Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom leszoktatni az...

Nem tudom leszoktatni az ürülékevésről, miért? Ez örökké így marad?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kölyökkutyám. Már három hónapos korában (mikor hozzám került) az ürülékevés volt az egyetlen és elsőszámú gond nála.


A probléma összetett, a kutya jelenleg nem szobatiszta és az ürülékevés miatt nem tudunk haladni a szobatisztasággal.


Úgy kezdődött, hogy ha a lakásban bekakilt és meg akarta enni, esetleg már a szájába is vette, hangosan csapkodtam, csattogtam...stb valami váratlan nagy zajt csaptam és akkor eldobta, vagy megállt a növésben és nem ette meg a kakit.


De a helyzet nem változott semmit, hiába csináltuk ezt meg naponta 2-szer, 3-szor, ugyanúgy megvan benne mindíg a hajlam és ugyanúgy meg akarja enni a kakit. Úgyhogy elkezdtem azt csinálni, hogy mikor bekakilt a lakásban, akkor letettem a földre valami kaját és amiatt a kakit is mindíg otthagyta. Ez így rendben ment egy darabig.


Aztán rájötem, hogy már 5-6 hónapos a kutrya, mostmár ideje lenne a szobatisztaságra szoktatást befjezni véglegesen. Csak az volt a gond, hogy ha szobatisztaságra akarom szoktatni, akkor csak a kertben jutalmazhatom a kakit, így viszont, ha a házban bekakil, akkor nem terelhetem el a figyelmét kajával, mert akor azt hiszi, hogy a bentkakilás is meg van jutalmazva. De ha megakrja enni a kakit a lakásban és a csattogásra, dudálásra, zajra nem reagál és ugyanúgy megeszi, jutalmazni meg nem szabad a szobatisztaságra szoktatás miatt, akkor mit lehet még tenni?


Jah, mert az kifelejtettem, hogy időközben elkezdte figyelmen kívül hagyni a zajcsapásom a kakievésnél, sőtt csak még gyorsabban és még görcsösebben kezdi el megenni a kakit.


Le tudom erről szoktatni valaha?


2011. máj. 2. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a cuccot amit linkeltem, többen mondják, hogy működik. Az ilyen meg nem tenyésztő, és valószínűleg tényleg azért van, mert ezt tanulta kiskorában.


Illetve az is elképzelhető, hogy valami az emésztésével nincs rendben, és amiatt ami a kijön, az olyan illatú (neki) mint a kajája, és ezért eszi meg a végterméket, mert emésztetlen kaja van benne.

2011. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
D
2011. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Naszóval a D-vel azt akartam mondani hogy de attól hogy csapkodsz lehet hogy zavaró körülményt csinálsz egy pár alkalomig, de aztán ezt megszokja ebből még nem tudja hogy dühös vagy rá emiatt. Lehet nem népszerű eszköz de egy összecsavart újsággal ha a seggére ütnél miközben dühösen azt mondod fúj lehet előbb érnél el eredményt és 9 hónapos korra nem szobatisztának lenni eléggé gáz. A mienk már sokkal előbb szobatiszta volt pedig ő is nagyon imádta a kakit. Kint a többiét meg főleg. Arra is van egy hasonló módszerem, amikor a kutya a fejét szépen a fűbe temetkezve majszol menj oda és alulról nyúlj a pofája alá és egy picit pöccintsd meg az orrát a lábával vagyis rúgd orrba egy picit - ahogy tetszik, és közben mondd: fúj. bevált.
2011. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

1 . a kajájába ( táp )keverjél ananászt !!

( a kutyák a kaja illatára -szagára indulnak be .lsd : 2 hetes tescós főtt tarja ami nekünk büdös, nekik csemege !!.

a kutya megeszi a tápot ,kijön belőle, de a szaga ugyanaz mint előtte volt !( mert a tápok tele vannak íz-és illatfokozókkal )

ezt köti meg benne az ananász, és miután kijött a kutyából számára rossz szagú lesz !!!

2 : a székletevés hátterében mindíg van pszichés probléma is !!!

a gond te vagy koma.

a szobatisztaság alapvető csak a lüke gazdi néha elbassssssssss...a .

mindíg ugyanabban az időben próbáld kivinni, csak szóban dícsérni, semmi jutalomfalat.

mozgatni, mert a kutya emésztése 12 óra !!

este kaja, reggel kaki !

