Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha esetleg lenne kutyánk...

Ha esetleg lenne kutyánk mikor, illetve milyen?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett. Szóval nemrég altattuk el a kutyusunkat. Férjem szeretne újat, mert látja,hogy bele vagyok betegedve, szerinte jobb lenne nekem. Én még nem tudom,hogy jó ötlet-e!

Viszont én babát várok. Nem tudjuk,hogy most vegyünk-e kutyust, vagy várjun vele amíg a baba nagyobb lesz? Illetve,hogy milyet? Csak menhelyi jöhet szóba. Szeretnénk megmenteni legalább egyet. Nem lenne ha gond, ha házat is tudna őrizni, viszont a gyerek mellé nem tudom mennyire jó nagytestű kutya. Milyen keveréket részesítsünk előnybe?

köszi


2011. máj. 4. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Ez túl bonyolult,nektek egy fajtatiszta kutya kellene. Aminek az alapjelleme megegyezik a te elképzeléseddel. Menhelyeken is vannak fajtatiszta kutyusok,érdeklődj menhelyeknél hogy milyen kutyát ajánlanának nektek. Lehet hogy egy keverék kutyus is megegyezik az elképzeléseteknek.
2011. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell fajtiszta kutyus! Keverék kell, csak nem tudom, hogy minek a keveréke legyen! Mert mondjuk egy tacskó spániel keverék házőrzésre nem a legoptimálisabb!:)

És azt sem tudom,hogy baba előtt vagy utána hozzuk el!

2011. máj. 4. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekünk egy tacskókeverékünk van és egy fajtatiszta tacsink és jól őrzik a házat:D Kikérem nekik a nevükben hogy nem alkalmasak házőrzésre:D
2011. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia, ha még nem vagy utolso idos terhes akkor erdemes lenne vagy egy parhonappal a baba elott hogy osszetudjatok szokni es ne egy vadidegen kutyat engedjetek a babahoz, aki amugy is sok idot igenyel majd es kevesebb jutt majd a kutyara. Vagy akkor majd ha 3-4 eves lesz, hisz elotte nagyon baba es nem feltetlenul lesz idotok meg a kutyat is szoktatni.


Velemenyem szerint, pici gyerek melle csak tljesen artalmatlan kutya johet szoba, olyan akinek barki turhat a szajaba nem fog harapni. Tehat jelezz ne jelezhet de semmilyen szituban sem mutathat agressziot.


Nagyon jo otletnek tartom az orokbefogadast, viszont nem kell feltetlenul menhelyrol, gyerek melle jobb ideiglenes csaladtol kutyat hozni, akik mar felmertek a kutya viselkedeset a mindennapokban, kulonbozo elethelyzetekbe, gyerekekkel, munka melett stbstb es nem egy kennelbol kihozott zsakbamacska.


En oket ajanlom: pilisbudaikutyasok.hu


Hivd fel oket, elmondod mit keresel, hova, es ok ajanlanak neked kutyat. Nagyon lelkiismeretesek, a celjuk nem az hogy elpasszoljak a kutyakat, hanem hogy megtalaljak a kutyahoz illo csaladot. Es a kesobiekben is segitenek, vissza veszik az ebet ha baj van.

Esetleg meg a Noe vagy a Szentendrei Arvacska.


Arra hogy milyen kutya nem lehet igazan valaszolni, foleg keverekeknel ez nagyon egyed fuggo. Azt mondjak hogy a retrieverek nagyon csaladbaratok, de ha az osok volt pl. egy dobermann vagy kau? En meg fajtatiszta labradorbol is ismerek haraposat. Tehat tenyleg az allatvedok velemenyet kerd ki, ok kit ajanlanak.

2011. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Boxert (boxer keveréket) ajánlok. Rendkívül jó fejek, de ugyanakkor ugatnak is, ha szükséges. Rövid a szőrük, kisgyerek mellé is jó választás.
2011. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát lehet,hogy a legjobb egy kölyök lenne, mert azt lehet,hogy hamarabb tudnám a gyerekemhez is szoktatni!

Még az elején vagyok a terhességemnek, szóval most lenne jó, csak még nem tudom kész vagyok-e rá! Igen, tényleg jó lenne olyan kutyus, ami teljesen gyerek biztos, más kérdés,hogy nekem meg kell tanítanom a gyereknek,hogy nem cibáljuk a kutyus farkát, nem vesszük el a kajáját stb!

A tacskóktól utólag is elnézést kérek!:))

2011. máj. 4. 13:52
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

A keverékekkel az a gond, hogy mindenképp zsákbamacskát - vagyis kutyát :) - veszel.


Egy fajtatiszta kutyáról lehet tudni, hogy milyen. Például a labrador, vagy a golden retriever közepesen nagytestű kutyák, viszont ideálisak családba, kisgyerek mellé is. Egy keveréknél sosem tudhatod, mikor "kattan be" és ne adj' Isten mikor bántja a gyereket.


Szerintem a baba élete többet ér, mint egy keverék kutyáé, persze te döntesz.

2011. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: én életem első pár évét egy dobermann mellett töltöttem, és kutyabajom! Azóta ez a kedvenc fajtám. Mindig vigyázott rám, amikor az udvaron voltam.


Szerintem is legyen retriever (mindegy, hogy labrador vagy golden), mert ők könnyen is kezelhetőek.

Aztán a beagle (nekem az van), ők is szeretik a gyerekeket, DE azon kívül sok gond van velük. Nagyon makacsak, nehezen kezelhetőek, kicsit hiperaktívak, szóval ezt csak akkor, ha nagyon sok idő van rá.

Nagytestű kutyák is szeretik a gyerekeket (újfoundlani, bernáthegyi stb).


Azt szokták mondani, hogy legyen legalább 3 év korkülönbség a kutya és a gyerek közt. Viszont ha még van időd a babáig, és találsz kutyát, aki esetleg nem túl fiatal (mondjuk fél, egy éven felül van), akkor én elhoznám most. Vagy ha nemsokára jön a baba, akkor várnék vele legalább másfél-két éves koráig.

2011. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bocs, nem utolsónak szólt, hanem 13:47esnek.


Egyébként tényleg jó választás a boxer is, de őket is jól le kell fárasztani.

2011. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Lehet, bár én úgy gondolom,ha kölyök korától velünk van, akkor tudom úgy nevelni,hogy ne kattanjon be!

Láttam én már 8 éves fajtiszta spánielt!!!, megvadulni egyik napról a másikra!

Azért is szeretnék elsősorban kölyköt!

De ha már itt tartunk!

Nemrég láttam a Naplóban egy riportot rendőrkutyákról! Azt mondták,hogy amelyik már kiöregedett (8-9) éves, ha nem viszi haza valamelyik rendőr, akkor menhely kerülnek. Gondoltam rá,hogy örökbefogadunk egyet!

2011. máj. 4. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!