Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szállítódobozt vagy...

Milyen szállítódobozt vagy ketrecet ajánlotok egy 1 éves tacskónak?

Figyelt kérdés

Lényeg a következő:

Elmúlt másfél hónapban azt hittem, hogy kezd értelmessé válni és felnőtt, de ma bizonyította, hogy nem. A lakást szét szedte. Azóta jön utánam mindenhová, hogy bocsánatot kérjen. Szegénykének nem jön össze, mert nem érdekel. Úgynevezett mosoly szünetet tartunk. Nem értem, hogy miért csinálja ezt. Mindent 'megkap', törődünk vele, sokat sétálunk, játszunk ... Ő mégis ... :(

Mivel nem szeretném naponta-hetente a lakást felújítani, így ha elmegyek/megyünk valahová szeretném a boxba vagy a ketrecben tartani. Ezáltal praktikus lenne a kocsiba is, mert júliusban születik a kislányunk és mellé azért nem raknám be a kutyát ha utazunk.


Az elajándékozás vagy eladás szóba se jöhet!!! Úgyhogy ezt ne is tanácsoljátok. Biztos, hogy nem válunk meg tőle.


2011. máj. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Te nem vagy normális. Mosolyszünet? Az meg mi a rák?

Na ezért tettem fel előbb a kérdést, hogy mikor hiszitek el, az ilyenek nem kutyások

2011. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy beletapostam a lelkivilágodba!
2011. máj. 5. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
otthon nem kellene dobozba zárni, főleg, ha több órára elmentek otthonról. Inkább kerítsetek el neki egy részt a szobában, ahol nem tud kárt csinálni, de van mozgástere. Vagy zárjátok be az egyik szobába, ahol nem tud rombolni, pl a konyhába.
2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és annyit tennék még hozzá, hogy a szobában elzárt helyen egy kutya mit csinál? Megy két kört, és lefekszik aludni. Most ezt a ketrecben is meg lehet tenni, csak a hülye állatvédők kitalálták hogy ez állatkínzás
2011. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!

ha egy kutya a távollétetekben rombol az bizony azt jelenti hogy nem jó helyen áll/álltok a falkasorrendben. bármelyik neves/tévés kiképző elmondja, hogy azért rombol ha elmész, mert mint falkavezér nem tudja a falkatogat megvédeni, hisz elmentek otthonról és bezárjátok. ekkor óriási tehetlenség és kétségbeesés uralkodik el a kutyán és levezerti azon amit elér. ha fogváltáskor rág, azzal nem tudsz nagyon mit csinálni, mert mindig lesz egy érdekesebb ajtófélfa mint a kint hagyott erre specializált drága rágóka (tapasztalat), ha meg ekkor akkor sajnos hibáztatok. az első lépés hogy enm félsz elismerni h hibáztál. korábban én is estem ebbe a hibába a tacsimmal (most 2 éves, van mellette panelban egy 5 hónapos erdélyi kopóm, hidd el tudom miről beszélek).

nálunk is megrágott ezt azt a tacsi amikor hozámkerült. fogtam magam és utánanéztem, mert sokan mondták, meg olvastam is hogy ha egy kutya neveletlen, avgy rosszat csinál az a gazdi hibája. kicsit bökte az önérzetemet, mert azt hittem, hogy én is mindent megtettem. :S

szivesen leirok pár tanácsot, de a legjobb ha elolvasol 2 könyvet, mert azok alá is támasztják a tanácsaimat és megmagyarázzák a miérteket!a mi emberi agyunkkal nehéz megérteni h mások. nah de a könyvek: jan fennel:kutyapszichológia, és ceaser millan csodálatos kutyadokija (ha irsz privit egthetek beszerezni), de ha nincs kedved olvasni akkor ajánlom victoria stillwell:a póráz 2 végén és a csodálatos kutyadoki pár epizódját , asszem spektrum meg national gp.

de addig is pár tanács:

- guglizd be és tartsd be !:"hogyan legyek falkavezér"

ezek olyan szabályok amit az egész közös életetekben tartani kell nem csak néha néha..

de részletesebben:

- ha hazaérkeztek 5 percig ne vegyetek tudomást a kutyáról.bunkóságnak tűnik emberként, de a farkasoknál az alfaállat nem rajongja körül a többieket, csak miután ő körül lett rajongva.én ilyebnkor jó lassan veszem le a cipőm, kabátom, iszom egy pohár vizet. miheéyst a kutya nem ugrál megnyugszik, na akkor megsimizem.ez az 5 perces szabály, ilyenkor tudatosul a kutyában h szereted de nem ő a középpont.

