Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom leszoktatni az...

Nem tudom leszoktatni az ürülékevésről, miért? Ez örökké így marad?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kölyökkutyám. Már három hónapos korában (mikor hozzám került) az ürülékevés volt az egyetlen és elsőszámú gond nála.


A probléma összetett, a kutya jelenleg nem szobatiszta és az ürülékevés miatt nem tudunk haladni a szobatisztasággal.


Úgy kezdődött, hogy ha a lakásban bekakilt és meg akarta enni, esetleg már a szájába is vette, hangosan csapkodtam, csattogtam...stb valami váratlan nagy zajt csaptam és akkor eldobta, vagy megállt a növésben és nem ette meg a kakit.


De a helyzet nem változott semmit, hiába csináltuk ezt meg naponta 2-szer, 3-szor, ugyanúgy megvan benne mindíg a hajlam és ugyanúgy meg akarja enni a kakit. Úgyhogy elkezdtem azt csinálni, hogy mikor bekakilt a lakásban, akkor letettem a földre valami kaját és amiatt a kakit is mindíg otthagyta. Ez így rendben ment egy darabig.


Aztán rájötem, hogy már 5-6 hónapos a kutrya, mostmár ideje lenne a szobatisztaságra szoktatást befjezni véglegesen. Csak az volt a gond, hogy ha szobatisztaságra akarom szoktatni, akkor csak a kertben jutalmazhatom a kakit, így viszont, ha a házban bekakil, akkor nem terelhetem el a figyelmét kajával, mert akor azt hiszi, hogy a bentkakilás is meg van jutalmazva. De ha megakrja enni a kakit a lakásban és a csattogásra, dudálásra, zajra nem reagál és ugyanúgy megeszi, jutalmazni meg nem szabad a szobatisztaságra szoktatás miatt, akkor mit lehet még tenni?


Jah, mert az kifelejtettem, hogy időközben elkezdte figyelmen kívül hagyni a zajcsapásom a kakievésnél, sőtt csak még gyorsabban és még görcsösebben kezdi el megenni a kakit.


Le tudom erről szoktatni valaha?


2011. máj. 2. 11:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

az interneten ,a moderátorok a káromkodást helyesen leirva kimoderálják !!

tapló,ezt sem tudod :)

2011. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nem, mert mikor én káromkodtam egyszer (helyesen írva), kb pon olyan kaliberű szóval, mint a hüly*e, akkor kidobott egy üzenetet az oldal, hogy fennakadt a hozzászólásom a trágárságszűrőn, hogy ebből mertem következtetni, hogy nem tudsz helyesen írni. Egyébként annyira nem érdekel ez a történet, hogy még napokig ezen menjen a szócséplés...
2011. máj. 5. 09:54
 23/23 A kérdező kommentje:
Jah, félreértettem, amit írtál. Ha helyesen írva kimoderálják, akkor sem helytelenül írjuk, hanem beleteszünk egy csillagot... Vagy legalábbis a normális emberek így szokták, eddig csak így láttam másoktól is, csodálod, hogy ezek hü"J"ének néznek téged?
2011. máj. 5. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!