Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes el kezdeni az Agilityt...

Érdemes el kezdeni az Agilityt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy két éves utcáról behozott tacskó és terrier keverék kutyám. Olyan mint egy drótszőrű tacskó csak nagyobb és testesebb. Nagyon jól izmolt. A combja az olyan kis izmos , ezzel arra akarok célozni hogy attól még hogy nincs 20c-mes lábai 35 km/h-ás sebességgel tud futni. Felugrik a két méter magas játszó várba. Az 150 maga kutyaház felett csak úgy repül át. Nála nincsenek akadályok. Többen mondták hogy kezdjünk el Agilityzni csak azt nem tudom hogy mi kell oda hogy mit tudjon a kutya. Ja meg hogy Szolnokon van-e ilyenre lehetőség!
2011. szept. 20. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Előbb engedelmességi akadémia, utána mehet az ugribugri.

Szóval egy engedelmes kutya kell, meg egy gazda aki tud 35kmph-val sprintelni, hogy le ne maradjon :)

2011. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hali.Tacsival ne mert a gerincét terhelheti.Nekem tacsi-spánielem volt 10évesen leis bénült.Sajna náluk ez fajta betegség.Most egy Sheltiem van vele agilityzünk mert egy kis energia bomba.Mezőkövesdre járunk.De kb. 1-1,5év mire megtanulják és versenyezhetsz is vele.-még mi nem tartunk ott :D.Engedelmes tanfolyamra is járunk, meg kutyaoviba is és ott az alaptól látta az "oktató",hogy simán mehetne oda mivel nem agilityn is van akadály pálya ahol megismerhetik a kutyák azt a "sportot". lemehetsz megnézed milyen meg ők is a kutyát aztán mondanak vmit azzal nem vesztel semmit csak összeszokott párnak kell lennetek.Jutalom falat mindenképpen kell vagy vmi csipogó játék amire figyel és így tud követni.Sok sikert de én tacsival biztos nem.Anno a fent írt keverékemmel nme jártam sehova földszinten laktunk kevés lépcsővel de sajna ez elég volt neki pedig nem volt kisnövésű inkább spániel dominált benne.Te tudod.
2011. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:DD Jó! Nem ő egy nagyon engedelmes és meglepően okos kutya! Pontosan mit értessz az alatt hogy engedelmességi vizsga?
2011. szept. 20. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
jah és minden suli előtt üres hassal menjen a kutya mert ha tele pocakkal fut akkor bélcsavarodásba is belehalhat 5perc kb. anno egy rotweiler kölyök járt így (még jó,hogy nem láttam)
2011. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen ő is egy kis energia bomba. Nála a tacskó dominál mint felépítés de méretbe nem igazán tacskó! Sajnos neki le kell vezetni valahol az energiáját mert egy jó kis séta nem elég. Mi kertes házba lakunk, és állandóan mozgásba van.

Volt hogy volt neki egy nagyon megterhelő lépcsőzése amit bánok is hogy megtettem még nyáron. El romlott a lift és mamámék a 8.on vannak és oda lépcsőztünk fel. 14 kg-ot 8 emeleten keresztül vinni nem egy élmény így 2 emeletet ment 1-et vittem!

2011. szept. 20. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdeme, biztos élvezné. Az engedelmes nem feltétlenül kell, de jó, ha van. Hasznos. Bár egy idő után a kutya maga fogja tudni, mikor kell leülni, menni, jönni, stb.

Nézelődj neten, nagyvárosokban 2-3 hely i szokott lenni, nekünk Miskolcon 3 van:)

2011. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, hogy tacskó, gerinc, meg satöbbi, de mérd le, és ha szélesség-marmagasság kb. ugyanannyi, akkor nincs félnivalód.

Gondoljatok a törpe pincserekre, azok is nagyon fürgék az agilityben, vagy a jrt-re!:D

2011. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Marmagassága: 36 cm

Hát hossz: 55 cm

2011. szept. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!