Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet így az...

Mennyibe kerülhet így az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és van egy 4 hónapos boxer kutyusom. Az első tüzelés után szeretném ivartalanítani, mert errefelé elég sok a kóborkutya plusz szeretném megvédeni a különböző betegségektől. Ha nem említettem volna szuka kutyusról van szó. Gyűjtök másra is, ezért kérdezem, hogy mennyiből jöhetne ki, mert 35000 Ft-om van most és faluban lakunk, itt csak egy állatorvos van. (Szeged egyik faluja). Szerintetek mennyiért csinálná meg az állatorvos? Majd ha következőnek mennénk oltatni a kutyust megkérdezzük, de addig mire számíthatnék?
2011. máj. 4. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem messze laktok Szegedtől, akkor lehet érdemes lenne körbe kérdezni a dokikat, elég nagy különbségek szoktak lenni az árakban:


[link]


Hogy melyik orvos műt jól, na az már más kérdés lehet.

2011. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 nory0722 ***** válasza:
Igen,azért ivartalanítják külföldön 3-5 hónapos,sőt,8hetes kortól,mivel ott nagyon sokan fogadnak örökbe,és ugyebár a legtöbben kiskutyát szeretnének. Ott figyelnek rá,hogy csak ivartalanított kant/szukát adjanak tovább. De ha saját kutyáról van szó,és el tudod zárni,míg tüzel,akkor érdemes megvárni az első tüzelést. A mi dokink folyamatosan képzi magát,pestre jár,kutatásokat végez és ő ezen a véleményen van. Ésszerűek az érvei és megbízom benne,már egyszer meggyógyította a kutyámat,akire máshol nem mondtak,csak annyit,hogy egy 20ezres vizsgálat talán kideríti,mi baja. Ő meg 2 ezerért adott neki 4 injekciót,kezelte 2x és megmondta,hogy allergiás bőrfertőzés. 2éve küzdöttünk ezzel,mióta hozzá mentünk(1éve) semmi gond.
2011. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Láttam fiatalon ivartalanított szukát, 3-4 nappal a műtét után úgy viháncolt, mintha semmi nem történt volna vele. Sokkal kevésbé viseli meg őket, gyorsabban gyógyulnak mint később. És az is BIZONYÍTOTT TÉNY, hogy az egyetlen lehetőség arra, hogy az emlődaganat esélyét a nullára csökkentsd az, hogy ivarérés előtt műtteted meg a kutyát (ez az első tüzelés előtt operáltaknál 0,5%). Az első tüzelés után is 8%-ra emelkedik az esély rá, a második után pedig már 26 %-ra ugrik fel. Az egyetlen egy dolog, ami igaz az első tüzelés előtt ivartalanított állatokra, hogy egy gondolattal nagyobbra nőnek, mint egyébként, de ez sem okoz semmi gondot.
2011. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 nory0722 ***** válasza:
Az én 14hónapos szukám már a 3. nap csak úgy sprintelt a labda után.:) Pedig ő későn érő,mivel fél évig utcán élt,vissza van maradva a fejlődésben. Én nem mondom,hogy előtte nem lehet,csak azt,hogy az én dokim ezt mondta. Lehet más meg máshogy látja,én csak azt mondom,hogy külföldön ezért(az előbb leírtak miatt) ivartalanítják nagyon korán. Uncsiméknak két brit cicájuk van,összesen 200 ezer volt a 2 úgy,hogy törzskönyvet csak 7hónapos koruk után postázták,miután ők elpostázták az ivartalanítási lapokat. A tenyésztő nem akarta korán ivartalanítani,viszont ha pároztatni akarták volna őket,akkor ez az összeg a duplája lett volna. Ezért ez lett a köztes megoldás,sokan alkalmazzák(megbecsült tenyésztők). Kutyáknál 1éves korig,macskáknál 7hónapos korig,mivel ők 5-6 hónaposan lesznek ivar érettek.
2011. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A héten ivartalaníttattunk és 17 e volt, 15 kg-os kutyára.

Nyugati országrészi város.

2011. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az orvosok azért kérik, hogy várjanak az első tüzelésig, mert nekik sokkal könnyebb egy már ivarérett, esetleg már fialt szukánál megtalálni a nagyobb, kifejlett ivarszerveket, mint egy "kiskorú" szukánál. És ezt állatorvos mondta, nem én találtam ki. Kényelmi szempontból kérik ezt.
2011. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!