- sétakor te és a többi családtag mentek ki az ajtón.mindig! a farkasok ha vadászni mennek az alfa halad elől, ő vezeti a prtyát!butaságnak tűnhet h tacskó meg farkas, de az ők akutyák ősei és hiába háziasított attól még egy nyelvet beszélnek.

- séta rövid pórázon, nem szaléadgál szerteszét szaghlászni.ez is rosszul hangzik emberként de nem az!ha a falkatagok vadászni mennek nem szaladhatnak, maradhatnak le mert különben sosem jutnak kajához! a helyes rendszer ha 10 perc rövidpórázas séta után öt percig szaglászik, majd utána egyenletesen sétáltok együtt és megint megkaphatja a helyes együttműködésért a jutalmát, a szaglászást.

lemozgatjátok eleget?nekem az igejn nagy mozgásigányű kopóm lakásrombolásán segített hogy egy órával korábban kelek és elviszem a kutyákat sétálni (gyerek melett persze más).de vidd többször sétálni. az én tacsimnak kell a napi 2szer 40 perc séta (ebben nnics futtató, az ezen kivül van).

nem bezárni kell a kutyát, mert attól csak rosszabb lesz, neki meg főleg, tessék elfogadni, hogy a kutya nem gyerek, nem ember és olvass utána h miért rombolhat. kicksit kell csak neten utánaolvasni.

én nagyon megfogadtam a ceaser könyvében leirtakat,2 hónapja csinálom másképp a kutyanevelést és sokkal jobb már. ha hiba van, akkor én csinálom rosszul. nem gáz, csak egy kis plusz meló helyrehozni.

légy pozitiv és vágj bele!:) sokkal több örömöt lesz együtt a hátralévő 14 évében ha rászánsz pár hónapot h korrigálj mit akaratodon kivül ujjabbakat generálj!sok sikert!:)

irj nyugodtan privit bármikor ha van vmi kérdésed vagy nagyon gázos már a kutyival. nem vagy ok önjelölt kutyakiképző, csak ezen pont kersztülmentem és sikerült megoldani:)

2011. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az utolsó azt se tudja mit beszél, ne halgass rá
2011. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves "az utolsó azt se tudja mit beszél, ne halgass rá"


miért is nem tudom? és akkor miért nem adtál egy használható választ, tanácsot? ezeket nem én találtam ki hanem nálam, nálad meg mindenképpen intelligensebb kutyatrénerek,kiképzők.

A leírtak közül melyik rész az ami számodra elképzelhetetlen?

Olvastál egyáltalán már legalább egy könyvet a kutyanevelésről???vagy használtad már az ELISMERT kutyaiskolák honlapjait, tanácsait. Jelzem EZEK azok.

Bármelyik jobb suliban (cerberos,népszigeti) ezeket fogják neked elmondani.


[link]

2011. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sőt kedves 41%os hadd idézzek a belinkelt Cerberos (elismert!!!) kutyaiskola cikkéből, ami pont idevág:


"a legtöbb kutya nem azért rongál, mert utál egyedül lenni, hanem mert tele van nyugtalansággal (amit csak eképpen tud levezetni), hogy nem képes megvédeni a falkáját, hiszen nincsneke mellette. Ám az olyan kutya, aki tudja, hogy neki nincs ilyen feladata, a falkavezér, a rangban felette állók meg úgyis biztosan vissza fognak térni hozzá-nyugodtan, aludva tombolás nélkül megvárja, amíg a gazdik hazaérnek."


Kérlek legyél kedves és ennél tartlamsabban, érvekkel alátámasztani, hogy miért ne hallgasson nem rám, hanem jónevű kutyaiskolák, esetleg nem kamuceleb világhíres kutyakiképzők tanácsaira (ceaser, victorria stillwell).

2011. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a kezdeti nehézségek és a fogváltás lezajlása után, érdekes módon az én kutyáimmal semmi baj. pedig rágott a tacskóm, a kölyökről nem is beszélve.

én nem pöcköltem le magamról a felelősséget

2011. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!