre más emberekhez, majd esetleg vissza hozzád egy megint másik lakásba. Ebbe a kutya belekattan, a körülötte lévő emberek érzelmeiről ne is beszéljünk.
2011. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Apu lakásban lakik, a macska rühelli a kutyámat :(

A rongálás miatt talán adna egy esélyt, de itt, ahol most vagyunk is már mindegyik beltéri ajtót cserélni kéne, mert szétkaparta. Apu ki is akadna, ha nála csinálna ilyet.

A párom szereti a kutyát, de nem töri össze magát, hogy foglalkozzon vele, ő inkább az enyém. Én etetem, sétáltatom, tanítom stb.

Az a "baj", hogy imádnivaló természete van a kutyának, még egy ilyen jelleműt nem találnék keresve sem. Imád engem is, már csak ő a boldogságom, és biztos, hogy a szakítás nehézségeit is jobb lenne vele túlélni.

De a csóróságból is elegem van már.

2011. ápr. 30. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt akkor kellett volna átgondolni, mikor magadhoz vetted a kutyát. Olyankor kell lemeccselni magadban, hogy milyen fordulatok jöhetnek az életben. Külföldre költözés, szakítás, baba. akkor kell kutyát vállalni, ha minden eshetőségre van B-terv.


Mostmár késő bánat, ott a kutya, emlékszel mit mondott a kisherceg?


Egyébként a rongálásnak oka van, és neveléssel kifejezetten jól kezelhető.

2011. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kérnék apukádtól egy próbaidőszakot. Nagyon sokat sétáltatnám a kutyát, lefárasztanám, nagyon figyelnék rá, hogy semmi baj ne legyen. A macskával is össze lehet szoktatni. Vagy ha nem megy, akkor a kutya leginkább a te szobádban lakhatna.
2011. ápr. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondold meg. Édesapádnál igencsak ki leszel szolgáltatva, nem csak a kutya miatt. Ha ilyen természetű, dirigálni fog másban is. Ha neki a tárgyak fontosabb, mint az élőlény, akkor kevés szeretetet kaphatsz te is.


Én más lakásmegoldást keresnék a helyedben. Lehet, hogy átmenetileg csóró leszel, de önálló.

És nem állandó a nehézség sem.

2011. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ELköltöztem, kutyával együtt. Igeiglenesen apunál vagyok (akitől sok szeretet kaptam, csak fontosabb neki a cicája, mint a kutyám, nyilván...), aztán megyek albiba...:(
2011. máj. 21. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!