Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjük el? Vagy visszah...

Hogy engedjük el? Vagy visszahozzuk?

Figyelt kérdés
Volt egy 8 hós si-cunk,de a lányom nem hordta le sétálni és az egész lakást össze pisilte és kakkilta.De az ürülékét ha nem vettük észre gyorsan visszaette,aztán meg hányt.(Egyébként van már kutyánk azt én hordom le így már nem tudtam még a kicsit is).Tegnap elvittük egy jó baráthoz kertes házba,jól érezt ott magát.De ha a gyerekem rágondol rögtön zokog tegnap egész nap sírt miközbee a cuccait pakoltuk össze.Most is sír még de tudja hogy ez volt a kutyusnak jó.Mit csináljunk?Segítsek!
2011. máj. 4. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy nem több... Ez esetben abszolút te vagy a felelős, hogy szegény kutya ilyen helyzetbe került. Egy 10 éves gyerektől még nem várható el, hogy 100%-ban felelősséget vállaljon egy állatért. Amikor megvettétek gondolhattál volna erre, főleg, úgy hogy már van egy másik kutyátok, és tudod mivel jár egy kutya gondozása... Jobb lesz annak a kutyának annál a jó barátnál. Persze menjetek látogassátok nyugodtan, de haza már ne vigyétek.
2011. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
szerintem is hagyjátok ott, ahol most van. Rosszul mértétek fel a helyzetet, láthatóan neked sok a két kutya, ekkora gyerekre meg nem szabad kutyát bízni, szóval jobb lesz neki az új helyén. A gyerek meg majd akkor kapjon kutyát, ha valóban tud rá vigyázni. A minap láttam egy kislányt a kutyafuttatón: a plüsskutyáját "sétáltatta" egy igazi pórázon. Először nagyot néztem, nem értettem. Aztán a kislány elmesélte, hogy a szülei nem bíznak abban, hogy elég felelősségteljes egy igazi kutyához. Ezért akislány a fejébe vette, hogy naponta 3x megsétáltatja a plüsskutyát, ezzel bizonyítva a szülőknek,hogy ő bizony lehozná az igazit is. És tényleg lejár naponta 3x. Kíváncsi vagyok, mennyi idő múlva kap a szüleitől igazi kutyát :)
2011. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Akiteki ***** válasza:
Hmmm... elég érdekes. Nálam meg mikor 10 éves volt a gyerekem, akkor nem volt hajlandó megfőzni és elmosogatni maga után. Ettől még nem dobáltam ki a koszos tányérokat, mert egy lakásban éltünk...
2011. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xnorkax ***** válasza:

Húha, most mondanék szép dolgokat, de akkor egyből törölnék a válaszomat. xDD

Először is, felelősségből ötöst kaptál! Két kutyát is lehet ám egyszerre sétáltatni, ezzel számolni kellett volna! 10 évesen még fiatal ahhoz, hogy felfogja az állattartás súlyát és kötelességeit, ezzel számolhattál volna. Jellemző, amíg cuki és kicsi addig maradhat a kutya, de később, mikor már van vele gond (hangsúlyozom, erről nem ő tehet, hanem TI) akkor már passzoljuk el.

Vigyétek arra a helyre, ahol legalább foglalkoznak vele. 8 hónapos és ha jól sejtem szocializálva nincs, nem szobatiszta, sétálni volt már valaha? Lehet, hogy ezzel gallyra vágtátok az idegrendszerét és csak kemény és hozzáértő foglalkozással lehet belőle normális kutya.

Remélem legalább leszűrted a tanulságot a dologból, hogy a kutya nem tárgy és te vagy a felnőtt, neked kéne ilyen dolgokra gondolni!

A lányod meg hadd sírjon, legalább megtanulja, hogyan NEM LEHET kutyát tartani.

2011. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!