így reggeli séta beindítja a beleit és ok a dolog.

a futás is remek, persze csak kaja előtt !

kaja után nem mozgatjuk,és ugráltatjuk az állatot !!

2011. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13:57!


Én csak meg akarom akadályozni a kutyát az ürülékevésben, nem azt akarom, hogy a kutya tudja, hogy dühös vagyok rá, ennek így nincs is semmi értelme. A fenekét biztos, hogy nem fogom megütni, sőtt, semmiét sem fogom megütni.

És szerintem az, hogy 9 hónaposan nem szobatiszta nem gáz, mi ebben a "gáz". Az előző két kutyám időben megtanulta a szobatisztaságot, most van egy kis bonyodalom a tenyésztő miatt, ez van. De én biztos nem fogom ütni a kutyát...


Én inkább most azon gondolkodom, hogy meg kellene tanítanom neki a "Hagyd!" parancsot, csak nem tudom, hogy sikerülni fog e, mert ez a kutya elég butuska... Eddig is minden, amit tanítottam neki nagyon nehézkesen ment. :S


15:55!


1. Már írtam, hogy ananászt nem adhatok neki. :S

2. A székletevés hátterében nem mindíg van pszichés probléma. Egyszerűen csak ezt tanulta a kutyám az anyjától és most ez egy rossz szokás, amiről le kell nevelni, csak még nem tudom, hogy hogyan. :)

3. Rendszeresen sétáltatom a kutyát, ezzel nincs gond és a pisivel sem, csak a kutya rájött, hogy ha nem a kint kakil, akkor előbb-utóbb a lakásban módja van megenni a kakit.

Az én kutyám emésztése biztos, hogy nem 12 óra, mert egy kicsi kutyáról beszélünk (1,8 kg) és ha megeszi pl.: a reggelit, akkor két órára rá már kakil, kb. 1.5-2 óra az emésztése. Mozogni pedig mozog eleget, 5-10 méter futástól teljesen kifullad, a másik kutyámmal pedig egésznap játszanak...

Nem csak közvetlenül evés után, hanem közvetlenül evés előtt sem szabad futtatni, túlmozgatni a kutyákat, mert az is könnyen okozhat bél-, illetve gyomorcsavarodást, főleg nagytestű kutyáknál.


Utolsó kettőnek nagyon köszi a választ... Többieknek tényleg köszi, a duda jó ötlet és a tablettát is kipróbáljuk szerintem.

2011. máj. 3. 00:00
 16/23 anonim ***** válasza:
nemazt mondtam hogy verd meg. hanemegy jelzésértékó sózást csinálj a popójára az újság nem fájhat neki, de akár a nyakába is csíphetnél vagy arrébblökhetnéd simán. az sem baj ha érzi hogy dühös vagyrá akkor és csak akkor. nem tudom miért lenne az baj, de ha jobban preferálod a többi megoldást akkor próbáld ki, veszíteni nem vesztessz vele.
2011. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

amíg kicsi kutyaként kezeled ,és " mint gyerekpótlék figyeled minden mozdulatát, a kutya teszi amit tennie kell "

mert nem hüje :), hanem kutya !!

bánj vele kutyaként, és minden ok.

" bár szerintem ,te nem fogod megoldani ezt a problémát !!!

2011. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nincs kutyaiskola a közeletekben? Lehetne egy oktatót házhoz hívni, nekünk is segítettek néhány problémával.
2011. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

07:52


Én sem mondtam, hogy verés, azt a szót használtam végig, hogy ütés, ennek semmilyen formáját nem fogom művelni a kutyámon, de azért köszi a tanácsokat.


08:22


A mondanivalód első felével teljesen egyetértek, csak sajnos, amit írtál egyáltalán nem tartozik ide.

A "hüje"-t pedig ly-al kell írni ---> Hüly*e. :)


11:22


Van a közelben kutyasuli és tervezem, hogy beiratkozunk. :)

2011. máj. 4. 15:03
 20/23 anonim ***** válasza:
Akkor ha beiratkoztatok, kérj a tanfolyamvezetőtől segítséget. Mondd el neki az egész problémát, beszéld meg vele, hogy házhoz menjen és segítsen.
2011. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!