Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelhető a németjuhász?

Nevelhető a németjuhász?

Figyelt kérdés

1 éves szuka németjuhászom a családban senkitől sem fél, csak tőlem. 7 hónapos korában került hozzánk, de senkitől sem fél, viszont ha engem meglát összevizeli magát, reszket stb. Sohasem bántottam mindig megsimogatom...elmenekül akkor is.... Nem tudom mit lehetne vele kezdeni.... kutyaiskola kilőve:1:nincs a közelben

2: idő és pénz hiánya

Am a kutya fajtiszta....


2011. ápr. 30. 20:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
módosítok: hétvégén IS :)
2011. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy fajtiszta vagy fajtatiszta. Az a lényeg hogy kutya, és látszólag ok nélkül fél valakitől. A kérdező ebben kért segítséget. Nekem mindig voltak és vannak is kutyáim, minimum 2 de volt hogy több is volt. Ja és mind keverék kutyus és soha nem voltunk suliba, mert nem engedhetjük meg magunknak. Abból a pénzből inkább jobb kaját és lakhelyet biztosítok nekik.


Amit a kedves kérdezőnek javasolnék.

Ha soha nem bántottad, nem volt olyan hogy véletlen ráléptél vagy bármi baleset akkor valami rajtad van amit nem szeret. Pl. a parfümöd nagyon erős, számára zavaró illatú. Vagy valami a kezedben amitől fél. Próbáld ki egy pár alkalommal, hogy frissen mosott semleges (nem susogós, csörgős) ruhába minden illatszer használata nélkül mész hozzá. Nem kell feltétlen odahívni. Ülj le a földre és várd meg hogy Ő menjen oda. Ha odament akkor kezd el simogatni, de nagyon gyengéden és lágy halk hangon dicsérd meg. Csak akkor kezdj vele játszani ha Ő elkezdi. Ne akard te rávenni a játékra. Légy határozott, kiszámítható legyen a viselkedésed és nagyon nyugodt. Ha egy kicsit is ideges vagy izgatott vagy akkor előbb nyugodj meg és csak utána menj a kutyához. Lehet így a földön ülve olvasni és tanulni is. Szerencsére már jó idő van kint is. Sok sikert. Írj privit hogy alakul a dolog.

2011. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
na akor most halgass ide. Én 8. Vok és versenyre készítem kutyamat, mint a komáromi, igaz h én kutyás családba születtem és nem kell ksuli, de ugye töbet dolgozok vele, mégis van rá időm
2011. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Nem értem mit ragozzátok a kutyasuli dolgot. Ha valaki nem akar elmenni akkor nem fog elmenni. Én se mennék el. Amúgy szerintem egy olyan kutyával elmenni suliba aki fél és összepisili magát, hát nem sok értelme lenne, mert a kutya egy idegen helyen idegenek társaságába egy olyan emberrel akitől fél, hát kész katasztrófa lenne. Amúgy itt még mindig az a kérdés hogy miért fél a kutya és miként lehetne megoldani a dolgot. Amíg ez nincs megoldva addig semmilyen oktatás nem jöhet szóba, mert az oktatásnak nem az a célja hogy a kutya félelmébe inkább megtegye a dolgokat amiket kérünk, hanem az ellenkezője. Szerintem a kérdező örülne ha inkább ezt a félelem problémát segítenénk megoldani nem pedig az észt osztaná mindenki és írná le hogy Ő milyen fasza gyerek és mennyi ideje és pénze van. A másik hogy hiába akarja tanítani ha a kutya fél, összepisili magát és elmenekül tőle. Mindenki csak azt írja hogy ennyit meg annyit foglalkozz vele meg hogy vidd el suliba, én is ennyit meg annyit foglalkozok vele ez meg az mellett. De ezzel még mindig nincs semmi segítség adva hogy miért fél a kutya. Hogy foglalkozzon vele? Lasszózza meg hogy oda tudja hívni? Gondolkodjatok már egy kicsit akár 8-os akár 3 gyerekes anyák vagytok.
2011. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Sziszi köszi, végre vki értelmes...
2011. máj. 1. 00:09
 16/30 anonim ***** válasza:

itt nem is a kutyaiskola lényeg hanem h foglalkozzon vele de nem akar

És ne mond h de akarsz, mert akkor tennéd

2011. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a hangod, a megjelenésed emlékezteti valamire, amitől félelem fogja el.

Ne erőszakold magadat rá. Legyen nálad, ha megoldható, apró, finom jutalomfalatka, amikor a közelében vagy. Annyit megtehetsz, leguggolsz és a tenyereden kitartod a jutit. Ha odamegy magától és elveszi, ismételd meg. Aztán ne nyújtsd ki a kezedet, úgy ajánlj neki falatot.

A többi időben legyél közömbös vele. Ha eljutsz odáig, hogy már állva tartod a kaját és önként hozzád megy érte,és nem megy el azonnal, adhatsz még neki. Aztán te fogod úgyis látni rajta, hogy falat után mikor simíthatod meg. Nem fog gyorsan feloldódni, kell a türelem.

2011. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 hell-ikon ***** válasza:

Én Sziszi795, tegnap 22:16-kor és az előttem hozzászóló ma 00:48-kor írt válaszát kombinálnám a helyedben. Semleges ruházatban, parfüm v. dezodor mentesen, egy adag jutalomfalattal a zsebemben (ami vmi húsféle legyen) ülnék le valahova nyugodtan, kényelmesen...

Egy jutifalatot a kezembe vennék, de nem ajánlanám fel rögtön a kutyának (zárt tenyér), hanem megvárnám, míg a szaga oda csábítja hozzám a kutyát. Ha odajön, akkor kinyitnám a tenyerem és úgy tenyérből engedném, hogy megegye a jutalom falatot.


De ahogy Sziszi795 is írta:

Legyél nyugodt és higgadt.

2011. máj. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Először is nem lehet tudni,hogy élete első 7 hónapjában mi érte,bántották-e,hogy bántak vele stb.

Miért vált meg tőle az előző tulajdonosa?

Az is lehet,hogy mivel agyonszaporított fajtáról van szó,ez a kutya ideggyenge,wesenhibás.

A törzskönyvön rajta van a tenyésztő neve,fel kéne keresni akár telefonon és elmondani neki a problémát,ő biztosan jó tanácsot fog adni a kutya helyrehozására.

2011. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a többieket többet látja mint téged valőszínű nem töltesz vele elég időt!
2011. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!