Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még mit kezdeni?

Lehet még mit kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves német juhász kutyám.Még nem lett jó házőrző még az idegennel is nagyon kedves.Vártam hátha jó házőrző lesz.Mit tegyek hogy jó házőrző legyen,vagy már nem lehet?
2011. máj. 3. 18:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Kutyakiképzőre gondoltál már?
2011. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Még nem gondoltam!:)
2011. máj. 3. 18:47
 3/28 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Vannak fajták, amelyek alapból jó őrkutyák, de azokat is képezni kell. Ha valódi őrkutyát szeretnél, akkor még nyugodtan elkezdheted. Én fél éves korban kezdtem, (3 kuvaszom van), mindegyikkel foglalkozni. Őrző védő kiképzés, rengeteg gyakorlással, ételmegtagadása idegentől(egyedül én etethetem) engedelmesség, kézjelekkel történő irányítás. Rengeteg munka de kifizetődő a mai világban. A német juhászok rendkívül jól képezhetőek, fogékonyak jó őrkutyává nevelhetőek. Kezdetben a kutya sulit ajánlom, aztán otthon lehet gyakorolni tovább. Tanítás sosem késő! üdv.
2011. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Oké:) üdv.
2011. máj. 3. 18:49
 5/28 anonim ***** válasza:
Kutyasuli -> Örző-védő képzés
2011. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Kutyakiképző egyértelműen. Magától nem fogja megszülni a kutyád, hogy mit szeretnél tőle, ha erre utaló egyértelmű jeleket nem adsz neki, csak kint nő az udvarban, mint a gaz.
2011. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
És az jó hogyha egy idegen neki betörőnek öltözve bejön (persze nekem barát)és akkor ilyen bottal csapkod felé?
2011. máj. 3. 18:51
 8/28 anonim ***** válasza:
Az ételmegtagadást kell gyakorolni legelőször, mert ha lekenyerezik semmit nem értél...az az első, rengeteg emberrel kell gyakoroltatni. Utána jöhet a kitámadás, "betörő személyre". De ehhez előbb tisztában kell lennie a vezényszavakkal! (Fogd! Ereszd! Hozzám! Feltartóztat!)és egyéb vezényszavak. Sok emberrel kell ismételni, először simán, majd egyéb eszközzel támadó személy(bot) szakszerű leszerelése, és földön tartása ameddig a gazda ki nem ér. Nem az a lényege, hogy széttépje hanem, földön tartsa a személyt.
2011. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Betörőnek öltözve? Sísapkát húz? Gondolod, a kutyád ruha alapján ítél? :)


Nem jó, ezt egyedül nem valószínű, hogy meg tudod oldani.


És ne "csapkodjatok felé" bottal, csak összezavarod, és megijeszted. Amíg nem tudja, mit kell csinálnia, addig semmiképpen ne próbáld egyedül képezni.


Kérd szakember segítségét!

2011. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Majd.......:)
2011. máj. 3. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!