Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelhető a németjuhász?

Nevelhető a németjuhász?

Figyelt kérdés

1 éves szuka németjuhászom a családban senkitől sem fél, csak tőlem. 7 hónapos korában került hozzánk, de senkitől sem fél, viszont ha engem meglát összevizeli magát, reszket stb. Sohasem bántottam mindig megsimogatom...elmenekül akkor is.... Nem tudom mit lehetne vele kezdeni.... kutyaiskola kilőve:1:nincs a közelben

2: idő és pénz hiánya

Am a kutya fajtiszta....


2011. ápr. 30. 20:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Végre kerültek ide segíteni akaró, tanácsot adó emberek is.

A jutalomfalat dolgot én is írtam neki privátban. Remélem sikerül megoldani a problémát. De ha kiskorban valami trauma érte a kutyát akkor azt sok esetben nem lehet kinevelni belőle. Nekem az egyik kutyám szintén ugyan így fél, de szerencsére csak az idegenektől. Őt kiskorában téglák közé szorulva találtuk. Ez a taktika beválik (legalábbis én még nem hallottam olyat akinél nem vált be). A mi kutyusunk sokkal kiegyensúlyozottabb azóta. Nagyon remélem sikerül neki a dolog, mert tudom milyen érzés. Sok problémás kutyánk volt már. Volt olyan aki megkattant egy idő után ugyan úgy mint a testvérei és a szülei. Mindet elaltatták, mert nem tudtak velük mit kezdeni. Mi meg tudtuk menteni a kutyát, visszatért a normál viselkedéséhez. Tehát én nagyon sok türelmet kívánok neked, És azoknak akik csak annyit mondtak hogy foglalkozz vele sokat, azoknak csak azt üzenem hogy a puszta foglalkozás itt nem segít. Egy lelki sérült kutyával nem tudsz labdázni, nem tudod sétálni vinni, nem tudsz vele játszani, mert ez mind nagy trauma neki. Foglalkozásnál több kell, de nem vagyok gonosz és nem kívánom azt hogy egyszer éljék át a dolgot. Egy lelki sérült kutya teljesen más mint egy normál. Hihetetlen sok türelmet és kitartást igényel, de megéri mert a világ leg hűségesebb kutyái lesznek. Ők azok akik bárkitől megvédenek ha úgy hozza a sors (tapasztalat).

2011. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A pocak nagy úr. Volt nem egy nagyon rettegő kutyánk a suliban. Türelem, jutifalatokkal ma már ott tartunk mindnél, hogy mennek és kikövetelik maguknak a falatokat. Bemutatókon szerepelnek.

Persze, sosem szabad elfelejteni, hogy belül azért bizonytalanok maradhatnak és erre figyelni kell.

2011. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Utolsó kaja nem egyenlő szeretet. Csak foglalkozni kéne vele, de nem akarsz, akkor meg mért siránkozol?
2011. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

13:16-nak

Szinte biztos vagyok benne hogy neked soha nem volt lelki sérült kutyád. Gondolom te nem is fogadnád be azt a kutyát ami lelkileg instabil. De talán jobb is, mert még mindíg nem érted a dolgot. De nem idegesítem magam hülyékkel tovább.

2011. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Ha nem akarnék vele törődni, akkor nem kérnék tanácsot...istenem agyhalott emberek xd...

Am falatot elveszi tőlem, de tenyésztője párszor megverte, mert a többiekkel összementek, de tőle is fél most kiderült senki mástól csak tőle és tőlem(mellesleg a tenyésztőhöz jártam konditerembe):D ..mi lehet a közös bennünk ?

2011. máj. 1. 15:09
 26/30 anonim ***** válasza:
Értelmetlen keresni, hogy miért azonosít a kutya a tenyésztőjével. Nem rövid idővel, de ki lehet belőle venni a tőled való tartózkodását.
2011. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Na ez is szép "tenyésztő"lehet..

Viselkedése alapján csak egy szaporító.

Így már bőven benne van a pakliban az öröklötten ideggyenge kutya.Kizártnak tartom,hogy az idegrendszeri problémákra szelektált volna.

2011. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Ha foglalkozni szeretnél vele akkor nem irogatnál, hanem foglalkoznál vele. Sziszi... mammogj csak nyugodtan, legalább van egy szerencsétlen hozzá nem értő, akin röhöghetek :D
2011. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
utolsó...te retardált... hehe
2011. máj. 1. 21:06
 30/30 anonim ***** válasza:

19:36

Áruld el nekem hogy hány "sérült" kutyát mentettél meg? Hány kutyát erősítettél meg azzal hogy megint bízzon az emberekben?

2011. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!