Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyának, Algopyrint?

Adhatok a kutyának, Algopyrint?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
NEM !!!! Az állatoknál belső vérzést okoz. Semmilyen gyógyszert nem lehet neki adni, amíg állatorvos jóvá nem hagyta, vagy nem ő adta neki.
2009. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Gyomorvérzést okoz a kutyánál.
2009. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet szigorú orvosi felügyelet mellet. Éppen a múlt héten lázasodtamk be a 9 hetes chihuahua-im azt mondta az orvos adhatok nekik de figyeljek oda mert 1 szem algopirin 30 kilóra van. Igy egy negyed tabletta felét kapták s meggyogyultak már attól a kicsitől is lement a lázuk. És elhiheted egynek sem lett baja.
2009. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mire? Orvos tudja? Mert gyógyszert adni állatnak csak orvos engedélyével szabad, ha biztosan lehet tudni, hogy mi baja.
2009. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előbb mindenképpen kérdezd meg az orvost, ezeket a gyógyszereket emberre fejlesztik ki nem állatokra.
2009. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne használj humán gyógyszereket csak ha az állatorvos kifejezetten ezt kéri.


Ha mindenképpen kell valami akkor inkább a kisbabáknak készített szereket szokták adni, abban kisebb (akár a negyede) a hatóanyag koncentráció. Ezekből sem mindegy melyiket.


Mindenképpen állatorvos tanácsát kell kérni!


Ha komoly fájdalmai vannak akkor inkább a szteroidos szereket használják mint pl. a Rymadil.


az eseti fájdalomcsillapítás nagyon ritka hiszen az állatok fájdalomküszöbe sokkal magasabb mint az emberé.

2009. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Lehet adni kutyának algopyrint! A gyomorvérzéhez pedig tényleg illik hozzátenni, mint egyik válaszadó meg is tette, hogy okozHAT.

A rymadil inkább fájdalomcsillapító, főleg izületre, de lázat mondjuk levinni nem fog.

Rengeteg humán gyógyszert használnak állatéknál, még pluszban is, mivel ha okoz az épp használt gyógyszer bármi mást(!) akkor adnak mellé még tablettát, mondjuk akkor gyomorra quamatelt, stb.

Az algopyrinnél nem adnak mást mellé, sztem ez is sok mindent elmond, arról a súlyos, mindíg előforduló, fránya gyomorvérzésről...:) Persze normális adagolás mellett.

Valaki írta, h 30kg/tabletta, ezt sem tudom pontosan, nekem bobtailom 1 tablettát kap, ha kell. májkrémgolyóban:)

2010. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Bocs hogy előásom a kérdést, de nálam is aktuálissá vált sajnos. Nagytestű kutyáknál ahogy irja egy elöttem szóló, lehet algopyrint adni. Sőt hogy mennyire igy van: [link]

A magyar állatorvosi kamara is javallja az algopyrint, de természetesen amennyiben nem gyógyul a kutyus akkor orvoshoz kell vele fordulni.

2011. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
oké, akkor valaki felhívta az egyik állatorvost és megkérdezte tőle hogy lehet-e adni ?
2017. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet kutyának algopyrint adni. Nekem is kaphatott a 18 kg os kutya reggel-este negyed szemet.
2022. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!