Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mikor válik az...

Szerintetek mikor válik az egészséges kutyázás beteges mániává?

Figyelt kérdés
CSak kiváncsi vagyok,ki mit tart normálisnak,és mi az, ami már nem esik a normálisság határába :)
2011. máj. 4. 18:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát, a párom családja engem tart ufo-nak. Igazi régimódi falusi család. Az egész család ámult, mikor beoltattam a kutyát, és bejöhetett a házba,és orvost hívtam ha beteg volt. Mert náluk az a divat, hogy ha elpusztul hozunk másikat.


Szerintem a beteges, mikor valaki a többezer ft/kg-s tápokat veszi a kutyánk, és a kutya gyakorlatilag többe kerül, mint saját maga, amikor valaki azért nem vállal gyereket, mert kutyája van, és amikor beszűkül a kutyák világába, és már mindent ennek rendel alá.

2011. máj. 4. 19:26
 12/19 A kérdező kommentje:
Pont a múltkor volt itt valaki,aki a kutyáját akarta elajándékozni családi gondok miatt. És vagy 20an oltották le,hogy még ha a gyereke beteg, vagy valaki meghalt, vagy akármi,akkor is a kutya a fontosabb. Én belehalnék,ha elveszíteném,a kutyámat, de természetes lenne,hogy a fiam az első. Ha választanom kéne,hogy kutyázok, vagy a betegágya mellett ülök,egyértelmű lenne a döntés. Szerintem az a beteges,akinek nem.
2011. máj. 4. 19:31
 13/19 Akiteki ***** válasza:
A kutya jól tartása nem lehet beteges. Azért végképp nem érzem magam abnormálisnak, mert a legjobb kaját veszem nekik. Van sok minden más, amiért lehet hülyének nézni, de nem ez. Azt még nem számoltam ki, hogy én mennyibe kerülök, de magamra már nem sokat kell költenem, elvagyok ha enni kapok. A gyerekeimnek meg szintén a kutyák az elsők. Ha van ruhájuk, kajájuk, szórakozásuk, akkor nem hiszem hogy a drága kutyakaja lenne az elítélendő.
2011. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én nem ítélek el senkit. Nekem furcsa,hogy valaki drágább kutyakaját vesz,mint a legdrágább húsok.
2011. máj. 4. 19:40
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Én furcsa vagyok? Havi szinten rengeteget költök kutyakajára, mindenbôl prémium minôséget kap-de magamra kb tízszer annyit költök, már csak egy pár cipôm is több, mint az ô félévi kajája :)
2011. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én amikor képes vagyok 15 ezerért láncnyakörvet venni, és ugy örülni neki mint egy idióta:))))))) és a délelőtti kutyás melóm után rohanni haza, hogy délután tudjak menni a sajátjaimmal az iskolába:))))) Hétvégente kiállitásozni, és elkölteni 30 ezret, hogy kapjak egy 100 forintos szalagot:))) na ez néha már betegesnek tünik:)))De ez hajt előre, és ad értelmet a minden napoknak:)
2011. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van! És én is drága táppal etetek mert a legjobbat akarom a kutyámnak de szerintem pontosan ez a normális!csak a magyaroknál szokás poshadt maradékot és 100ft-os tápot adni a kutyának,fejlettebb országokban ez nincs olyan nagy számban jelen mint nálunk,ez szégyen 2011-ben:(
2011. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell különböztetni azt, ha a kutyatartást a kívülállók tartják furcsának, és azt, ha az az ember sajátéletének a rovására megy. A külvilágnak szerintem baromira semmi köze hozzá, hogy ki hogyan tartja a kutyáját (persze ha nem kínozza, bántja, ha a kutya nem veszélyeztet másokat) - de akkor baj van, ha az ember a saját életét, esetleg pont a kutyájáét veszélyezteti a mániája miatt. Pl. azok, akik felhalmozzák a kutyákat a lakásukban, kertjükben, és azt hiszik, hogy ők segítenek a kóbor kutyákon, de közben nincs pénze ellátni őket, a kutyák lerombolják az egész kertet, nincs rendes helyük, egymást bántják, stb. na az nem normális.
2011. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor válik betegessé, ha az emberi kapcsolatok rovására megy, vagy akadályoz a sikerben boldogulásban. Nem egy esetet tudok amikor kapcsolat (sőt házasság) ment tönkre a kutya miatt, mert az egyik fél annyira belebolondult a kutyába, hogy szart a másikra. A fontossági sorrend ne boruljon fel.

Olyat is láttam amikor valaki annyira közel került a kutyájához érzelmileg, hogy teljesértékű (emberi) személynek tekintette, pl úgy szerette minha e gyereke lenne, vagy a párja. Például az együttalvás nem éppen egészséges érzelmileg (és mellesleg testileg sem).

Most sokan azt fogják írni, hogy anti-kutyás vagyok de még mielőtt itélkeznétek, figyelmetekbe ajánlom, hogy 2 kutyám is volt, végigkísérték a gyerekkoromat, és sokat jelentettek nekem. De számomra megmaradtak annak amik: háziállatok (nem pedig hálótársak, legjobb barátom, szerelmem, gyerekem, stb).

2012. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!